Res je, lahko se zgodi! Od mojih steriliziranih psic sem imela eno inkontinentno, vendar ne takoj po sterilizaciji. Inkontinenca se ji je pojavila po 12 letu starosti (dočakala jih je skoraj 16). To smo krasno reševali z nekimi kapljicami (zdajle se nikakor ne morem spomnit imena zdravila), tako da inkontinence skorajda ni bilo čutiti. Bolj občutna je bila za kakšen dan takrat, ko je bila psica veliko v vodi. Problem se je povečal kakih 14 dni pred koncem, ko tudi kapljice niso več zalegle.

So mi pa veterinarji razložili, da so inkontinenci bolj podvržene psice z zelo kratko kupiranimi kupiranimi repi. Pri ptičarjih npr. (kjer se reže med 7 in 9 vretencem) ni problema in se prirezan rep "obnaša" enako kot rep v polni dolžini. Bolj so problem v hrbtenjačo odrezani repi (bokser, doberman, pinč.... tudi bretonski ptičar - kadar ni naravno kosorep). V teh primerih ne velja več tistih 20 %, ki jih omenja Grizzly Adams, temveč so tako kupirane psice skorajda praviloma po sterilizaciji inkontinentne.