Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 104

Tema: Rws

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    To je strelivo namenjeno za trenig v str .kinu. (Schiesskino).

    http://www.cineshot.de/Bilder/CineShot_Flyer.pdf

  2. #82

    Privzeto

    Ker je RWS in poceni pri nas ga je gotovo že kdo kupil za lov.

  3. #83
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    To je strelivo, ki se uporablja na zaprtih streliščih, ki jih je v Nemčiji kar veliko...
    Na platno ti dajo film, ti pa nažigaš po prascih. Mislim, da je krogla iz aluminija...

    Aaa, vidim, da ti je že Muzkantar odgovoril... Sem takoj stisnil na prejšnji strani za odgovor, pa niti na naslednji strani nisem do konca prebral...
    Last edited by PROF.racoon; 10. February 2011 at 18:26.

  4. #84
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Holland je objavil: Pokaži objave
    Zanima me vaše mnenje o kroglah RWS H-mantel in Evolution.
    H-mantel nisem nikoli uporabljal, sem pa preizkusu evolution, ki je odlična krogla, vendar zelo draga, velilko sem prelovil z tig in tug kroglami v kalibrih 7x66, .30-06 ter 300WM. Najbolj sem bil zadovoljen z TUG 11,7 v kalibru .30...

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Zanima me, če kdo uporablja rws-evolution v kalibru 8x57JS!

    Sam jo uporabljam v kalibru 7x64 in se obnese super, sedaj pa imam namen kupit še štus 8x57, pa malce izbiram municijo!

    Hvala za odgovore!

    LP
    Grega

  6. #86
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Jaz Evolutiona v 8x57 nisem uporabljal, vendar pa uporabljam H-mantel in ti ga zelo priporočam. Namen sem imel tudi Evolution probat, vendar se zanj nisem odloču zaradi precej manjše energije, ki jo ima napram H-mantlu. Pač je zelo kompaktna krogla. Sem pa zelo zadovoljem z H-mantlom in ga sigurno ne bom menjal v tem kalibru.

  7. #87
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    V 8*57 je Evo z 13g prava izbira, kroglo odlikuje predvsem velik šok učinek in penetracija, ki pride do izraza pri težji divjadi. Divjačine ne poškoduje preveč, res pa ne da vedno izstrela.
    Uporabljam v polavtomatu, zadnja dva kosa jelenjadi 100kg+, streljana v polnem diru.
    Košuta strel skozi jetra, krogla ostala na drugi strani pod kožo(ostanek11,5g od13g), jetra so spremenila agregatno stanje v tekoče, beg cca. 70 m od nastrela.

    Šilar zadet 2x (v manj kot sekundi), prvi strel ,sredina pod hrbtenico, drugi v pleče, oba strela skozi,padel na mestu.

  8. #88
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    To imaš polavtomata v 8x57?

    Drugače pa pri nas še nisem videl da bi kdo uporabljal to kroglo, jo ima pa veliko gostov ki hodi k nam na jago. Tako je zadnjič na skupnem lovu gost streljal lisico na 50m z EVO kroglo (7x64), nastala pa je za slabo pest velika izhodna rana(zadetek v pleča).

  9. #89
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    To imaš polavtomata v 8x57?

    Drugače pa pri nas še nisem videl da bi kdo uporabljal to kroglo, jo ima pa veliko gostov ki hodi k nam na jago. Tako je zadnjič na skupnem lovu gost streljal lisico na 50m z EVO kroglo (7x64), nastala pa je za slabo pest velika izhodna rana(zadetek v pleča).
    Sauer 303

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    H-mantel ne poznam! Malce sem pogledal podatke in ima res več energije kot EVO, vendar je malce lažja krogla!
    Z učinki EVO-ta v 7x64 se več kot zadovoljen, vse obleži v radiju 20m in poškodbe mesa so minimalne.

    Z 8x57 bi večinoma streljal srnjad, ker jo je največ, primarno pa bi bila namenjena jelenjadi.
    Torej rabim eno dobro kombinacijo in v 7x64 je to definitivno EVO krogla, za 8x57 pa še malce podebatirajmo!

    Hvala za odogvore!

    LZ
    Grega

Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •