Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 104

Tema: Rws

  1. #51
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    No tudi sam sem imel v planu nekoč presedlat na EVO ampak sem po pregledu karakteristik malo v dvomih. In sicer sedaj uporabljam H-mantel in ima začetno energijo se pravi na ustju cevi 4068J, EVO ima 3464J. Na stotih metrih ima H-mantel 3224J, EVO pa 2763J. Tukaj je kar precejšnja razlika v energiji, zato sem malo v dvomih.
    H-mantel sicer uporabljam malo časa in sem do sedaj zelo zadovoljen, tako, da če se bo še naprej izkazal za tako dobrega ne bom menjal, ampak če bi se odloču sem malo v dvomih zaradi te energije.
    Kakšno mnenje?
    Aja pa kaliber je 8x57.

  2. #52
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Tako tudi sam mislim, ampak vprašujem vse tiste, ki uporabljate EVO po možnosti celo v kal. 308.
    In zanima me točnost omenjenega naboja v tem kal.
    Za vse informacije iz praktičnih izkušenj, se že vnaprej zahvaljujem.
    Lp in dober pogled!

  3. #53
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    308 že sam po sebi velja za zelo točen kaliber, RWS pa kar je meni znano nikoli ni imel preveč težav z točnostjo, tako, da pri RWS-u točnost ni vprašanje.

  4. #54

    Privzeto

    Sama energija ki jo ima naboj ne pove prav veliko o sposobnostih le tega.
    Vse konstrukcije ki so podobne ABC-ju ( evolution, grom...) imajo manjšo energijo kot soft pointi, ker za svoje delovanje ne potrebujejo!

    Kaj ti pomaga polnooplaščena krogla z 5000J...če divjad samo prestreliš,energije pa ne oddaš...

  5. #55
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Na to sem tudi sam pomislu.

  6. #56

    Privzeto

    Citat Holland je objavil: Pokaži objave
    308 že sam po sebi velja za zelo točen kaliber, RWS pa kar je meni znano nikoli ni imel preveč težav z točnostjo, tako, da pri RWS-u točnost ni vprašanje.
    Vsak kaliber je lahko točen, če je izpolnjenih nekaj pogojev:
    1.) Spodobna puška
    2.) Spodobna optika
    3.) Spodobna muncija
    4.) Strelec
    5.) razmere na strelišču

    Mogoče je še kaj, ampak jaz sem videl da je 7x65R lih tako točen, in pa 9.3x62 ravno tako, samo morajo biti izpolnjeni pogoji za to. Tud 308 u eni revni puški ne bo več točen kaliber, in z eno garjavo Barnaul municijo recimo.

  7. #57

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    ...

    Mogoče je še kaj,..."
    6. Sreča!

  8. #58
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    Vsak kaliber je lahko točen, če je izpolnjenih nekaj pogojev:
    1.) Spodobna puška
    2.) Spodobna optika
    3.) Spodobna muncija
    4.) Strelec
    5.) razmere na strelišču

    Mogoče je še kaj, ampak jaz sem videl da je 7x65R lih tako točen, in pa 9.3x62 ravno tako, samo morajo biti izpolnjeni pogoji za to. Tud 308 u eni revni puški ne bo več točen kaliber, in z eno garjavo Barnaul municijo recimo.
    Seveda da morajo veljati vsi ti pogoji ampak ponavadi veliki kalibri npr. 9,3x74 niso tako precizni kot npr. 308 ali 6ppc. Za tekmovanja se nikoli ne uporabljajo veliki kalibri.

  9. #59

    Privzeto

    9.3x74R ima velik padec med drugim. Ampak recimo 7x64 recimo, je lohk ravno tako točen ko 308.

  10. #60
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    No ja točen že, ampak 308 win. je še vedno v prednosti. http://www.forum-lov.org/forum/image...n_wink.gifTako trdijo moje izkušnje in verjamem, da tudi spoznanja mnogih, ki so se srečali v praksi z 7x64 in 308.
    Še zdaleč pa ne rečem, da 7x64 ni dober kal.
    LP in dober pogled!

Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •