Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: 7,62x39

  1. #1

    Privzeto 7,62x39

    Kako se, omenjeni kaliber, obnese za lov in na katero divjad?
    Ima mogoče kdo puško, CZ 527 Carbine, v tem kalibru?
    Hvala za odgovore.

  2. #2

    Privzeto

    Jaz je nimam, poznam pa lovce, ki jo imajo, nekateri v karabinu, nekateri v enostrelni prelamači bajkal.

    Od vseh pa sem slišal enako mnenje. Lahka, priročna puška, za srnjad oh in sploh najboljša, pa za vse do velikosti teleta. Tudi dobro nese na tarčo.

    Poznam pa tudi primer, ko je jelen pri 150 kg padel po kakih 100 m. Samo to naj ne bo vodilo za odstrel elenjadi s tem kalibrom.

  3. #3

    Privzeto

    Osebno se za lov ne bi odločil za ta kaliber. Kar se tiče pa CZ527 Carbine, je pa lepo narejena puška. Sem jo temeljito prešlatal na sejmu v Salzburgu. Mogoče za kako nažiganje s poceni vojaško municijo bi bila super :icon_:

  4. #4

    Privzeto

    Obema se še enkrat zahvaljujem - rezultat je viden med malimi oglasi.

  5. #5

    Privzeto

    Upam da ti uspe. Čeprav tudi nova puška ni draga. Pri znanem prodajalcu stane 607€ nova.

  6. #6

    Privzeto

    Takšni trgovci, kot je omenjeni "znan" trgovec, bi bilo boljše, da v Sloveniji ne bi obstajali, tudi z vidika DDV-ja...
    Moje mnenje, ki temelji na lastnih izkušnjah.

  7. #7

    Privzeto

    Vem da so Slo trgovci v večini eni čisto navadni "luzerji". Imam tudi sam veliko izkušenj. Če hočeš nekaj samo pogledat, te gleda k tele v nova vrata. Če hočeš nekaj kupit po naročilu in nima na zalogi, stane pa kake 50€ (primer nov magazin), se mu tega seveda ne ljubi naročevat, itd itd...
    No, nazaj na ta kaliber / puško, da ne zaidemo preveč v trgovce, k je itak škoda besed...

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Karel, katere naboje boš uporabljal?

  9. #9

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    "Karel, katere naboje boš uporabljal?"
    Če mi bo nakup uspel, bo v večini domača proizvodnja...

  10. #10

    Privzeto

    Trenutno izgleda, da ne bom uporabljal nobenih nabojev!
    Ponudbe za rabljeno puško še nisem dobil. Pri nakupu nove, pa me domači trgovci ignorirajo...tako, da moj pogled že uhaja čez mejo.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •