Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: 22 Hornet

  1. #1

    Privzeto 22 Hornet

    Kot laik sprašujem, ali je ta kaliber primeren za odstrel damjakov v obori, na razdalji okoli 80 m? Če ni, kateri je - gledano predvsem z vidika, da se naredi čim manjša škoda...Hvala za odgovore.

  2. #2
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Če v oborah streljajo navadne jelene z 22 LR ......

  3. #3

    Privzeto

    22LR, 22 hornet? Kaj ste normalni? Za jelena je predpisan kaliber in energija na 100m. In tega naj bi se držali ne. Da bi bilo tudi do živali humano. Kaj bo naredil 22LR jelenu?
    Za minimalne poškodbe je odvisna predvsem krogla. Če boš dal noter kako mehko in ceneno, ala SPCE češko, pol nimaš kaj dosti čakat. Daj Evolution ali Doppelker, pa bo bolje.

  4. #4

    Privzeto

    V oborah se strelja večinoma za uho, tam 30-50m. To ni lov, ampak industrija...

  5. #5

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    "22LR, 22 hornet? Kaj ste normalni?..."
    Oprosti, ampak jaz te nisem vprašal po mojem zdravstvenem stanju...

  6. #6

    Privzeto

    Karl, sam sem pred leti uporabljal .222 Rem. v oborah. Na začetku skeptično, potem pa po parih uplenitvah zelo samozavestno. Resnica je ta, da so bili streli max. do 50m in obvezen strel v glavo. Odstreljevalo se je za meso.
    Sem pa za sebe odstrelil damjaka špicarja apak je bil strel za plečko, padel je v ognju, razdalja cca. 60m, krogla pa SP3,2g Norma. To kroglo sem uporabljal skozi vso mojo posest puške v tem kalibru.

  7. #7

    Privzeto

    Še enkrat se vsem zahvaljujem za odgovore, čeprav sem jih pričakoval malo več. Posredoval sem jih kolegu, ki ga "muči" preštevilčnost v obori. Ker ni tako dober strelec, da bi lahko zadeval v glavo, si je omislil večji kaliber in z njim strel po lovsko. Bo pa manj mesa!

  8. #8

    Privzeto

    Če bo zadel za plečko in ne bo uporabil najbolj cenene krogle (naj si omisli EVOlution), ga ne bo dosti odmanjkalo zaradi tega.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    Če bo zadel za plečko in ne bo uporabil najbolj cenene krogle (naj si omisli EVOlution), ga ne bo dosti odmanjkalo zaradi tega.
    bo pa zato na krogli izgubil kakšno kilo vrednosti mesa-če bo vzel evolutiona

    Če pa ima take probleme,je pa najbolš,da dobi enega,ki je dober strelec in mu pomaga razredčit oboro
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #10

    Privzeto

    Saj mu lahko pomagamo...

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •