Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Prednosti doma polnjenih nabojev

  1. #1

    Privzeto Prednosti doma polnjenih nabojev

    http://lov.mojforum.si/lov-about1156-0-asc-60.html

    Citat jvpv je objavil:
    Kje pa kupujete surovine?
    Citat janez valentic je objavil:
    Zgleda da smo že pri novi temi: Pomanjkljivosti doma izdelanih nabojev.
    Citat kudu je objavil:
    V glavnem Italija, zadne čase opažam, da so prazne čaure cenejše pri nas.
    Citat Ganges je objavil:
    Šel sem se malo poigrat in sem zmagal na dražbi za prazne hilzne preko egun.de pri prodajalcu iz Nemčije. Vse sva se dogovorila brez problema. Zmagal sem na dražbi za 200 Federal hilzen kalibra 30-06 za ceno nekje 24 EUR. Potem mi je rekel, da stane poštnina z zavarovanjem pošiljke 17 EUR. Pošte nisem prejel 3 tedne in sem ga vprašal kaj je narobe. Rekel je, da bo kontaktiral Hermes (podjetje preko karterega je poslal) in rekel naj se ne sekiram saj je pošiljka zavarovana. No zgodilo se je, da se je pošiljka izgubila. Tako mi je prodajalec ponudil, da lahko dobim denar nazaj (saj je bila pošiljka zavarovana), jaz pa sem ga prosil naj mi raje pošlje druge hilzne, če jih še ima kaj, saj bi jih bolj rabil. Storil je tako, saj je imel že več hilzen. Drugi paket pa sem brez problema prejel prej kot v enem tednu (ali pa recimo v enem tednu). Torej sklepam, da sem dobro prišel skozi, ko sem dobil 200 praznih hilzen za cca. 40 EUR.

    Za take in podobne zadeve gre v glavnem brez problemov preko egun.de za smodnik pa sem prepričan da ne gre tako in je potrebno preko meje osebno po njega, saj je v Sloveniji postopek za nabavo preveč zakompliciran.

    lp
    Citat janez valentic je objavil:
    Za posest in uporabo smodnika in netilk potrebuješ nabavno dovoljenje upravne enote.
    Zakon o eksplozivih pravi:

    28. člen

    (izjeme za fizične osebe)

    (1) Fizična oseba lahko dobi dovoljenje za nakup smodnika in netilk za polnjenje streliva za lastne potrebe, če ima veljavni orožni list. Z enim dovoljenjem je dovoljena nabava 1 kg smodnika in 1500 netilk na kos orožja v koledarskem letu in velja za nakup doma ali v tujini.
    (2) Fizična oseba lahko dobi dovoljenje za nakup streliva za varnostno, lovsko in športno orožje v tujini, če ima veljavni orožni list. Z dovoljenjem je dovoljen nakup največ 2000 kosov streliva na kos orožja za posamezno tromesečno obdobje v koledarskem letu.
    (3) Društvo, ki je v skladu s predpisi o društvih registrirano za strelsko dejavnost ali lov, lahko dobi dovoljenje za nakup streliva v tujini za potrebe društva. Z enim dovoljenjem je dovoljen nakup največ 36.000 kosov streliva za posamezno tromesečno obdobje v koledarskem letu.
    (4) Dovoljenje iz prejšnjih odstavkov izda pristojni organ, kjer ima fizična oseba prebivališče oziroma kjer je društvo registrirano.


    Nekatere upravne enote, ki imajo funkcionalno pismene uradnike, izdajajo dovoljenja v skladu z 28.členom, kar pomeni da lahko z dovoljenjem nabaviš smodnik in netilke v sosednji državi ali doma (pri edinem trgovcu Artek d.o.o). Artek ima na zalogi samo nekaj tipov smodnika enega proizvajalcaVichaVuory in netilke drugega - CCI .

    Netike so v prosti prodaji v Nemčij, Avstriji, Italiji.
    V Avstriji je tudi smodnik v prosti prodaji in vsak trgovec z orožjem ima kaj na zalogi, naročiš pa lahko praktično vse svetovne znamke.
    Citat kudu je objavil:
    Ganges, kaj so to nove hilzne?
    Citat Ganges je objavil:
    Baje enkrat izstreljene na strelišču.

    A misliš, da se mi je izplačalo? Nimam ravno izkušenj s tem, ker šele nabavljam zadeve.

    lp
    Citat kudu je objavil:
    Odličen kup, če primerjaš ceno od LEPUE pri Artek €65,90 za 100 hilzen.
    Ne poznam pa hilzen od Fedarel, ker v glavnem uporabljam Lapua ali pa Norma hilzne.
    Citat hine je objavil:
    Če pa imaš opravljen izpit o varnem rokovanju z eksplozivnimi sredstvi pa rabiš zelo malo papirjev za nabavo komponent za polnenje
    Citat janez valentic je objavil:
    Niti enega papirja manj, kot če nimaš izpita.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto

    Citat:
    janez valentic je objavil:
    Niti enega papirja manj, kot če nimaš izpita.
    Janez,a si ti kaj izvedel oz. dosegel na UE glede papirjev?
    A kdo ve kje in koliko košta tale izpit? Kdo ima pooblastilo za izvajanje izobraževanja? Kakšna številka,kontakt mogoče?

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #3

    Privzeto

    Izpit za polnjenje nabojev se opravi na MNZ v LJ, Štefanova ul. ( zadaj za NAMO ). Pred 3-člansko komisijo ustno ( največkrat samo 5 vprašanj ).
    Izobraževanja v tej smeri ni. Pred dobrim letom je ta izpit koštal 41,73 €, ki jih je bilo, skupaj z prijavnico in fotokopijo orožnega lista, potrebno poslati pred izpitom. S potrdilom o opravljenem izpitu, lahko lastnik, v R. Sloveniji, kupuje pri trgovcih smodnik ( tudi črni ) in netilke brez drugih dovoljenj. Za uvoz pa potrebuje tudi EU obrazec z nab. dovoljenjem.

  4. #4

    Privzeto

    S potrdilom o opravljenem izpitu, lahko lastnik, v R. Sloveniji, kupuje pri trgovcih smodnik ( tudi črni ) in netilke brez drugih dovoljenj. Za uvoz pa potrebuje tudi EU obrazec z nab. dovoljenjem.
    KAREL te informacije pa jaz nimam. Pred letom dni sem opravil izpit. Kolikor jaz vem za nabavo smodnika najprej potrebujem nabavno dovoljenje UE. UE mi izda dovoljenje za nabavo smodnika, bodisi v Sloveniji ali pa v tujini in to na podlagi dokazila o opravljenem izpitu. V kolikor je na tem področju kaj novega me prosim obvesti.

  5. #5

    Privzeto

    Takole je napisano na spletni strani ene od trgovin glede smodnika:

    Fizične osebe, ki imajo na podlagi predpisov, ki urejajo posest orožja, veljavni orožni list, lahko kupujejo in imajo v posesti dele streliva ( smodnik, netilke in tulce z netilkami ) na podlagi orožnega lista in certifikata o strokovni usposobljenosti za polnjenje streliva za lastne potrebe.
    Smodnik je možno prevzeti samo osebno v trgovini!

  6. #6

    Privzeto

    Ja. Kar sva jaz in JVPV napisala, 100% drži!!!

  7. #7

    Privzeto

    Hvala za informacije. Veseli me, da mi ne bo več potrebno hoditi na UE ter pisati prošnje za nabavno dovolenje, poleg tega pa še plačevati takso. Do sedaj se je lahko kupilo letno kg smodnika na vsak kaliber orožja, ki ga poseduješ. Sklepam, da je sedaj drugače in da ni več potrebno za 2 kg pisati dve prošnji in plačevati dvojno takso.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Rimske Toplice
    Prispevki
    471

    Privzeto

    Za sedaj je nakup smodnika ali netilk neomejen...Lahko da se bo spremenilo...
    Vsakič ko kupite smodnik, je potrbno pokazati veljavni orožni list in Certifikat.
    Uroš Kralj

    ARTEK d.o.o.
    T: + 386 (0)3 734 60 78, M: + 386 (0)40 335 435
    W: http://www.artekcenter.com, skype: artekdoo
    Obišči tudi:
    Facebook, Twitter

  9. #9

    Privzeto

    Imam eno vprašanje, kakšno ima vrednost 15 škatl Norma praznih tulcev kalibra 30.06 ?

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    če so novi nekje okol 150€
    če so stari pa en zaboj piva.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •