Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 34

Tema: Jurski gonič Sv. Huberta

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Aport, še moje mnenje o tej pasmi. Ne bi ga imel za jago, ker ni okreten, ni hiter.... Zato pa imajo tudi lažji tip.

  2. Privzeto

    Aport,ne bo držalo.Po standardu je Švicarski gonič-tipa JURA lahko po barvi samo rjav z črnim plaščem ali pa črn z rjavimi ožigi nad očmi,na licih,okoli zadnjika in na nogah;dovoljena manjša bela oznaka na prsih,ki je lahko rahlo špricana(črne ali sive pike).
    Popolnoma rjava ali Brindel barva pa je dovoljena pri Bloodhoundih.
    LP Tjaša

  3. Privzeto

    Bom razložila še dovoljene barve pri Bloodhoundih.
    Le-ta se pojavlja v treh barvnih različicah:črno-rjavi,jetrno-rjavi in enotni rdečkasti barvi.
    Pri črno-rjavih psih se barva deli še na varianto ali ima pes plašč ali sedlo.Pri črno-rjavih psih z plaščem je črna prevladujoča:rjava barva je samo na gobcu,ličnicah,nad očmi,na prsih,na okončinah ter okoli zadnjika.Pri črno-rjavih psih z sedlom pa je rjava barva bolj razširjena zaradi tega,ker je črna barva več ali manj omejena na predel hrbta.
    Isto razporeditev obarvanosti najdemo pri jetrno-rjavih primerkih.Barve pri tem niso vedno jasno ločene med seboj.
    Pri enotno enobarvnih rdečkastih primerkih rdečkasta barva variira od svetlordeče do temno rdeče.Majhna bela oznaka na predprsju,na prstih ali konici repa se dovoljuje,vendar se ne preferira.
    LP Tjaša

  4. #14

    Privzeto

    Hello,
    Lunca, očitno dobro obvladaš pasemske značilnosti Bloodhounda.
    Poglej zdaj še na tale link in pokomentiraj to zvrst Sv. Huberta.

    Mene Bloodhound ne zanima in iščem Jura hound (Jura Laufhound ali Bruno Du Jura - St. Hubert).

    http://www.canadasguidetodogs.com/swisshound.htm

    lp

  5. #15

    Privzeto Jurski Hubert

    Pa še en link kanadskega vzreditelja, ki se ukvarja z obema vrstama Svetih Hubertov.

    http://www.mason-kennels.com/Homepage.htm

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No coment.... Aport, živiš v Evropi! Amerikanci imajo več svojih pasem, ki so jih "naredili" s križanjem naših (evropskih) pasem.

  7. #17

    Privzeto

    Ne,saj misliva isto.Oba imava v mislih FCI standard št.59,samo da Aport stalno tlači zraven tisti"tip Sv.Huberta".Originalno je to pasma Švicarski gonič tipa Jura ali Jurski gonič.
    Sedaj pa kar se mladičev tiče.Najenostavnejše je iti po njega v državo izvora.V Sloveniji tudi če je kakšen predstavnik,legla najbrž še dolgo ne bo.Torej,Aport,Google na plano in iskati vzreditelja v Švici.Potem pa pot pod noge.Simpl kot pasulj.
    LP Tjaša

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ali v Kanado

  9. #19

    Privzeto

    detel,da ne bo glih čez lužo letel,sem mu našla vzreditelja bližje,v Franciji.:
    ELEVAGE DE CLAIRJOIE:
    Robert xxxxxxxx
    xxxxxxxxxxxxx
    F-74160 Saint Julien en Genevois,France
    tel:+ xxxxxxxxx
    Kako sem jaz prijazna,kot sam hudič
    LP Tjaša

    Če našim ni dovoljeno oglaševanje na forumu, tudi tujcem ne bomo delali biznisa, a ne!?
    Last edited by Breza; 16. July 2009 at 10:55.

  10. #20

    Privzeto

    Uh,sorry,mi je čisto ušlo!
    LP Tjaša

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •