Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 34

Tema: Jurski gonič Sv. Huberta

  1. #1

    Privzeto Jurski gonič Sv. Huberta

    Pozdravljeni,
    A ve kdo kaj več o tej pasmi in o morebitnem leglu (ali lastništvu) v Sloveniji.

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Mislim, da je ena psica. To bi vedel Hubertus. Imaš pa ogromno literarture, internet,itd.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Še nekaj. Jurski gonič je ena pasma, drugo je pes Sv. Huberta (Bloodhound). Imaš pa dva tipa jurskega, lažjega in težjega. Na tvoji sliki je Bloodhound .

  4. #4

    Privzeto

    Dobro pojasnilo.
    Bloodhund se nahaja v sloveniji. Je bolj krvosledec (kot že ime pove). Ko sem se zanimal za nakup me je odvrnilo njegovo potepanje (ki je menda dedno) in njegova svojeglavost.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    "...Je bolj krvosledec (kot že ime pove). Ko sem se ... "

    To ne drži !!!

    pozdrav!

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Dobro pojasnilo.
    Bloodhund se nahaja v sloveniji. Je bolj krvosledec (kot že ime pove). Ko sem se zanimal za nakup me je odvrnilo njegovo potepanje (ki je menda dedno) in njegova svojeglavost.
    Bloodhound naj bi pomenilo "čistokrvnega" psa. Je pes sledar, izredno dobrega voha, uporabljan tudi v policiji.

  7. #7

    Privzeto

    Hvala za pojasnilo. Lastnik tega psa pri nas ga je uporabljal kot krvosledca. Pri tem je bil zelo vztrajen (kar je dobra lastnost). Sem pa tudi jaz mislil, da je sledar in velja za psa z najboljšim nosom.
    Drigi pa ni bil v lovskih rokah. Lastnik ga je bil pripravljen podariti, ker ga ni uspel zadržati doma na kmetiji ampak se je vedno potepal.

  8. #8

    Privzeto

    Zato pa je že z mladiči treba veliko delati,da se ne potepajo naokoli.Ko se enkrat mlad pes nauči potepati in ga pri tem ne ustavimo,se bo vedno potepal.Sicer pa,kaj hudiča ima pes brez lastnika delati izven domačega dvorišča?
    LP Tjaša

  9. #9

    Privzeto

    Detel, na moji sliki je Jurski gonič Sv. Huberta.
    Jurskih t.j. švicarskih goničev je več vrst (lucernski, bernski, švicarski in Jurski). Jurska goniča sta potem Bruno (brinet rjave barve) in Jurski gonič Sv. Huberta. In Jurski gonič Sv. Huberta ni enako Bloodhound. Je manjši, na videz (glava) podoben Bloodhoundu in naj bi imela neke skupne korenine.

    Torej podatkov o pasmi je na internetu ogromno, mene pa predvsem zanima, če obstaja takšen pes ali morda celo leglo v Sloveniji.

    Za Bloodhounda pa bo držala tista, da je to pes z pasemsko najčistejšo krvjo na svetu in je tudi ena najstarejših pasem. Poleg čiste krvi, ki jo potrjuje z imenom ima tudi zelo dober nos in ga zato uporabljajo za krvosledca.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ne bova se prepirala, ker v različnih bukvah piše različno. Pišejo tudi ljudje, ki niso kinologi (novinarji) in nastane cela zmešnjava. Nikakor se pa ne strinjam, da se skupini švicarskih goničev reče tudi jurski, ki pa je pasma.
    Last edited by detel; 8. July 2009 at 17:04.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •