Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 47 od 47

Tema: Lapua Mega

  1. #41
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tukaj so fotografije najdene krogle - Lapua Mega, 18,5g, 9,3x62

    Ozimec je bil na pogonu streljan spredaj v glavo. Krogla je vstopila pri ušesu, diagonalno potovala po vratu do hrbtenice nad plečeti, kjer jo je razparalo, nadaljevala pot čez 6-7 reber in se zaustavila pod kožo pred pršutom na nasprotni strani. Odpada je bilo presenetljivo malo... Bom probal prilepiti še kakšno fotografijo poškodb mesa (nimamo interneta zaradi žleda, pa bo malo trajalo)...

    Click image for larger version. 

Name:	DSC01172.jpg 
Views:	8 
Size:	98.8 KB 
ID:	13787

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pred časom si napisal, da boš zaradi svinca in veliko pokonzumirane divjačine streljal monolitne krogle. Si si premislil?

  3. #43
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Main, še vedno čakam Barnes TTSX...

    Nekdo s foruma je dobil naraščaj, pa nima časa drugim filat, ker še sam nima časa za lov...
    Bom potrpel...

    Drugače sem pa Mego uporabljal samo za pogone...

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kakšno težo ttsxa boš streljal? Če ne bojo hitrosti okrog 800m/s se krogla ne bo odpirala tako kot se mora, vsaj pri lažji divjadi ne. Drži se Mege in ne menjaj zmagovite kombinacije:) Sam sem jo streljal v začetku lovske kariere v 308win, pa sem jo menjal samo zaradi radovednosti kakšne so druge:)

  5. #45
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Main, še vedno čakam Barnes TTSX...

    Nekdo s foruma je dobil naraščaj, pa nima časa drugim filat, ker še sam nima časa za lov...
    Bom potrpel...

    Drugače sem pa Mego uporabljal samo za pogone...
    Aja, na pogonih divjačino delimo ali jo odkupijo drugi

  6. #46
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Aja, na pogonih divjačino delimo ali jo odkupijo drugi
    Ne zaradi tega, kar ti predvidevaš...

    Tega ta zadnjega pujsa sem polovico častil (v domači gostilni so nam ga udeležencem pogona zelo okusno spekli), polovico pa ga je šlo v klobase, ki se ravno dimijo doma v sušilnici...

    Uporabljal sem jo zato, ker na pogonu ni bilo treba iskati (tako mi je zagotovil tisti, ki je polnil)... In še prav je imel...


    @rws: Katero gramažo sem pred časom naročil, sem že pozabil, sem pa se pred naročilom pozanimal tudi na nemškem WuH, kjer so mi jo priporočali njeni uporabniki... Če me svinec ne bi motil, bi definitvno ostal pri njej... Mogoče pa s TTSXom ne bom zadovoljen, pa bom pač živel s tem, da bo kje kakšen košček svinca...
    Bi jo moral še stehtati, da vidim, koliko teže je obdržala čez tiste kosti...

  7. #47
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Kakšno težo ttsxa boš streljal? Če ne bojo hitrosti okrog 800m/s se krogla ne bo odpirala tako kot se mora, vsaj pri lažji divjadi ne.
    .
    .
    .
    Krogle so prispele, samo napolniti jih še treba... Bodo max polnjene...

    TTSX 250gr 9,3x62 - individualni lov;

    Na tujem forumu sem dobil od uporabnikov omenjene krogle in kalibra pozitivne informacije...

    Mega pa še vedno ostane za pogone... Če ne bom zadovoljen s TTSX, bodo pa prišle v poštev še za individualno jago...

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •