Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 47

Tema: Lapua Mega

  1. #31
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pri takem zadetku je z vsakim kalibrom zelo podoben rezultat. Nobene kosti blizu. Zato se reče "mehko". Krogla se sploh ni deformirala.
    Malo logike bi pa človek že pričakoval od izkušenih lovcev. Nekdo drug, ki mu ta kaliber ni všeč bo pa poslikal strel v hrbtenico in jamral kako grdo dela.
    Bom še drugič fotkal, ko bo primla kost... Skozi hrbtenico je skoraj z vsako kroglo isto (bom pokazal fotko, če jo najdem, od RWS UNI v 9,3x62 skozi hrbtenico teleta - odpad je bil samo zdrobljena kost okrog rane), skozi pleče pa nikakor ne (poglej fotografijo predlani uplenjenega jelena špicarja s kroglo Grom v 8x57).

    Drugače pa je zgoraj nad prstom nad izstopno rano videti dve majhni očesi. Tam sem našel dva svinčena koščka...

    Še vedno čakam na TTSX, ki bo igral glavno vlogo na individualnih lovih...

  2. #32

    Privzeto

    Se strinjam z Alojzom1...pri vsakem drugem kalibru bi bilo skoraj enako...razen pri kakšnem 0.30cal z LOS kroglo bi bilo še mičken buljš...he,he,he

  3. #33

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Še vedno čakam na TTSX, ki bo igral glavno vlogo na individualnih lovih...
    Ta krogla rabi večjo hitrost kot jo ima 9,3. In je tudi v osnovi namenjena hitrim kalibrom. Pa nič hudega. Že premer krogle dela svoje. Lahko bi bila tudi polnooplaščena ali monolitna za veliko divjad (ki se ne odpira). Obe sta spredaj tope (RN). Učinek na naši divjadi pričakujem odličen.
    Prednost teh velikih premerov krogel je ravno v tem, da ne rabijo velikih hitrosti. Dovolj sta teža krogle in premer strelnega kanala. Divjad zna narediti par korakov kar sploh ni moteče saj je krvi dovolj.

  4. #34
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Američani imajo dober rek na temo, ki jo opisuje Alojz.

    Res je, krogla .308 se lahko odpira in širi. K sreči pa se 9.3 nikoli ne more skrčit. ;)
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #35
    Član od
    Jan 2014
    Lokacija
    Rimske Toplice
    Prispevki
    3

    Privzeto

    Pozdravljeni,
    z Lapua Mega 12g, kl. 30-06 jagam že kar nekaj let in sem nad rezultati zelo zadovoljen. Večina komadov obleži v ognju, jagam pa z njo vse od prašičev, jelenjadi in srnjadi. Škoda na mesu majhna, razen ce je strel po sredini plečke .
    Prej sem jagal z kupljenimi naboji zdaj pa ze par let polnim sam in v obeh primerih ni bilo težav.

    Lp,J.

  6. #36

    Privzeto

    Tudi jaz imam mego v 30-06, vendar 9,7g in z močnim polnjenjem. Uplenim veliko divajdi, tudi na večje razdalje. Učinek na divjadi je odličen, poškodbe majhne.
    Preizkusil sem že veliko krogel, pa me je daleč najbolj prepričala ta.
    LEP POZDRAV!

  7. #37

    Privzeto

    Citat mauser je objavil: Pokaži objave
    Preizkusil sem že veliko krogel, pa me je daleč najbolj prepričala ta.
    Podoben stavek je bil večkrat napisan za različne krogle. Dokler strelec ni zgrešil. Potem pa je kar naenkrat najslabša in cel kup napak se najde. Zato pa je tako pomembna objektivnost. Ko sem pred leti omenil Mego kot zelo dobro klasično kroglo sem imel mnogo nasprotnikov. Pa je bila takrat bistveno cenejša kot danes.

  8. #38

    Privzeto

    Bravo alojz1.
    Zadnji stavek je DOBER.
    Zato sem bil takrat hvaležen za informacijo na oni strani Karavank, pridobil pripravil zalogo v kal. 7mm in .30, zato sedaj v miru in tišini jagam. Brez razprav katera krogla je dobra.

  9. #39
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat Parafly je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,
    z Lapua Mega 12g, kl. 30-06 jagam že kar nekaj let in sem nad rezultati zelo zadovoljen. Večina komadov obleži v ognju, jagam pa z njo vse od prašičev, jelenjadi in srnjadi. Škoda na mesu majhna, razen ce je strel po sredini plečke .
    Prej sem jagal z kupljenimi naboji zdaj pa ze par let polnim sam in v obeh primerih ni bilo težav.

    Lp,J.
    A lahko še prosim napišeš podrobnosti o polnitvi (smodnik, količina, netilka, dolžina naboja) in o puški (znamka, dolžina cevi)? Lahko tudi na ZS. Hvala.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    V Sakotu 85, 308win je Mega 9.7g "kirurško natančna", polnitev pa ni kaka skrivnost, ker je napisana v Vihtauorijevem 2009 reloading manualu( N140;45.5gr, coal:65.2mm, Vo=824m/s), kot maximum, čeprav to ni kaka hudo vroča polnitev.
    Mislim da se bi splačalo probat 12g v 30-06 z n150(okrog 50.5gr), dolžino pa narediš točno tako kot piše v manualu, 79.5mm. Glede na to, da maš za 185gr scenar z n150 označen "Accuracy load" pri 50.3gr bo to pomojem to! Zgleda pa da je v 30-06 to kar močna polnitev, tako da je treba začet ene 2gr nižje in bit pozoren na znake prevelikega pritiska.

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •