Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 47

Tema: Lapua Mega

  1. #21
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    Pes je izdelal sled v dolžini cca.1.500 metrov (600 metrov krvne sledi)...., potem pa se je ustavil. Med to dolžino ni bilo nobenega ležišča.
    Verjamem...

  2. #22

    Privzeto Lapua mega 12g

    Konačno sam probao lapua mega 12g, cal 30-06, tvorničko punjenje. Koliko su mi nahvalili kuglu sve se pitam što se kod mene zbiva.

    Vepar oko 100 kg. Pogodak iza ple?ke po pola visine, na ulazu portgalo 3 rebra, izlaz izme?u zadnja 2 rebra (oba rebra cijela). Kugla je prošla kroz plu?a. Vepar je taj pogodak odnesao 100m. Najčudnije od svega na tragu nije bilo krvi osim na jednom mjestu gdje se obrisao u granu.

    Sve imam osje?aj da bi to prije palo od običnog SP (ppu, S&B,...) da ne spominjem normu vulkan.

  3. #23
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Proof dobro misliš. Čeprav 100m ni nič takega in za take primere imamo pač psa.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #24
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Ja zanimivo, 100 m res ni nobena dolžina, če vemo, da tudi z 2x dražjimi kroglami prasc (100 kg !) naredi tudi 200 - 300 m, pa šele potem začne krvaveti. To je predvsem odvisno od lege-višine zadetka. Če bi ga zadel 10 cm nižje oz. vsaj zadetek nad grodnico, bi bilo vse krvavo... Za Normo se strinjam, SPCE (8x57is) pa niti pri enem lanščaku(45-60kg) po mojih izkušnjah ni šel skozi telo in so bili vsi po 8- 22 urah še živi, da o krvnem sledu ne govorim, ker ga je bilo le "za lijek"! Važno je, da je prasc umru, Veper ti je pa že povedal svoje. Ko boš šel na tako sled z psom, boš našel več krvi, kot pa brez njega, pa tudi to je stvar prakse. Dober pogled še naprej!

  5. #25
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    evo se mojo zgodbo z mego sicer 9,7g.Mrjasec teze brez drobovja 135kg streljan na cca.10m tocno za plecko "solski strel" je padel po 20m.Je pa res da na nastrelu in do mrtvega prasica ni bilo niti kaplje krvi,vse kar mi je uspelo najditi so bile dve dlake na snegu.
    Moje osebno mislenje je da z bilo katero kroglo bi streljal,nebi bilo nic krvi.Pac na dobro rejenih prasicih tudi mascoba zapira strelne rane.

  6. #26

    Privzeto

    Evo, ko sem našel še cca. 30 kosov nabojev Lapua Mega 185 grain, ki sva jih s kolegom napolnila pred približno 3 leti (skoraj prepričan da z N550) in jo preizkusil v stari Zastavi nisem imel preveč upanja... Pa sem porabil 2 preizkusna strela, 2 korekcijska in 2 za "finiš"... pa sem bil nad rezultatom presenečen in se odločil, da bo ta kombinacija odprla letošnjo sezono

    P.S.: Leva tarča sta bila prva strela in strela po korekciji, desna pa po zadnjem in hkrati končnem popravku.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #27
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Lapua Mega, 9,3x62, tele, streljano na razdalji 30-40m, tele je počakalo 10-20m od nastrela... Meso absulutno brez podplutb... Odpada nič... Tomaž, hvala!

    Vstopna



    Izstopna


  8. #28
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Sam uporabljam to kroglo za lov v kalibru 6.5x47 in sicer 10g težko. Ni ravno .308, ampak morda ti bodo moje izkušnje vseeno kaj pomagale.

    Letos sem z njo uplenil 6 pujsov, vsi so padli v ognju. Uplenil sem tudi 4 kose srnjadi in prav tako brez vsakršnih problemov. Tako glede padanja v ognju kot podpludb.

    Glede natančnosti pa spodnja slika pove dovolj.

    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ..... Tomaž, hvala!
    Res dobro je opazoval in še otroka merkal zraven.

  10. #30

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Lapua Mega, 9,3x62, tele, streljano na razdalji 30-40m, tele je počakalo 10-20m od nastrela... Meso absulutno brez podplutb... Odpada nič... Tomaž, hvala!
    Pri takem zadetku je z vsakim kalibrom zelo podoben rezultat. Nobene kosti blizu. Zato se reče "mehko". Krogla se sploh ni deformirala.
    Malo logike bi pa človek že pričakoval od izkušenih lovcev. Nekdo drug, ki mu ta kaliber ni všeč bo pa poslikal strel v hrbtenico in jamral kako grdo dela.
    Last edited by alojz1; 8. January 2014 at 10:46.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •