Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 47

Tema: Lapua Mega

  1. #11

    Privzeto

    Nabavil to kroglo teže 185grs (12,0g),z natančnostjo sem zelo zadovoljen, prvi vtisi iz lova pa porazni! Streljal pujsa pri 60 kilah, strel za pleče,prestrel jasno viden takoj ko se pujs obrnil,vendar pa ni padel ampak jo je ucvrl kot da mu ni nič in to še debelih 300 metrov. Sicer krvna sled izredno močna,vseskozi pošpricano od krvi........,no,danes sem tega nesrečnega pujsa odrl in imel kaj videti (grozne podtplutbe na vstrelu,lahko rečem da je podplutih polovico reber in del plečeta),na izstrelu podplutb ni bilo. Ne vem no....,bo treba še probat,ker po enem kosu ne moreš soditi krogle,ampak začetek je pa bil čuden......

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #12
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Dolgin, kateri kaliber imaš?

  3. #13

    Privzeto

    .308......
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    .308......
    Zanimivo,da je bilo potluto,ker pri takih hitrostih,ki jo ima ta krogla,skoraj nebi smelo biti..
    Je pa to tudi mal pripomoglo,ker so prašiči zdej mal u buku,vsaj pomoje,so bolj trdoživi kot drugač..
    Kolikšna je bila pa izstrelna rana-premer?
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  5. #15

    Privzeto

    U bistvu sta bila vstrel in izstrel enaka,luknja recmo velika kot 2 kovanec. Je pa res,da je buk in da se divjad drugače obnaša,saj je imel pljuča popolnoma razstreljena....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #16

    Privzeto

    Misim, da v tem primeru ne gre podpludbe, ampak za vdor krvi pod mreno, zaradi 300m teka.

  7. #17

    Privzeto

    Izredna probojnost in natančnost krogle!!! Poškodbe minimalne, razen če primeš kost. Me je pa krogla razočarala, ko sem strelal prašiča cca.60-70kg iz zadel v mehko, prašiča nismo našli. Kaliber 30-06, 12g,krogla. Premajhna izhodna rana, enostavno ga je samo prevrtalo, na nastrelu našli vsebino želodca, kri 100 metrov potem pa ne duha ne sluha......, iskal je zelo iskušen pes in to dva dni ampak prašiča nismo našli. Prepričan sem, da če bi bil prašič strelan s kroglo SST ali kakšno mehkejšo kroglo bi ga našli, ker podobne iskušnje sem imel tudi v preteklosti. Je pa res, da je bil prašič strelan v pogonu na 25 metrov, za sabo je imel pse. Nakar je bil še enkrat strelan na stojišču in bil zgrešen....

  8. #18
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Trma, ta prašič ni šel 500-600m daleč, če ste našli vsebino želodca, če pa je bila vsebina tankega črevesja, pa tudi do 2 km, potem pa ležišče, živ je bil še naslednji dan in to krepko živ-smo ga še streljali-ena moja izkušnja!!!

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Podplutbe niso toliko odvisne od hitrosti krogle kot od njene konstrukcije in pa predvsem od oblike konice - "tumpasta" hitro odpirajoča pa čeprav počasnejša krogla bo delala veliko večje podplutbe kot pa koničasta, trša (kasneje odpirajoča) krogla z veliko hitrostjo. Kot zanimivost si oglejte 22x64 eksperiment - s kroglo hitrosti več kot 1400 m/s so podplutbe 3/4 manjše kot pa z .243 W pri 893 m/s.

    http://www.gsgroup.co.za/22x64.html

  10. #20

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Trma, ta prašič ni šel 500-600m daleč, če ste našli vsebino želodca, če pa je bila vsebina tankega črevesja, pa tudi do 2 km, potem pa ležišče, živ je bil še naslednji dan in to krepko živ-smo ga še streljali-ena moja izkušnja!!!
    Pes je izdelal sled v dolžini cca.1.500 metrov (600 metrov krvne sledi)...., potem pa se je ustavil. Med to dolžino ni bilo nobenega ležišča.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •