Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: kaliber 30-30win

  1. #1

    Privzeto kaliber 30-30win

    Pozdravljeni
    no bom pa odprl se eno temo za malo podebatirat. In sicer imam karabin 50cm cev lever action Winchester m 94 lever action. Pa me zanima ce ima kdo podobno pusko oz kaksne izkusnje z njo!? Sam imam to pusko za pogone pa me zanima kaksne naboje priporocaste??!
    L.p

  2. #2
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Naš lovec uporablja S&B. Verjetno zato, ker jih je najlažje dobiti tu pri nas.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #3

    Privzeto

    Veliko sem pregledal slovenski trg glede tega naboja ma S&B nisem se zasledil pri nas.
    Malo me zanima glede efekta krogle kaj naj uporabljam tezjo kroglo lazjo...z konico ali topo glavo kot npr Winchester naboj!??

  4. #4
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ta naboj sem jaz zasledil v dveh trgovinah v okolici: http://www.sellier-bellot.cz/rifle-a...12&product=189
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #5

    Privzeto

    Daj mi povej 1 dober razlog,da si se odločil za nabavo tega kalibra(razen če si gver poverbal).
    Vsekakor pa ti priporočam da kupuješ "round nose" municijo(drugačen nabojnik).
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sicer so take puške bolj primerne za kake kavbojske filme, vendar sem bil pozitivno presenečen nad učinka naboja Hornady LeverEvolution. In ga toplo priporočam, če že nimaš kakšne boljše puške.

  7. #7

    Privzeto

    Imel puško Win. M 94 v tem cal. Puška od k...a! Uporabljal naboje Federal in Norma, vendar oboji so "trosli" v tri krasne, sicer pa kup ameriškega železa in njihove šlamparije.

  8. #8

    Privzeto

    Pusko mam sicer komaj 3mesece in sm uplenil mladica z njo v vrat tako da ne vem tapravega ucinka in lanscaka ki sm ga v pogonu prijel v prednjo nogo padel in ko je ustal ga pokoncal v vrat...tako da realne slike nimam!
    Sam raztrosa nisem dozivel pri tej puski na tarci...nastreljeno na 100m dela grupo 2-3 cm cca in nisem neki najboljsi za na tarco streljat...meni osebno zelo tocna puska!

  9. #9

    Privzeto

    Kakšno divjad nameravaš streljati na pogonih, s tem kalibrom?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •