Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 37 od 37

Tema: Kdo in zakaj naj načrtuje oduzem divjadi iz narave.

  1. #31

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Cela Evropa mastno služi od lovnega turizma, mi pa bi se šli mastnega zaračunavanja nastanitve in vodenja. Kaj vam je? Lovskega turista ne moreš prisiliti, da bo spal v tvoji lovski koči. Zgleda, da ste eni izgubili zdrav razum in zdravo kmečko pamet.

    Detel trofeještva smo se nalezli od Ostrorogega jelena
    Main757 mi vemo, da ves svet služi na račun trofej. Eni več, drugi pa manj. Kot vemo je lovni torizem praviloma "odstrel" srnjaka z najmočnejšo trofejo, ne glede na telesno težo. Moti ravno to, da so nas slovenske lovce polne uste sladkih besed o gojitvi in gospodarjenju divjadi. Ne znam si predstavljati, da govorimo o gojitvi, lovimo pa telesno in trofejno najbolj vitalno divjad. To zagotovo ni gojitev po nobenih znanstvenih dognanjih, razen v kolikor ostali ne razumemo novih zanstvenih pristopov pri gojitvi v Sloveniji. Sam in še nekateri si gojitev predstavljamo nekoliko drugače, tako, da izločiš iz lovišča šibka divjad, trofeja konec koncev ni pomembna. Če bi lovni turizem se razvijal tudi v tej smeri, bi bilo OK, kot pa sem že napisal, gre za odvzem - odstrel srnjakov z namočnejšo trofeju, to pa ni več to o čemer tako radi govorimo. Vemo zakaj z najmočnejšo trofejo, ker pred gojitev postavljamo denar, ki ga dobimo za trofejo. Čim več točk ima trofeja tem več priteče v blagajno LD. To je res gospodarno, zagotovo pa ne gojitveno.
    Po zdravi kmečki logiki, tudi kmet ne da iz štale najlepšo plemensko kravo, razen, če ne gopodarji na način, kot mi lovci s srnjadjo oz. divjadjo.

  2. #32
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Main757 v bistvu lovskega turista z puško ne potrebujemo in to je to. Če se gremo gojitelje,lahko gojimo sami in to dobro . Vsaka LD lahko preživi z prodajo mesa,foto lovom in predvsem trdim delom v lovišču. V naši LD že dve leti nimamo gostov in se to sploh ne pozna. Noben gost nam ni delal plana. Imamo pa foto turizem in nam lepo nadomesti tiste 3-4 srnjake ki so jih perd tem odstrelili lovski gostje z puško. Plane izpolnimo sami in tudi člani LDja so zadovoljnejši.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #33

    Privzeto

    Vsaka LD lahko preživi z prodajo mesa,foto lovom in predvsem trdim delom v lovišču
    Veper se ne morem strinjat! Lahko da služite s fotolovom za kar vam vsaka čast! Nikakor me pa ne boste prepričal v trdo delo in prodajo mesa! V naši LD imamo precejšen del zelo zahtevnih del v visokogorskem delu lovišča (vzdrževanje kaluž,košnja,sečnja,krmljenje),verjemi,ornk se našvicamo in fejst delamo! Pa ne dobimo zato praktično nič! Z prodajo mesa pa tudi ne zaslužimo (smo v minusu),s tem lahko služite v LD-jih kjer imate stalen odstrel jelenjadi,pa še tam so vas sedaj odkupovalci prščipnili! Kar se tiče lovskega tuizma,pa ga tudi pri nas nimamo in to podpiram!
    Ampak to še zmeraj ne odpravi problema planiranja čemur je tema namenjena....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #34

    Privzeto

    Še glede lovnega turizma. Pri nas damo tri do pet srnjakov za turizem, sam imamo zmeraj take goste, ki kupijo celega srnjaka, pa še pokrit ga pridejo s srno. Gre se jim pa predvsem za lov v naravi in meso. Vem, takih je malo, ampak mislim, da je čar ravno v tem. Tudi sam nisem navdušen nad trofejnim turizmom, če pa me mika lov na vrste divjadi, ki jih v mojem lovišču ni, si pa po mojih močeh pač kupim pravico do odstrela željene divjadi. Imam pa sam eno pravilo oz, načelo pri takem turizmu, da namreč moč trofeje ni pomembna. Le da je taka, povprečna, da se vidi katera divjad je in da zaradi takega odstrela populacija ne trpi. No pa pogoj je da se jaga, ne pa z avtom prpelje pa ustrli.

    Glede visokogorskih lovišč pa mislim, da star kozel ogromno pomeni vsakomur, ki ga odstreli, ker pa je star, je tudi odstrel utemeljen, in mislim da tu trofejni turizem ne vpliva toliko (razen na zdrahe v LD).

  5. #35
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Če se bomo še naprej primerjali z lovnim turizmom Evrope, se bomo prav kmalu tudi s staležem in pestrostjo divjadi. V oborah in privatnih loviščih!
    Načrtovanje odvzema bo potem prav enostavno...

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    v Evropi zaradi lovnega turizma divjad živi še samo v oborah.
    Preberi si v Lovcu, koliko divjadi se ulovi v Nemčiji, Avstriji....
    Raje pojdi delat počepe..

  7. #37
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Main 757 sedaj si ga pa pihnil. POglej kako velika je Nemčija,za Avstrijo pride bolj do izraza trditev privatna lovišča,pa tudi velikost je drugačna. Povej mi prosim koliko medvedov in volkov živi v Nemčiji in Austriji, saj menda ti je jasno ,da zveri bistveno uplivajo na stalež recimo parkljarjev. Poleg tega je potrebno oduzem primerjati z številom lovcev pa bo številka bolj jasna.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •