Stran 9 od 20 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 193

Tema: 6,5x55SE

  1. #81

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    kam gre križ se nisem nikoli poglabljal
    Sem malo presenečen. Mislil sem, da je vsem jagrom jasno.
    Meriš center. Strel je 20 cm levo. Prestaviš 20 klikov v desno.(svarovski ima 1cm/klik, nekateri pa v colah in piše koliko mm je 1 klik)
    Seveda gre križ levo. Do zadetka. Zato pa je dobro imeti ravnilo in odstopanje izmeriti ne pa kar "na uč". Pri dobrih daljnogledih so kliki točni. Drugi strel je samo potrditev ali preverjanje.
    Pri zadetkih kot je prikazal Ravnohrib se puška nastreli z dvema nabojema. Pri nekaterih "strelcih" je pa škatla premalo.
    Zato me je pa čudilo zakaj ni takoj prestavil. Zelo lepo bi izgledala ta grupa v centru.

  2. #82

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pa kvadratek tudi ni 2cm ampak 1". Bodi bolj dosleden pri testiranju.
    (Vem, da sem siten. Ampak nazadnje, ko je Deerhunter podobno pretiraval se je končalo tako, da je zapustil Forum).
    Ni ne 2 cm ne 1 cola! :)

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_1516[1].JPG 
Views:	1 
Size:	360.5 KB 
ID:	16040

  3. #83

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zato me je pa čudilo zakaj ni takoj prestavil. Zelo lepo bi izgledala ta grupa v centru.
    Zato ker - to ni bilo pristreljevanje. V tej grupi 10 strelov, 9 različnih nabojev (glej sliko zbirke različne municije v tem kalibru!!! :) 2 sta RWS, pa niti ne blizu skupaj. Me je presenetilo, ker ponavadi še z 10 kosi iz ene škatle ne bi spravil take grupe skupaj :)
    Smo se hecali, da bom iz vseh škatel municijo v eno vedro stresel, pa potem pred jago samo eno pest zagrabil pa v žep dal; saj je vseeno, bo neslo v vsakem primeru dobro. Zdaj bom moral modificirati test, da bom lahko ugotovil razlike med različni škatlami. Morda z razdaljo na 150m?

  4. #84

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Smo se hecali, da bom iz vseh škatel municijo v eno vedro stresel, pa potem pred jago samo eno pest zagrabil pa v žep dal; saj je vseeno, bo neslo v vsakem primeru dobro.
    Da ne bo kdo to res naredil. Pri drugih kalibrih je lahko odstopanje takšno, da ni za lovsko uporabo. Sploh, če malo dlje streljaš.

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Zdaj bom moral modificirati test, da bom lahko ugotovil razlike med različni škatlami. Morda z razdaljo na 150m?
    Lahko bi pa ta test naredil kot je treba, z 4-5streli z vsako municijo, pa bi ti hitro postalo jasno katera municija puški najbolj ustreza ;)

  6. #86

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Lahko bi pa ta test naredil kot je treba, z 4-5streli z vsako municijo, pa bi ti hitro postalo jasno katera municija puški najbolj ustreza ;)
    Tak je tudi plan že od začetka. Ampak sem mislil, da bom to lahko naredil na eni tarči; tako kot ostali kolegi, ki tu gor objavljajo. Tri različne municije, pa vsaka na svoj konec tarče. Pri tej zbirki bom moral pa delati za vsako škatlo svojo tarčo (kot za MK) in potem ta primerjava ne bo tako lepo nazorna.

  7. #87

    Privzeto

    v tvojem primeru bi si označil s črno piko sredino te grupe in odklikal križ na piko.

    Bo tarča lepša in streli bližje centru (v vsakem primeru).


    Alojz1
    Klikanje po 1cm/100m pa niti ni nujno. Sam imam za svarovca (6x42)v papirjih napisano, da je 1 klik 6mm! In sem preskusil - drži. Tako da tudi evropski proizvajalci nimajo vsi za vse daljnoglede istih premikov.
    Je res najbolje fiksirana puška in premikanje križa v zadetek.

  8. #88

    Privzeto

    Končno to z iskanjem sredine grupe in prestavitvijo daljnogleda mislim. In tako bo puška še najbolj nastreljena na ta izbor streliva. Pa ni treba nobenega poglabljanja ali miselnega napora.
    Ja, tudi svarovski dela obe vrsti kupol. Običajno za zahodni trg. Jaz imam IOR z 1cm/klik ker mi je bolj enostavno za računat. Minox ima pa 1/8" na 100 yardov in gre bolj počasi. Pri odprtih kupolah in stalnem prestavljanju je to kar moteče.

  9. #89

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Glede na tarčo ki je prikazana bi jaz premaknil na daljnogledu cca 4 klike v smeri UP in cca 4 klike v smeri RIGHT,kam gre križ se nisem nikoli poglabljal zadetki bi sigurno bili blizu centra.
    Tole s klikanjem ni tako enostavno; tudi sam sicer uporabljam metodo premika križa na točko grupe; brez da bi štel klike.
    Za primer precej v zadregi in predvsem v "izobraževalne namene" objavljam posnetek zadetkov s strelivom HORNADY in klikanjem (U = gor, R = desno, D = dol ), daljnogled je Kahles nekje iz leta 1985; v navodilih ima, da je 1 klik 4 mm na 100m.
    HORNADY v moji cevi nikoli ni dobro grupiral, zato je lahko to 1 vzrok. Drugo je, da sem to delal po dveh urah streljanja in cca 40 strelih in sem bil že utrujen. Kot tretje, sem te štiri strele oddal enega za drugim brez hlajenja cevi. Skratka vrsta vzrokov, ki lahko močneje vplivajo, kot pa klik z 4 mm na 100m. Imel pa sem samo po 5 kos 1 vrste streliva. Več bo jasno po izvedenem testu po 5 kos na tarčo.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice kliki.jpg‎  

  10. #90

    Privzeto

    Dobra učna ura je tole.
    Jaz vem iz izkušenj, da daljnogled, ki dolgo ni bil prestavljan včasih (možno zaradi maziva v navoju) zastane in se križ premakne po par strelih in ne takoj po zasuku. Zato pri starem daljnogledu kupole najprej prevrtim do konca in potem nastrelim.
    Piši še naprej. Prav rad bi videl grupo na sredini.

Stran 9 od 20 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •