Stran 6 od 20 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 193

Tema: 6,5x55SE

  1. #51

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali si streljal z vetrom ali pa proti vetru ? Res me zanima. Bočno ni pihal.
    Če že, bi rekel, da proti vetru. Sem streljal z gozdnega roba. Je pa to ena jasa, ki ima cca 220m premera vsega skupaj, tako da je pihalo verjetno z vseh koncev po malo (vrtinci);
    Krogle pa tako: v bistvu sem omejen s ponudbo; v osnovi imam samo izbiro 8g (RWS, Hornady) ali 10g (Oryx in Mega), vmes je pa še 9g FMJ kot tekmovalna krogla..

  2. #52

    Privzeto

    Sem mislil, da je tako. Pri konstantnem vetru 50km/h (14m/s) je na tej razdalji pri hitrosti krogle 830m/s zanos kar 30cm. Dovolj za zgrešit.
    Ti pa nisi imel odstopanja od smeri.

  3. #53

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sem mislil, da je tako. Pri konstantnem vetru 50km/h (14m/s) je na tej razdalji pri hitrosti krogle 830m/s zanos kar 30cm. Dovolj za zgrešit.
    Ti pa nisi imel odstopanja od smeri.
    no, ampak 50km/h je pa tudi že kar konkreten veter ;)
    Bom jutri pogledal, kakšne so bile polurne meritve povprečnega vetra in sunkov v naših koncih; ampak recimo trenutno na Kredarici maksimalni sunki 55km/h, povprečje 30km/h

    Absolutno, ne ignoriram vpliva vetra in mi je fizika znana.

    Po drugi strani pa je najbolj razvpiti ameriški ostrostrelec (pokojni, iz tega aktualnega filma) v svoji knjigi zapisal, da vpliva vetra ni nikoli upošteval, samo padec krogle. Je tako njemu značilno rekel, da itak ne moreš vedeti, kakšen veter bo naslednjih 1000 metrov pred puškino cevjo :) (pa to omenjam samo za anekdoto, da ne bo kakšna razprava zdaj prehuda na to temo :) )

  4. #54

    Privzeto

    Danes sem v družbi tovariša jancarja uspel izvesti že dolgo načrtovani poskus s streljanjem v klado papirja. Rezultate delim spodaj.
    Kot zanimivost naj povem, da je najtežje zbrati zadosti časopisnega papirja, sploh pozimi. :)
    Ko sem gledal posnetke na youtubu, sem mislil, da rabim za vsako kroglo najmanj meter časopisa. Pri preizkusu se je izkazalo, da je 50cm več kot dovolj. Za 6,5x55, seveda. Razen, če sem ga premalo namočil? No, to namakanje je sploh izziv. Tesno zložen in zvezan kup časopisa je praktično nemogoče zmočiti. :)

    V osnovi sem hotel stestirati odpiranje Hornady monolitne krogle GMX, ker sem se malo ustrašil, če bo 840m/s, ki sem jih izmeril pred ustjem moje švedinje, dovolj za ciljni efekt.

    Časopis sva streljala na 100m, tako da nekako ponazarja realne lovske razmere. Prebojnost krogle Mega pa zanimivo primerljiva s FMJ. No, pa saj take so tudi moje izkušnje z njo; vse je šlo čez, je pa res, da je tudi vse na mestu padlo.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice klada papirja.jpg‎   REZULTATI.jpg‎   krogle1.jpg‎  
    Last edited by ravnohrib; 21. March 2015 at 23:05.

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Kaj predstavlja druga slika? Prebojnost? GMX je manj prebojen od Mege?

  6. #56

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Kaj predstavlja druga slika? Prebojnost? GMX je manj prebojen od Mege?
    Ja, to je debelina (globina) papirja, na kateri je bila krogla. Dobro prebojnost mege sem sicr pričakoval.
    Za dokončno oceno, bi pa moral še ponoviti vsaj 2x poskus....

  7. #57

    Privzeto

    Rezultat je pričakovan. Sicer je 155 grain Mega izgubila nekaj mase zato je premer kanala manjši kot pri 120 grain Gmx. Posledica je globlje prodiranje. Zanimivo pa bi bilo primerjati še z kakšno fregmantacijsko monolitko. Ta prodira dlje kot bakrena deformacijska. Kar pa za našo divjad ni pomembno.

  8. #58

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Rezultat je pričakovan. Sicer je 155 grain Mega izgubila nekaj mase zato je premer kanala manjši kot pri 120 grain Gmx. Posledica je globlje prodiranje. Zanimivo pa bi bilo primerjati še z kakšno fregmantacijsko monolitko. Ta prodira dlje kot bakrena deformacijska. Kar pa za našo divjad ni pomembno.
    Z veseljem alojz, samo dobit različno municijo 6,5x55 je tudi poseben izziv pri nas. imaš kaj konkretnega v mislih?
    Takoj zamenjam po 5 kos municije za katerokoli drugo, pa še zastonj naredim preiskus. :)

  9. #59

    Privzeto

    Tale test si res odlično opravil. Pomaga pri izbiri tako kalibra kot krogel.
    Ker LOS ne dela (še) te krogle sem imel v mislih tole (v tvojem tulcu seveda): http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&...,d.bGQ&cad=rja

  10. #60

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tale test si res odlično opravil. Pomaga pri izbiri tako kalibra kot krogel.
    Ker LOS ne dela (še) te krogle sem imel v mislih tole (v tvojem tulcu seveda): http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&...,d.bGQ&cad=rja
    Privlačno. Tulce imam, matrico 6,5x55 tudi; samo opreme za polnjenje potem nisem nikoli nabavil, in se verjetno glede na dosedanjo strelsko kariero niti ne bom loteval reloadinga. Poznaš koga, ki bi nudil take storitve, na ZS? ;)

Stran 6 od 20 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •