Stran 20 od 20 PrvaPrva ... 101617181920
Rezultati 191 do 193 od 193

Tema: 6,5x55SE

  1. #191

    Privzeto

    Alojz, če se spomniš, mi enkrat nisi verjel, ko sem napisal, da mi R8 vse strelivo nese v isto točko, cca 1 cm narazen. Zanimivo je da celo različne teže letijo enako, saj je poleg teže tudi hitrost vsaj za 100 m/s različna. Dobra cev? Dobre aerodinamične lastnosti 6.5 mm krogel? Ali samo sreča.

    2× Nosler Ballistic Tip 100 gr
    2× Fox 100 gr
    2× Hornady V-max 95 gr
    4× Sierra Game King 140 gr

  2. #192

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Alojz, če se spomniš, mi enkrat nisi verjel, ko sem napisal, da mi R8 vse strelivo nese v isto točko, cca 1 cm narazen. Zanimivo je da celo različne teže letijo enako, saj je poleg teže tudi hitrost vsaj za 100 m/s različna. Dobra cev? Dobre aerodinamične lastnosti 6.5 mm krogel? Ali samo sreča.

    2× Nosler Ballistic Tip 100 gr
    2× Fox 100 gr
    2× Hornady V-max 95 gr
    4× Sierra Game King 140 gr
    Poglej objavo #70 v tej niti. 100m je verjetno prekratka razdalja za očitne razlike; zanimivo bi bilo testirati na 200/300m.

  3. #193

    Privzeto

    Sem še enkrat prebral skoraj celo temo. Vidim da uporabljaš 6.5×55. Do zdaj sem uplenil nekaj kosov srnjadi s Fox in Nosler BT, zelo zadovoljen, divjad dobro nakaže zadetke in zelo hitro pada. Hitreje kot prej pri 308 win in 30-06, ki pri mali divjadi večino energije odneseta skozi potem je pa pobeg. Glede na videno in prebrano bo kaliber ob primerni krogli in zadetku z lahkoto opravil tudi z nekoliko težjo divjadjo.
    Kaliber je zelo primeren za lovišče kot je naše z veliko srnjadi in lisic ter malo jelenjadi in prašičev. Sam razpon krogel zelo lepo pokriva vso to divjad, od 85 gr do 160 gr.
    Razlike pri hitrostih tovarniških nabojev so včasih velike zaradi dolgih cevi iz katerih merijo v tovarnah. Masikatera tovarna še dandanes meri iz standardnih 74 cm cevi švedskih mauserjev. Zato potem pri kratkih ceveh nastanejo velika odstopanja med tovarniškimi podatki in dejanskimi hitrostmi.

Stran 20 od 20 PrvaPrva ... 101617181920

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •