Stran 11 od 20 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 193

Tema: 6,5x55SE

  1. #101

    Privzeto

    To sem že pred leti napisal. In tudi takrat so bili češki podatki najbolj točni.

  2. #102
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Ravnohrih, zanimivo bi bilo videti, kake razlike bi bile, če bi kompleten test še enkrat ponovil. Če imaš čas in naboje še na zalogi, me kr firbec matra :)

    Sicer se zagrevam za nakup karabina v tem ali podobnem kalibru in me zanima kakšen je odsun v primerjavi s 30-06. Želje so eno, realnost je to da ne rabim še ene puške, zanima pa me vseeno. Pametno bi bilo da ne investiram :)

    LP N

  3. #103
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto Odsun 6,5x55

    Odsun 6,5x55 je v primerjavi s 30.06 občutno blažji. Včasih se mi zdi, da blažji kot na stari češki bokarici v kalibru 7x57r.
    Slučajno smo ravno s streljali s tema kalibroma...https://www.youtube.com/watch?v=WDG_xs4i5ic
    Last edited by Lisjak; 7. March 2017 at 20:47.

  4. #104

    Privzeto

    Jaz imam lubenico za na mizo. Za tarčo pa balon, glinastega goloba ali plastenko napolnjeno z vodo.
    Drugače pa je 6,5 bistveno manj občutljiv na veter. Ampak divjad pa z 30-06 prej pade.

  5. #105

    Privzeto

    Citat Lisjak je objavil: Pokaži objave
    Odsun 6,5x55 je v primerjavi s 30.06 občutno blažji. Včasih se mi zdi, da blažji kot na stari češki bokarici v kalibru 7x57r.
    Slučajno smo ravno s streljali s tema kalibroma...https://www.youtube.com/watch?v=WDG_xs4i5ic
    Dober video, hvala za delitev. Čeprav bi bilo do orožja in kalibra pošteno, da bi isti strelec streljal z obema. :)

  6. #106

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    Ravnohrih, zanimivo bi bilo videti, kake razlike bi bile, če bi kompleten test še enkrat ponovil. Če imaš čas in naboje še na zalogi, me kr firbec matra :)
    Sicer se zagrevam za nakup karabina v tem ali podobnem kalibru in me zanima kakšen je odsun v primerjavi s 30-06. Želje so eno, realnost je to da ne rabim še ene puške, zanima pa me vseeno. Pametno bi bilo da ne investiram :)
    LP N
    Kateri test to misliš? Tisti 10x5 nabojev?
    Vse 10 različnih nimam več zadosti; če bi mi jih pa kdo poslal po 5 komadov (zamenjam za ustrezno količino FMJ :) ), pa lahko. Zdaj ko ni odprta jaga, je čas in veselje za to.

  7. #107
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Dotična lubenica ni bila več užitna, zato je postala žrtveno jagnje.

  8. #108
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Dober video, hvala za delitev. Čeprav bi bilo do orožja in kalibra pošteno, da bi isti strelec streljal z obema. :)
    Se popolnoma strinjam. Tisti 30.06 + strelec je navadno na 100 m boljši od mene in moje 6,5.

  9. #109

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam lubenico za na mizo. Za tarčo pa balon, glinastega goloba ali plastenko napolnjeno z vodo.
    Drugače pa je 6,5 bistveno manj občutljiv na veter. Ampak divjad pa z 30-06 prej pade.
    Alojz, pa ne da ti z debato v katerem kalibru divjad prej pade? :) Saj veš, da če s 6,5 zadaneš v glavo pade v ognju, če pa s 30-06 v stegno pa še nekaj časa ne ;)

    Drugače pa sem si kot popestritev nabavil tele tarče http://www.firebirdtargetshop.co.uk/

    Samo še čas moram najti da sprobam pa posnamem; Mislim da bo zabavna popestritev; kot glinasti golob za tarčo, samo boljše :)

  10. #110

    Privzeto

    Citat Lisjak je objavil: Pokaži objave
    Dotična lubenica ni bila več užitna, zato je postala žrtveno jagnje.
    To je samo izgovor. Ste pač imeli na razpolago le piksne piva pa lubenico. Pa ste se za manj škode odločili.
    Last edited by alojz1; 7. March 2017 at 22:15.

Stran 11 od 20 PrvaPrva ... 789101112131415 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •