Stran 13 od 20 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 193

Tema: 6,5x55SE

  1. #121

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Res ne vem v čem je smisel takega dokazovanja. Razen trošenja streliva.
    Zračni tlak in temperatura ima dejanski vpliv na hitrost krogle (in lego zadetkov). Ampak to se vidi šele na večjih razdaljah. Če pa želimo vpliv strelca odstranit je pa edini način iz primernega stojala (bench rest).Za lovsko uporabo je vse to neuporabno in nepotrebno.
    In ker je lovopust, pa lepo vreme priporočam kakšen strel v naravi iz nahrbtnika (če ni nožic) na različne razdalje. Izmerjene seveda. Tisto "na oko" je včasih hudo narobe.
    Se strinjam, in to imam tudi v planu. Strele od 100-250m; pa koliko sledijo balističnemu kalkulatorju. Saj vem, da je bilo to že 100x prežvečeno na forumih po vsem svetu, ampak rad bi prav poznal sebe in svoje orožje.

  2. #122

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    ampak rad bi prav poznal sebe in svoje orožje.
    Tole je bistvo.In to je treba popularizirat. Vse drugo je bolj veselje do izumljanja tople vode.

  3. #123

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Če ga obesiš rabiš eno škatlo patron, da ga počiš .
    Če pa Burja piha pa daš v balon preden napihneš - malo vode. Stoji(oz. visi) ko prbit.

  4. #124
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Baje, da vodo dobro drži prezervativ .

  5. #125

    Privzeto

    Če raje to napihuješ je tudi dobro.
    Ampak resno. Baloni so boljši kot streljanje po bukvah, skalah, flašah....Ni škode in odbojev. Pa poceni so. Kupite pa tiste okrogle in ne klobase (za rožce pa srčke delat).
    Last edited by alojz1; 10. March 2017 at 14:03.

  6. #126
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pa še lepo izgleda ko se voda razprši .

  7. #127

    Privzeto

    Kaj jagate s 6,5×55? Že dalj časa razmišljam o nakupu kalibra za čakanje. Rad bi imel nekaj s čim manjšim odsunom, pa da zakonsko ustreza tudi za občasen odstrel kakega primerka jelenjadi in prašičev. Prvo kar mi pride na misel je 6,5×55. Iz preže vedno natančno zadanem, zato mi "višek" energije pri večjih kalibrih prinaša samo večji odsun in pok in nič drugega (druga stvar so pogoni...).

  8. #128

    Privzeto

    Imaš 308 win. nafilaj 110 gr kroglo pa boš mel 6,5x55 brez dodatnih stroškov. Za čakanje pa višek denarja raje investiraj v dobro nočno optiko.
    Jaz imam haenel 308 win z 45 cm dolgo cevjo. Streljam barnes ttsx 110 gr odsun kljub kratki cevi zanemarljiv,pri daljši cevi bi bil še manjši. Preciznost pa v kovancu 2 eur.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  9. #129

    Privzeto

    6,5 pride do izraza pri večjih razdaljah. Tam blesti. Drugače je pa Denis kar prav napisal. Poceni naboj, večja zaustavna moč (zaradi premera krogle) in velika izbira krogel za vsak okus. Pa naj bo to papir, vrane ali merjasec.

  10. #130

    Privzeto

    Tudi jaz sem razmišljal ali bo razlika v odsunu tolikšna, da bi se splačalo investirati v drug kaliber, glede na vse možnosti polnjenja 308 win.
    Samo tole o tem, da je 6,5 dober na dolge razdalje mi ni najbolj logično. Prvič, ne dosega nekih visokih hitrosti in drugič, kar sem prebral o njem vsi pišejo, da ga je za optimalne rezultate (še posebej na večji divjadi) treba uporabljati znotraj 200 m, najbolje do 100 m.

Stran 13 od 20 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •