Stran 19 od 20 PrvaPrva ... 9151617181920 ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 193

Tema: 6,5x55SE

  1. #181

    Privzeto

    Sem pričakoval tvoj odziv ker vem da veliko jagaš s 130 gr monolitkami. Za dobro pomerjen strel s preže na jelenjad, prašiče, se strinjam je 130 gr dovolj. Govoril sem o maksimalni učinkovitosti kalibra, se pravi, če bi šel v pogon in pričakoval merjasca na kratki strelni razdalji in zadetek v kaj trdega, imam raje 150 gr. Za lov na medveda je pa najmanj 140 gr tako ali tako zakonsko predpisano, tako da o tem sploh nima smisla...
    Do zdaj sem nekaj let uporabljal najmanj 150 gr in me niso nikoli razočarale. Letos sem samo poskusno probal 130 gr. Odsun je res manjši, o učinkovitosti pa še ne morem govoriti.

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    No ja, pri kalibru 30 je 130gr monolit za moje pojme (in izkušnje) najboljša izbira. Lahko jo precej naviješ in imaš super balistiko, majhen odsun in po drugi strani vse prebije. Sam 130 gr monolita iz 308 še nisem našel v divjadi, pa streljam take krogle že kar nekaj let. 150 gr sem jo pa že našel, pa tudi naviti se je na da toliko.

  2. #182

    Privzeto

    Pardon, za medveda je minimum 150 gr monolitna krogla.

  3. #183

    Privzeto

    130, 140 ,150 isti drek,če mene vprašaš.Pogovarjate se o monolitkah kjer en gram ne pomeni nič in je vseno ali medveda zadane 8,4g ali 9,7g. Samo na eno stvar bi vas rad spomnil. 99% slovenskih lovcev ne trenira dovolj strelskih veščin. Mogoče je v vsaki ld 5-10 članov, ki na leto na papir spustijo več kot škatlo nabojev.Več kot 90% sem prepričan ostane pri 3 nabojih na letnem preizkusu. Če ni treninga je zastonj govoriti o kroglah in razpredati o nekih rezervah in nevem še čemu. 3 naboji na letnem preizkusu ne bodo delali čudežev... Pa še ta se mi je zdela smešna razliko v odsunu med 130 in 150 kroglo loči mogoče en lovec od 100
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #184

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Pa še ta se mi je zdela smešna razliko v odsunu med 130 in 150 kroglo loči mogoče en lovec od 100
    Dobro si napisal. Tudi ta zadnji stavek. Le eden od sto loči med odsunom teh krogel. Tisti, ki postreli na papir več kot tri naboje letno.

  5. #185

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Dobro si napisal. Tudi ta zadnji stavek. Le eden od sto loči med odsunom teh krogel. Tisti, ki postreli na papir več kot tri naboje letno.


    Drugače pa nekam velik ponudbe pušk v kalibru 6,5x55 v oglasih, in to kvalitetnih proizvajalcev, ne nekih starih švedskih arzenalskih zalog. Bi bilo zanimivo malo izvedeti, zakaj jih prodajajo,ker so jih očitno kupili nove nedavno?

  6. #186

    Privzeto

    Cisto preprosto, rabijo rezervo..😆😆😅

  7. #187

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave


    Drugače pa nekam velik ponudbe pušk v kalibru 6,5x55 v oglasih, in to kvalitetnih proizvajalcev, ne nekih starih švedskih arzenalskih zalog. Bi bilo zanimivo malo izvedeti, zakaj jih prodajajo,ker so jih očitno kupili nove nedavno?
    Recimo ena slaba stran pri 6,5x55 je ta,da pri večini smodnikov in polnitev pri domačem polnjenju umaže skoraj celoten tulec nazaj do roba. Pri tovarniškem strelivu tega nisem opazil. To je mene recimo zelo motilo. Drugače s pravo kroglo ni slab kaliber in podere sigurno vsako žival,ki se nahaja v evropskih gozdovih.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  8. #188

    Privzeto

    Tudi v 308 se prodaja veliko pušk pa to ne pomeni, da mu karkoli manjka. Prej bi rekel, da to kaže na veliko popularnost teh kalibrov pri nas in posledično se veliko hendla s temi puškami. Pač radi probavamo, eden želi sprobat kaj močnejšega, drugi kaj zmernejšega.

  9. #189
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Recimo ena slaba stran pri 6,5x55 je ta,da pri večini smodnikov in polnitev pri domačem polnjenju umaže skoraj celoten tulec nazaj do roba. Pri tovarniškem strelivu tega nisem opazil. To je mene recimo zelo motilo.
    To se je meni dogajalo tudi pri 7×65r, pri večkrat uporabljenih tulcih, ki so zaradi večkratnega stiskanja v matrico postali pretrdi. Aneliral sem jih in saj ni bilo več, ker so spet dobro tesnili.

  10. #190

    Privzeto

    Jaz sem prišel do 6.5×55 SE in sicer na dokaj enostaven način, z menjalno cevjo za R8. Probat imam namen tovarniški fox 100 gr in 123 gr. So mi pa čisto tako kot zanimivost interesantne težke 155 do 160 gr krogle. Najbrž zaradi ogromnega sectional density. Na angleško govorečem spletu se da prebrati veliko o Lapua Mega 155 gr in Norma Oryx 156 gr in večinoma so pohvalni zapisi glede velike divjadi, prav ničesar pa ne zasledim o RWS Evolution 156 gr. Najbrž bi na nemško govorečem delu spleta našel marsikaj, pa ne znam nemško. Ima kdo kakšno izkušnjo z EVO v tem kalibru?

Stran 19 od 20 PrvaPrva ... 9151617181920 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •