Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Morda divja svinja.

  1. #1

    Privzeto Morda divja svinja.

    Zanima me če je možno, da je to lobanja divje svinje? Oziroma, katera žival je to.
    Povezava 4235

    Povezava 4236


    Ter če so to morda sledi divje svinje.
    Povezava 4237
    Povezava 4238

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zgoraj govedo, spodaj jelen.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Res je, lobanja od govedi, oluplena debelca so posledica prehrenjevanja jelenjadi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #4

    Privzeto

    Res,drži,lobanja je od navadne čisto prave pravcate domače Liske! Stebla pa so olupljena od jelenjadi,razen če na tistem koncu kdo pase konje....,konji tud fajn olupijo takale drevesca!!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    konji tud fajn olupijo takale drevesca!!!!

    lp
    Imaš prav, samo na slikah je zimsko lupljenje, se pravi obgrizanje debel, ko drevo ni "v soku". Če je drevo v soku, se lupi drugače, žival dol potegne cele trakove. In ker se konji pasejo večinoma v času, ko je drevje v soku, sklepam, da gre za jelenjad. Lahko se pa tudi motim.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #6

    Privzeto

    Konji se tam ne pasejo. Jelena sicer osebno še nisem videl v tistih koncih, je pa kar veliko divjih svinj. Bom v naslednjo tudi na jelene pozorn.

    Me pa predvsem zanimajo divje svinje. Kakšni pa so še ostale znaki prisotnosti divjih svinj? Videl sem veliko razrite zemlje, vendar ni kaj veliko vode oziroma blata okoli. Je sicer en manjši potok.

    Zanima me na kaj moram biti pozoren v iskanju divjih svinj.

    Lp

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Znak prašičev so očitni. razrita zemlja, sledi parkljev na morki zemlji, "čohalna drevesa"- odrgnejna in z blatom namazana, izkopana ležišča, iztrebki, značilen vonj v zraku...
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat perko je objavil: Pokaži objave
    ...
    Zanima me na kaj moram biti pozoren v iskanju divjih svinj.

    Lp
    Pri iskanju divjih svinj... hmmm, le zakaj se mi zdi, da nisi za to ravno kompetenten?! Kajti tudi to je izvajanje lova. Sedaj pa tu potrdi, da si lovec, član LD, morebiti z opravljenim izpitom, da te ne bomo sumili, da greš le vznemirjati divjad!

  9. #9

    Privzeto

    Hodim po označenih poteh, s fotoaparatom v roki, če pa vmes pogledam še za kakšnimi znaki divjih svinj pa to ni kaznivo dejanje. Ali pač?

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat perko je objavil: Pokaži objave
    Hodim po označenih poteh, s fotoaparatom v roki, če pa vmes pogledam še za kakšnimi znaki divjih svinj pa to ni kaznivo dejanje. Ali pač?
    Ne bi o kaznivih dejanjih okoli tega, ker je še mnogo drugih večjih motilcev miru v naravi kot so/smo/ste fotografi.
    Želel sem le razjasniti.
    Lahko pa podam svoje pošteno mnenje, da bi morali vsi, ki opravljamo lov, tudi samo s fotoaparatom, opraviti lovski izpit. Zaradi divjadi in narave in ne zaradi moje folšije, da ne bo pomote.

    Ne bom te odvračal od te dejavnosti, priporočam pa knjigo mag. Černača o fotografiji v naravi in njegova etična priporočila pri tej dejavnosti.
    Na tem forumu, na katerem si čisto dobrodošel, pa boš gotovo našel še marsikaj, kar ti bo pri tem koristilo.

    LP in miren objektiv!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •