Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 40

Tema: Odvzem orožja

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    In potem bo kaj? Če človek sam ni zainteresiran za pritožbo ali kako drugo sankcijo, ne bo nič. Naj vas opomnim, da delate račun brez krčmarja....

    V primeru takih policijskih sankcij je potrebno takoj do nadrejenega temu policistu oz. komadirju PP. Potrebno je podati tako ustno kot pisno pritožbo, po možnosti v spremstvu odvetnika.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #22

    Privzeto

    Jaz sem napisal, kar mi je rekel lovski tovariš, pa tudi vem kje se je to zgodilo, tako, da mu verjamem, ker tega srnjaka jaga že cel mesec in avto vedno pusti na istem mestu. Pač čudna se mi zdi ta dvoličnost, da enkrat nebi smel hoditi niti ob cesti, v drugem primeru pa lahko streljaš na cesti in to celo magistralki, kjer so včasih prisotni tudi policaji pa ne rečejo nič. Lahko bi vsaj opozorili, da kršiš zakon. Če imam točne informacije je ta isti policaj, v sosednji družini prav tako odvzel puško lovcu, ki je hotel streljati na divjad s prislonom na količek električnega pastirja ob makedamski cesti.

  3. #23

    Privzeto

    Tle v sosednjem mestu je policajka k je bla začetka zelo delovno zagnana bi se temu reklo, potem pa so jo menda dvakrat fajn nabunkali,da je mela kar faj modrice,sedaj pa je dosti bolj umirjene narave. Mogoče bi pri temu policaju to kaj zaleglo? :icon_:
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #24

    Privzeto

    Mislim da ne, ker so ga že enkrat premestili zaradi groženj, pa ni kaj dosti pomagalo, tu dela isto ko je prej

  5. #25

    Privzeto

    [QUOTE=teohafy;37898]Včeraj zvečer se je lovski kolega odpravljal na srnjaka. Parkiral je avtomobil ob cesti, se opremil, nabil puško in se odpravil po lovski stezi.Ko je naredil par korakov, se je mimo pripeljal policist, ga vprašal kam je namenjen in če ima nabito puško. Ko mu je kolega odgovoril, da jo je ravnokar nabil, mu je policist odvrnil, da to bo pa odvzem orožja(Imel je orožni list), ker naj bi puško napolnil preblizu ceste!? Za cesto sicer nevem kakšen status ima, mislim, da je občinska.
    Ali je policist ravnal v skladu z zakonodajo?[QUOTE]

    Spoštovani , mislim, da si narobe zastavil vprašanje. Vprašati bi moral, ali je lovec ravnal pravilno. Če pogledamo Zakon o orožju 8. člen se glasil:

    Nošenje in prenos orožja
    Nošenje orožja po tem zakonu pomeni, da ima posameznik orožje, pripravljeno za uporabo, pri sebi.
    Za nošenje orožja po tem zakonu se ne šteje, če ima posameznik orožje pri sebi v svojih stanovanjskih prostorih, oziroma znotraj svojih ograjenih nepremičnin, če ni s tem zakonom drugače določeno.
    Za prenos orožja po tem zakonu se šteje, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov.
    Posameznik sme nositi orožje, če ima pri sebi orožni list, oziroma ga sme prenašati, če ima pri sebi ustrezno drugo orožno listino in listino o istovetnosti, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo.
    Kdor nosi ali prenaša orožje, mora na zahtevo policista pokazati orožno listino, ki upravičuje nošenje oziroma posest orožja.

    Isti zakon pa v 24. členu določa:

    Prepoved nošenja in prenašanja orožja
    Orožja ni dovoljeno nositi ali prenašati na javnih krajih na način, ki vznemirja ljudi, ali tako, da ga ljudje opazijo.
    Orožja ni dovoljeno nositi ali prenašati, kjer je to izrecno prepovedano.
    Posameznik ne sme nositi ali prenašati orožja, kadar je pod vplivom alkohola ali mamil, oziroma v takem psihičnem stanju, da očitno ni več zanesljiv.
    V kazenskih določbah, v 81. členu je določeno:

    Z globo od 50.000 do 300.000 tolarjev se kaznuje za prekršek posameznik, ki:
    1. prenaša orožje v nasprotju s tretjim odstavkom 8. člena;
    2. nosi ali prenaša orožje brez orožne listine (četrti odstavek 8. člena);
    3. na zahtevo policista ne pokaže orožne listine (peti odstavek 8. člena);

    Če je orožje prenašal na javnem kraju, kar cesta je, Zakon o orožju v 8. členu 3 odstavku določa način prenašanja. Mislim, da se tega vsi držimo, ko gremo v lovišče. Problem pa nastane, ko pridemo v lovišče, ko ob cesti parkiramo avto (problem vožnje – parkiranja v naravnem okolju) in moramo več metrov po cesti (javnem kraju) do neke steze. Dogajajo se tudi primeri, ko se lovec pripelje v lovišče, napolni puško in se vozi z napolnjeno puško v fatroli po lovišču. Cesta je javni kraj in so že bili primeri, ko so za prenašanje orožja po cesti, vseeno je ali gre za asfaltno ali makadamsko cesto, odvisno je kako je kategorizirana – razvrščena, zasegli lovsko orožje in je bila tudi izrečena kazen po Zakonu o orožju.
    Po mojem mnenju je Zakon o orožju neživljenjsko napisan, saj si ne znam predstavljati, da bi teh 10 ali 50 metrov kolikor gre lovec od avta do neke steze moral orožje nositi v emabalaži. Potem, če bi tako ravnal, se postavlja vprašanje kam z embalažo – fatrolo v času lova. Vemo pa, da se zakon izvaja takšen kot je, glede nošenja ali prenašanja, kolikor je meni znano ni kakšne kompetentne razlage, zato se izvaja tako kot je zapisan in kolikor je meni znano vsaj na izvajanje zakona na policijo ne bodo mogli vplivati ne LZS ali druga lovska organizacija, ne predsednik, kakor tudi ne podpredsednik. Po mojem mnenju mora LZS delati v smeri spremembe Zakona ali pa pridobitve razlage pristojnega organa, kaj vse se šteje za nošenje oz. prenašanje.

    Nekaj pa me v tej zadevi zanima. Zakaj mu je pokazal, da ima puško nabito. Pregledal sem vse zakone, ki urejajo to področje, pa tega nikjer nisem zasledil, da je dolžnost. Zakon o orožju določa, da se lahko preveri samo orožni list.

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Mislim da ne, ker so ga že enkrat premestili zaradi groženj, pa ni kaj dosti pomagalo, tu dela isto ko je prej
    teohafy, misliti, pomeni nič vedeti.
    Lovci se moramo jeziti na zakonodajalca.

    Domnevni kršitelj se ima pravico pritožiti na postopek policista.

  6. #26

    Privzeto

    Saj problem je ve tem, da se lovec ne namerava pritožioti, ker pač noče dodatnih sitnosti. Pa tudi po njegovih navedbah je v času, ko ga je videl polical bil vsaj 5 metrov od ceste, tako da ga ni nosil na javnem mestu, ampak v lovišču. Problem je v tem, da ta policaj zlorablja zakonodajo, ki je res neživljensko napisana. Jasno, da ne bom hodil z nabito puško sredi naselja ali mimo kakšne hiše, če pa stopiš par metrov po cesti sredi gozda, pa mislim, da nebi smelo biti problema, če je policaj človek. Če se pa še lastni kolegi delajo norca iz njega, bi pa lahko ugotovil, da je mogoče malo preveč zavzet in nečloveški. Tudi mimo mene so se že peljali policaji, ko sem hodil s puško ob robu ceste, pa smo se pozdravili in smo šli vsak svojo pot. Ta policaj pa pomoje tekmuje v tem, da bi napisal čim več kazni.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto odvzem

    Zakon o orožju opredeljuje, da in kako se orožje lahko nosi v lovišču, ZDLov pa opredeljuje, da je lovišče zaokroženo območje sestavljeno iz lovnih in nelovnih površin.
    Iz tega sledi, da v opisanem primeru ni zakonske podlage za odvzem orožja.

  8. #28

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Zakon o orožju opredeljuje, da in kako se orožje lahko nosi v lovišču, ZDLov pa opredeljuje, da je lovišče zaokroženo območje sestavljeno iz lovnih in nelovnih površin.
    Iz tega sledi, da v opisanem primeru ni zakonske podlage za odvzem orožja.
    Zakon o orožju v 24. členu določa:

    Prepoved nošenja in prenašanja orožja
    Orožja ni dovoljeno nositi ali prenašati na javnih krajih na način, ki vznemirja ljudi, ali tako, da ga ljudje opazijo.

    Med javne kraje spadajo tudi ceste, ki so dane v javno uporabo.
    Nedvomno je podana zakonska podlaga za odvzem orožja, če je Zakon o orožju "dobesedno" uporabljen. Nikakor ne gre za zlorabo, kršitve ali kaj podobnega s strani policista, če izvaja zakon, četudi je ta slab in neživljenski.

  9. #29

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    Zakon o orožju v 24. členu določa:

    Prepoved nošenja in prenašanja orožja
    Orožja ni dovoljeno nositi ali prenašati na javnih krajih na način, ki vznemirja ljudi, ali tako, da ga ljudje opazijo.
    Poudarek v zakonu ja na javnih krajih in vse kar se nadaljuje se nanaša na javne kraje. Travnik ob cesti pa ni javni kraj, ali mogoče je?

  10. #30
    ZR7 Guest

    Privzeto

    O tem imamo napisan tudi članek: http://www.forum-lov.org/index.php?o...=401&Itemid=71

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •