Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 36

Tema: Zahteva enote ZGS po ohranjeni pretinski kosti

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Čeprav sem iz iste "firme" se mi zdi tole s kompliciranjem pri trofejah neumnost. Srnjaka 2+ je treba ločit od lanščaka in to je vse. V našem LUO se na željo LD (da se lahko potem v družinah kaznuje tiste, ki so jim fovš "lepih" trofej) spet na kategorizacijah določajo kvalitetni razredi (A,B) in barvajo razne rdeče iz zelene pike. Neumnost, da ni večje!
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #12

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave

    Kot mi je znano se srnjad deli samo še na mladiče,lanščake in 2+ osebke. Ne verjamem ,da je kdo tako bebast da bi ne ločil teh treh kategorij tudi brez zobovja.
    Drži, vendar Pravilnik o evidentiranji in .... določa tudi, da se v evidenčno knjigo odvzema velike divjadi vpiše tudi podatke o starosti v letih (navodilo o vodenju evidenčne knjige, stolpec 4).

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Drži, vendar Pravilnik o evidentiranji in .... določa tudi, da se v evidenčno knjigo odvzema velike divjadi vpiše tudi podatke o starosti v letih (navodilo o vodenju evidenčne knjige, stolpec 4).
    Za to pa prilagamo čeljusti.
    Če bodo šle te neumnosti naprej, lahko še pričakujemo za vsak odstreljeni kos obvezno brušenje zob. Seveda na stroške LD. In potem bomo brali veleumne znanstvene raziskave, kjer se bo odkrilo toplo vodo.
    Za stroko zadoščajo izsledki širom sveta kjer prebiva primerljiva divjad in raziskave lovišč s posebnim namenom!
    Divjad je državna last. Znanstvene raziskave, četudi izvedene s pomočjo hlapcev, ki moramo plačevati koncesijo, morajo biti od države tudi financirane. Ne pa da preko svoje firme ZGS igra vlogo krvosesa in diktatorja!
    Še največjega obsojanja vredno pa je to, da ta diktat nad nami izvajajo ali poskušajo izvajati ravno naši lovski tovariši.
    Kar se tiče pravilnika in če kdo meni, da mu le ta omogoča zahtevo po materiji za take raziskave, ga je pač potrebno spremeniti in take ljudi prizemljiti.
    Danes se vse plača, še sploh, če se ne zna reči prosim!

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    V našem LUO se na željo LD (da se lahko potem v družinah kaznuje tiste, ki so jim fovš "lepih" trofej) spet na kategorizacijah določajo kvalitetni razredi (A,B) in barvajo razne rdeče iz zelene pike. ...
    Na željo LD? Bolje rečeno na željo nesposobnežev, ki krčevito zasedajo vodstvene položaje v LD-jih. Pa ne s stroko, temveč z razprtijami in diktatom.
    S to našo organizacijo je res nekaj hudoooo narobe. In nič ne kaže na izboljšanje.

  5. #15
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ko bodo zaradi vseh teh NAMENOMA in ne raziskovalnih dejavnosti odvzete koncesije po želji NSi in seveda veleposestnikov in njihvih simpatizerjev bodo pa vse spremenili in ne bo ne kategorizacije in ne predlaganja čeljusti in izgubile se bodo vse sledi za trofejami in divjad bo plačala davek. Fantje in dekleta ki vam je še kaj do divjadi in narave verjetno bo potrebno uporabiti državno nepokorščino in na tak način izsiliti odstop nekaterih veleumov iz njihovih položajev. SEdaj izgleda že počasi da bo potrebno za dovoljenje za odstrel povprašati vodovodnega inštalaterja inne lovca ki je za to usposobljen. Bedarije nad bedarijami. Mogoče pa bo naslednji dodatek k lovskemu zakonu obvezna uporaba dolgih gat z luknjo za odvajanje odvečnih plinov ob srečanju z gozdarjem.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Stvar s pretinom je butasta, se strinjam. Ker se niti z njim niti brez njega, niti z brušenjem zob, niti s čim drugim ne da določiti starosti srnjadi. Komu to služi ne vem, zakaj je to zapisano v načrtu tudi ne vem, pa tudi osnova za tako določilo ne vem, da bi bila kje.

    Veper, kar se pa gozdarjev tiče pa ne vem, kaj so ti naredili. Ko smo si lovci sami plane delali vemo vsi, v kakšno smer je šlo vse skupaj ("gojitev" trofej....). In smo (so) si sami krivi, da si je država to pravico vzela. Tisti, ki pišejo plane, so poleg strokovne usposobljenosti za to delo tudi vsi lovci in ne vodovodarji.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #17
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Stvar s pretinom je butasta, se strinjam. Ker se niti z njim niti brez njega, niti z brušenjem zob, niti s čim drugim ne da določiti starosti srnjadi. ...
    :icon_:
    Da to potrdi nekdo iz stroke, me prav veseli. Da vidimo, da tudi nekateri na ZGS razmišljajo. Vprašanje je le, kdaj bodo tam razmišljali še o fer odnosu do nas, ki nas smatrajo za zastonjske hlapce. Pa ne mislimo bit, vsaj jaz ne.
    O državni nepokorščini pa tole. Verjetno se jo bomo morali iti posamezniki. Dvomim, da bo LZS v postavi v kakršni je, kaj ukrenila.
    To je sedaj spet po mojem mnenju spet en preizkusni kamen zanjo.
    Kot je napisal Miš, če pravice ignoriraš, kar odidejo oz. ti jih kaj hitro vzamejo.
    Odgovor na to prekoračitev pooblastil je boj za naše pravice.
    Bomo videli, kaj se bo sedaj dogajalo na "uradnih inštancah.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto Planske

    A ni zanimivo, da pri moških muflonih ni potrebno predložiti leve čeljusti? Ta mi je res špasna. O ocenjevanju komisije sem že nekaj pisal pod jelenjadjo, pa se mi ne da več. Počasi bomo še "lulčke" in "jajčka" od srnjakov začel merit, srnam pa?

  9. #19

    Privzeto

    No če so pretinsko kost zapovedali zaradi raziskav, so na veliko brcnili v temo - kot že mnogokrat.
    Če je raziskava, se vljudno povpraša in poprosi uplenitelje, če lahko pretinsko kost ohranijo do kategorizacije potem pa režejo kakor hočejo, pa mislim da nas je tukaj dosti, ki bi na tako prošnjo to tudi storili. Na prisilo pa je res mimo.
    Zahteva brez utemeljitve je nična zahteva! Vsak zakaj ima svoj zato!

  10. #20
    ZR7 Guest

    Privzeto

    E vidiš Jereb, to je to.
    Brez skrbi, da bi lovci po svojih močeh in z veseljem prispevali k takim raziskavam.
    Nikakor pa ni sprejemljiv diktat, še sploh v današnjih časih in brez zakonskih osnov. Temu se je pa potrebno odločno upreti!
    In seveda me zanima ali se bo to zgodilo. Ali bo kdo iz struktur OZUL-a in vodstva pripadajočih LD sploh povzdignil glas.
    Če ne bo, bo to le pokazalo gnilobo lovske organizacije.
    Res z zanimanjem čakam...

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •