Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 36

Tema: Zahteva enote ZGS po ohranjeni pretinski kosti

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Zahteva enote ZGS po ohranjeni pretinski kosti

    Na spletnih straneh ZGS sem bral predlog letnega plana, ki je po objavi v Uradnemu listu že potrjen in veljaven.

    V zadnjem delu plana namenjenemu srnjadi sem pod "Časovna in prostorska dinamika ter ostali kriteriji odvzema" prebral zanimiv stavek, "Rogovja naj bodo pripravljene tako, da je pretinska kost ohranjena."
    Ta umotvor glede na to, da ga v drugih planih nisem našel, očitno posebnost nekoga, ki si jemlje pravico svoje ideje uzakonjati preko tega dokumenta.
    Kdo od štirih podpisnikov je avtor tega stavka ne vem. Vem pa, da bo moj srnjak ali njih več pripravljen tako kot se bo meni zljubilo. In to bo najverjetneje po navodilih pravilnega reza iz Varičakove knjige.

    Kdaj se bodo naši lovski "veljaki". oz. na vseh sedežih sedeči funkcionarji-uslužbenci navadili, da njihove želje ne morejo biti kar tako naš ukaz?!!

    Sploh pa se mi zdi popolnoma nezdružljivo, da so isti ljudje zaposleni v ZGS in preko te službe krojijo usodo lovskih družin in so obenem v organih OZULov ali celo njihovih vrhovih.

    Kako je lahko v isti osebi predstavnik koncesionarja in koncedenta?

    Torej lovski tovariš Hafner in druščina, v mojih trofejah letos protestno ne bo pretinskih kosti. Če imate podlago za tak "befel" jo prosim objavite!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Glede pretinske kosti ne vem ničesar, se pa popolnoma strinjam glede lastnih interesov in nezdružljivosti funkcij v lovskih organih. Načrtovalci skrbijo predvsem zase in za svojo korist ne pa za divjad.!!!!

  3. #3

    Privzeto

    Kdaj se bodo naši lovski "veljaki". oz. na vseh sedežih sedeči funkcionarji-uslužbenci navadili, da njihove želje ne morejo biti kar tako naš ukaz?!!
    Ko bomo slovenski lovci pripravljeni narediti kaj več kot pa samo nemo hlapčevati državnim organom (tudi ZGS)! Ne pravim da imajo vse narobe ali pa zanič,trdim pa,da to in tako kot dela država z 22.000 ljudmi ni za nikamor! Kaj kmalu bodo najbrž uresničene tudi črne napovedi o odvzemih lovišč ipd....,zakaj ? ZATO KER SE PUSTIMO!!!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Enkrat je nekdo rekel: "Ignoriraj svoje pravice, pa bojo šle same stran."

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    Tudi pri nas smo dobili navodilo, da je potrebno letos puščati pretinsko kost v trofeji pri srnjaku. Uo LD je to sprejel in sprejeli smo vsi, hočeš nočeš. 4 leta ta kost ni imela nobenega pomena. Gledalo se je le zobe. Sedaj pa za določanje starosti zopet pretinska kost. Da je vse še bolj pestro ponavadi zobje in pretin pridejo navzkriž za kako leto ali dve in se ne ujema. Če kdo ve kaj več o pretinski kosti, bi bilo če napiše koliko je melodajna za določanje starosti? Zakaj če je pomembna, zakaj v preteklosti ni bila?
    Shadowu pa na tem mestu čestitam za lep posnetek in ga sprašujem, če me enkrat v kratkem vzame na kak fotolov (še posebej za gamse se priporočam).
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

  6. #6

    Privzeto pretin

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    Da je vse še bolj pestro ponavadi zobje in pretin pridejo navzkriž za kako leto ali dve in se ne ujema. Če kdo ve kaj več o pretinski kosti, bi bilo če napiše koliko je melodajna za določanje starosti? Zakaj če je pomembna, zakaj v preteklosti ni bila?
    V temi (vprašanja in komentarji v zvezi s slikami trofej) je Lisjak prilimal slike nedavno uplenjenega srnjaka v naši LD. Če pogledaš zobovje katero kaže dobra štiri leta, nato pa primerjaš lobanjske šive ter pretinsko kost katera je priraščena skoraj do konca, nič ne gre skupaj. Če pogledaš trofejo brez zobovja mirno rečeš lahko 8+ ali še več, po zobeh mu pa težko daš več kot štiri.

    Mislim pa da tukaj ni problem v pretinski kosti ampak v tem da se lahko kdorkoli spomni določenih smernic mi pa samo kimamo. Če se bo nekdo drugo leto spomnil da morajo biti zraven še oči nafilane s formalinom (oprostite izrazu) bojo pa zgleda morale biti, če ne bo nekaterim končno počil film.

    No drugače se glede pretinske kosti strinjam da je ohranjena na trofeji, ker ima vendarle določen odstotek vrednosti pri ocenjevanju starosti. Načeloma stvari klapajo edino v primeru zgoraj pa je precejšnje razhajanje med tema dvema faktorjema.

    Lp

  7. #7

    Privzeto

    Ja glede pretinske kosti je verjetno prišla komanda zaradi "šmugljanja" nekaterih jagrov, kar se mi zdi pri srnjadi bistveno manj pomembno, pri jelenjadi pa itak poznamo. A kaj? Ja trgovino s čeljustmi. Pol ma pa jelen 80 štange, šesnajsterak, masa zgoraj, pa ne glih velike obsege, čelnice so nekam visoke pa tanke, čeljust pa taka ko guma od formule.

  8. #8
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tovariši lovci in gospodje ki zahtevate pretinske kosti.

    Kot mi je znano se srnjad deli samo še na mladiče,lanščake in 2+ osebke. Ne verjamem ,da je kdo tako bebast da bi ne ločil teh treh kategorij tudi brez zobovja. Če gre za kakšno znanstveno raziskavo naj pretin puščajo v LPNjih ker so bojda zato tudi ustanovljene. Čisto pri miru pa naj pustijo LDje ki so upravljalci lovišč brez posebnega namena in ne delujejo komercialno za razliko od LPNjev. Dejstvo pa je,da največji del raziskav in znanstvenih dejavnosti poteka ravno v LDjih. Prijatelji lovci potrebno bo začeti razmišljati o plačilu za uporabo naših lovišč in naprav tudi državnim ustanovam in njihovim delavcem. Mogoče bodo ob takem postopku pozabili na bedarije in se zamislili nad svojim početjem. MOgoče pa bi bilo potrebno sprožiti pobudo o obveznem prikazu vrha smrek in jelk ,ki bi jih bilo potrebno nositi na kategorizacijo ob letu.

    Se grem hladit ker bom drugače .........ah saj ni važno.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Se strinjam... Kaj si bodo še izmislili

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tako je kot pravi Veper! Podpišem.

    Kdaj se bomo postavili zase? Smo hlapci vsem, ki se spomnijo, da nas lahko izkoristijo.
    Časi partijskega totalitarizma so mimo. In so bili za lov in divjad kar ugodni. Sedaj pa bi vsi šimfali čez tiste čase, mehanizme pritiska nad članstvom pa še kar uporabljali.
    Jok bato, ne bo šlo!
    In še lepa past v katero so se Hafner&co. lepo ujeli. Moj srnjak je lepo očiščen in brez pretinske kosti že nekaj časa, preden so se državna gospoda izvolili lovcem, plačnikom vsega njihovega cirkusa, obelodaniti plan.
    Kar v LPNjih delajte raziskave! Ajaaa, tam je za skubenje denarja, tu pri nas pa skubenje jagrov.
    Bemtiš tako državo in zvezo, ki se ne postavi za nas!

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •