Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 38

Tema: Pristojnosti novega strelskega pravilnika

  1. #21
    Belck Guest

    Privzeto

    Mogoče nisem prav vprašal. Po katerem pravilniku pa moramo sedaj nastreliti risanice. A me lahko sploh prepovejo lov ker nisem nastrelil lovne puške. Vse to sedaj ni tako enostavno. Če pravilnik ne velja, koliko krogov pa moram zadeti, da naredim nastrel.

  2. #22

    Privzeto

    Ako ne velja novi,potem velja stari pravilnik o strelski dejavnosi v LD,kateri pravi; "Člani,ki nameravajo v lovskem letu izvajati lov na visoko divjad,morajo najkasneje do 15.5.pristreliti vse risanice s katerimi bodo izvajali lov." (Pravilniko lovskem strelstvu lzs:II.poglavje,3.člen).
    Vsak strelja tri krat (3.x) in mora zadeti dva krat(2.x) v kroge premera 15,4 cm,torej krogi niso pomembni,to pa velja v starem in novem pravilniku,sprememba je samo v datumu lovopusta,po novem 1.5.

    lp

  3. #23

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    ,sprememba je samo v datumu lovopusta,po novem 1.5.lp
    Preveč gledamo politiko

  4. #24
    Belck Guest

    Privzeto

    JAKAJEŽ a potem lahko veljajo v LD tudi pravilniki izpred 20-30 let.
    Ampak ker sem še premlad in sem samo malo slišal o nekem starem pravilniku, se pa od novega razlikuje kot noč in dan.

  5. #25

    Privzeto

    Citat Belck je objavil: Pokaži objave
    Upravni odbor ali nekaj članov le tega je enostavno razveljavilo strelski pravilnik z obrazložitvijo da za nas ne velja, ker ni bil objavljen v uradnem listu. Kaj sedaj?
    To pa je demokracija, ni kaj. Nekaj brihtnežev v neki LD razveljavi Pravilnik o lovskem strelstvu LZS.

    Ta pravilnik je sprejel Upravni odbor LZS na svojem zasedanju 22. 04. 2009.Pravilnik začne veljati naslednji dan po sprejemu, ko preneha veljati Pravilnik o lovskem strelstvu v LZS z dne 4. 2. 2000. In ker ne velja tudi stari, kaj pa sedaj??

  6. #26

    Privzeto

    Citat Belck je objavil: Pokaži objave
    Mogoče nisem prav vprašal. Po katerem pravilniku pa moramo sedaj nastreliti risanice. A me lahko sploh prepovejo lov ker nisem nastrelil lovne puške. Vse to sedaj ni tako enostavno. Če pravilnik ne velja, koliko krogov pa moram zadeti, da naredim nastrel.
    Če lovskega orožja z risano cevjo ne boš pristrelil, ti lov lahko prepovejo. Po katerih pravilih boste v letošnjem letu opravili pristrelitev pušk risanic pa boš moral vprašati vaše merodajne, ti so namreč edini odgovorni za izvedbo pristrelitve.

    Vprašaj strelskega referenta.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #27
    Belck Guest

    Privzeto

    Milan praviš da naj vprašam strelskega. Niti besede ni pisnil ko so mu razveljavili osnovni akt zaradi katerega sploh obstaja ta funkcija. Lepo te prosim, daj povej mi vprašanje, ki ga naj zastavim temu "kimavčku". Jaz ga ne znam formulirati.
    Praviš da mi lov lahko prepovejo. Po katerem pravilniku že. Samo ne mi reči da po strelskem (ta pri nas ne velja).

  8. #28
    Sršen Guest

    Privzeto

    Belck, pri tvojem primeru gre za problem pristojnosti.
    Zadeva je zanimiva. K sreči bivši uslužbenec strokovnih služb z žegnom lovskega vrha je sproduciral Strelski pravilnik LZS, ki posega na področje lovskih družin. Vse pod izgovorom, da gre za varnost, da je v igri orožje in s podobnimi nonsensi.
    Neki pravilnik sprejet na nivoju UO LZS ali pa OZ LZS, kakršen trenutno je, ne bi smel posegati na suvereno področje lovske družine. In to kako bo lovska družina gospodarila v svojem krogu je nedvomno področje suverenosti nje same. Ona kar se tiče izvajanje lova odgovarja zgolj in samo državi kot lastnici divjadi!
    Pravilnik LZS bi lahko vplival samo na področje strelstva v organizaciji LZS, torej predvsem na izbirne tekme za prvenstvo LZS in eventuelno področje ekipe LZS, ki bi nas zastopala izven kroga LZS.
    Vse ostalo bi lahko bila zgolj priporočila, a to je pa menda spet dovolj jasno, da Pravilnik ni ravno mesto za priporočila.

    Toliko o pravilniku.
    Posamezna LD, če je že sprejela članstvo v LZS (saj druge izbire žal nima) pa sprejete akte mora spoštovati. To je pač demokracija, kot je tudi demokracija, da sme in bi bilo pav da bi izrabljala vsa demokratična sredstva, da jih spremeni, če ji ne ustrezajo.

    Objava v uradnem listu? Tu se podajam na tanek led, a kolikor je meni znano, bomo v uradnem listu našli Pravilnike, ki nam jih postavljajo ministrstva na osnovi nadrejenih zakonov. Ta pravilnik pa je interni akt LZS in s tem njenih članic.

    Če te moje trditve ne bo kdo negiral in bomo debatirali dalje in se česa novega naučili, lahko svojim lovskim sotovarišem mirno poveš, da ste za vodstvo izvolili vole!

    Ti pa le nastreli orožje po njihovo, da boš lahko izvajal lov in ne boš imel težav že kot svež lovec, saj z rogatimi se bosti nima smisla.

  9. #29
    Belck Guest

    Privzeto

    Hvala Sršen, predvsem tisto o volih drži kot pribito. Se pa poraja še eno vprašanje. Kaj je z lovskimi izpiti? Izpit sem delal tudi po strelskem pravilniku, ki pri nas ne velja. To se pravi sem v lovsko družino prinesel neveljavni lovski izpit!!!!!!!!

  10. #30

    Privzeto

    Vidim, da ste mladi že prve dni resno začeli z prevzgojo lovstva
    Malo me skrbi, da ne boste prehitro odrasi in tudi vi postali - citat: voli.
    Last edited by alojz1; 29. March 2011 at 15:28.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •