Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 38

Tema: Pristojnosti novega strelskega pravilnika

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Ko berem vse te zapise in tudi pri drugih temah, me kar spreleti. Mar se res ne znamo obnašati bolj demokratično in se poslušati? Vsako leto, ki mine, je bolj pomembno da vzpostavimo demokratične odnose v lovstvu in da se maksimalno medsebojno informiramo z uporabo sodobnih komunikacijskih poti.
    V zadnjih letih se določene zadeve premaknile na bolje, mogoče še premalo, so se pa neke druge odvile v napačno smer.


  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    O zapisniku, katerega je citiral Sraka, naj povem še to, da je v njem še kar nekaj reči, ki se strelske komisije sploh ne tičejo. Očitno se raje ukvarjajo z drugimi, kot da bi uredili svoje področje.

  3. #13

    Privzeto Sestanek med predsednikom LZS in inšpektorjem PAVLIČEM

    Dne 20/01-2010 je bil sestanek med predsednikom LZS mag. Srečkom F. Krope in inšpektorjem Inšpektorata RS za notranje zadeve (IRSNZ) g. Boštjanom PAVLIČEM. Navedeni je aktivno sodeloval pri pripravi Pravilnika o lovskem strelstvu, katerega je UO LZS sprejel dne 22/04-2009 na svoji 15. seji in je objavljen na spletni strani LZS. Iz Zapisnika sestanka med prej navedenima izhaja, da ima 40 članic LZS v posesti orožje na ime pravne osebe. Tem članicam se v letošnjem letu obeta nadzor glede izpolnjevanja določb Zakona o orožju, ki se nanaša na hrambo, vodenje knjig in evidenco posojanja tega orožja. Nadalje bo inšpektorat v sodelovanju s policijo v letošnjem letu opravil nadzor nad izvajanjem strelskih tekem vseh vrst, ki jih organizirajo lovske družine in druge članice LZS. Nadzor bo potekal po segmentih, ki se nanašajo na posedovanje orožnih listin, kar bo nadzirala policija in izpolnjevanje določb Pravilnika o lovskem strelstvu oziroma Pravilnikom, ki govori o hrambi orožja in redu na strelišču. Pravilni o lovskem strelstvu je usklajen z navedenem predpisom, kar pomeni, da če LD upoštevajo ta pravilnik, niso v nobeni kršitvi Tako menita predsednik LZS in inšpektor PAVLIČ. Zapis sestanka je objavljen na spletni strani LZS.

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Iz zapisnika 8. seje strelske komisije LZS

    Nadalje je predsednik B. Breitenberger poročal o protestu, ki ga je v imenu Komisije za strelstvo poslal predsedniku LZS ( za katerega ni prepričan, da ga je prejel, ker mu je zavračalo E-pošto) in direktorju strokovne službe.
    Brez vednosti naše komisije je bil namreč lovskim družinam, preko območnih zvez poslan dopis, da na LZS posredujejo datume preizkusov orožja in strelskih tekem v letu 2010, kateri bodo posredovani inšpektorju za notranje zadeve na MNZ. Predsednik je bil mnenja, da za to ni nobene zakonske osnove in lovskim družinam to v ničemer ne koristi. Poleg tega pa to ni pravi način komuniciranja. Člani so bili enotnega mnenja, da je prav, da je med lovci in policijo vzpostavljeno sodelovanje na lokalnem ali na regionalnem nivoju, nikakor pa ne na tak način.


    Zanimivo in o značaju komisije poučno je prebrati ta protest v zapisniku.
    Nič jih ni motilo pri ustvarjanju Pravilnika o strelstvu LZS, da so se z njim vtaknili na suvereno področje same lovske družine, ko pa se njih nekdo ogne, je pa takoj ogenj v strehi in protest.

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    ...Pravilni o lovskem strelstvu je usklajen z navedenem predpisom, kar pomeni, da če LD upoštevajo ta pravilnik, niso v nobeni kršitvi ...
    Če LD upošteva?
    Kaj ni Pravilnik zato da se upošteva?
    Mar bi pravilnik spisali tak, da bi bil sprejemljiv, torej da bi se ukvarjal z zadevami, ki se tičejo strelstva na nivoju LZS, za področje LD-jev pa izdali priporočila in vzorce družinskih pravilnikov, pa ne bi bilo treba nobenih če-jev.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Strinjam se z ZR7, naj pa dodam, da je po mojem kljub temu protest predsednika komisije za strelstvo pri LZS upravičen. Pa kdo je LZS, da nas bo prijavljala inšpektorjem? Ali dela v našem interesu ali v interesu državnih organov? Naj se inšpektorji sami pozanimajo po LD kdaj ima kdo preizkušnjo, če že morajo hodit okoli. Mislim pa, da je to samo stran vržen davkoplačevalski denar. Vendar če hočejo, lahko pridejo in opravijo svoje delo. Nismo pa v LD dolžni LZS javljati kdaj bomo imeli nastrel. Figule fagule.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Tem članicam se v letošnjem letu obeta nadzor glede izpolnjevanja določb Zakona o orožju, ki se nanaša na hrambo, vodenje knjig in evidenco posojanja tega orožja.
    Pogovarjal sem se z gospodarjem ene od LD ki so takšen nadzor doživele. Inšpektor je zahteval da v LD kjer hranijo društveno orožje namestijo protivlomna vrata na vsa okna ki so nižje od prvega nadstropja pa železne križe. Rok izvedbe 14. dni.
    Tudi če bi orožje hranili pri enem od članov zahteva enake pogoje, ker gre za društveno orožje.

    Odločili so se, da bodo vse skupja prodali in se ne gredo več.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Tudi pri nas je bila enaka odločitev, puška (MK) se je prodala enemu od članaov in zgodba je zaključena.
    Naj se gredo solit.

  9. #19
    Belck Guest

    Privzeto

    Želim vam lep pozdrav. Sem novi na tem forumu, čeravno ga spremljam že dolgo. Sem vedno mislil da imate probleme samo drugi, sedaj sem pa tudi sam padel v tisto skupino z problemi.Že takoj na začetku naj vam povem da so se problemi začeli, ko sem začel razmišljati z svojo glavo. Lovski izpit sem naredil pred kratkim. Sedaj pa k stvari.
    Upravni odbor ali nekaj članov le tega je enostavno razveljavilo strelski pravilnik z obrazložitvijo da za nas ne velja, ker ni bil objavljen v uradnem listu. Kaj sedaj?

  10. #20

    Privzeto

    Zdaj ste brez Pravilnika in modri bodo izumili nova strelska pravila, a če tudi teh ne bodo objavili, jih bodo pa zaradi njihove neobjave spet odpravili in modrovali o novih.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •