Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 38 od 38

Tema: Pristojnosti novega strelskega pravilnika

  1. #31
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da ste mladi že prve dni resno začeli z prevzgojo lovstva
    In prav je tako ker se mi tastari ne brigamo dovol za ta mlade ki nas bodo nasledili. In najhujša izjava ,žal tudi najpogostejša je "jaz sem se že najagal in mi je vseeno če jago takoj hudič vzame, ampak ta mladim bom pa že še pokazal kaj je pravi jager in me ne bodo jeb ..li" Fantje in dekleta ki vstopate na lovsko pot bistvo je,da se zavedate da bo lov na vaših plečah še po tem ko nas" ta starih" ne bo več in kakor si boste postlali tako boste ležali. Torej za svoje pravice se je treba boriti ampak pošteno in v skladu z lovsko etiko. Jaz sem z vami in verjamem da tudi večina normalnih lovcev, obstaja pa tudi skupina takoimenovanih večnih funkcionarjev ki so pač na funkcijah samo zato da so in nič drugega.Takimje potrebno oblast odvzet na volitvah kar pa pomeni,da boste mladi morali odgovornost prevzeti na svoja plečeta in to odgovorno in strokovno. Če pa tega niste sposobni oziroma ne želite prevzeti potem pa prostora za pritoževanje pač ni.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Belck je objavil: Pokaži objave
    Hvala Sršen, predvsem tisto o volih drži kot pribito. Se pa poraja še eno vprašanje. Kaj je z lovskimi izpiti? Izpit sem delal tudi po strelskem pravilniku, ki pri nas ne velja. To se pravi sem v lovsko družino prinesel neveljavni lovski izpit!!!!!!!!

    Katastrofa, tvoja LD Brezvezniki je zadnja, ki lahko osporava tvoj lovski izpit.

    Pa preberi ZDLov-1, predvsem 21 člen, pa s flurescentnim si pobarvaj, da boš še ponoči videl.

  3. #33
    Belck Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da ste mladi že prve dni resno začeli z prevzgojo lovstva
    Malo me skrbi, da ne boste prehitro odrasi in tudi vi postali - citat: voli.
    Alojz1, vprašanje. Kaj naj bi po tvojem naredil? Naj zapustim to družino. Naj se skrijem. Naj ne hodim več na sestanke, da ne poslušam tega. Kaj mi svetuješ!

  4. #34

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    To pa je demokracija, ni kaj. Nekaj brihtnežev v neki LD razveljavi Pravilnik o lovskem strelstvu LZS.

    Ta pravilnik je sprejel Upravni odbor LZS na svojem zasedanju 22. 04. 2009.Pravilnik začne veljati naslednji dan po sprejemu, ko preneha veljati Pravilnik o lovskem strelstvu v LZS z dne 4. 2. 2000. In ker ne velja tudi stari, kaj pa sedaj??
    Organ LD ne more razveljaviti Pravilnika, katerega ga ni sprejel. To lahko stori le organ, ki je ga je sprejel, torej UO LZS.

    Drugi organi lahko pravilnik le ignorirajo, kar pomeni, da ga pri svojem delu neupoštevajo. Iz povedanaga sledi, da LD lahko sprejme le skjep o tem, da pristrelitve pušk ne bo opravila oz. izvedla po Pravilniku LZS, ne more pa ga razveljaviti, vendar v tem primeri krši notranji red LZS.

    Prav tako je zmotno mišlenje, da morajo akti pred njhovo veljanvosto biti objavljeni v Ur. l., ki je uradno glasilo RS. Občine imajo regiska glasila v katerih objavljajo svoje akte /odloke, pravilnike, itd./. Pri nas je to Medobčinski uradni vesnik. Za društva pa je dovolj, da akt objavijo na krajeven običajen način, kar je običajno na oglasni deski ali na svoji spletni strani. Tudi LZS ima na svoji spletni strani objavljene svoje akte, tako je povsem zadostila njhovi objavi pred začetkom njihove veljavnosti. Prepričanje LD, da Pravilnik ne velja, ker ni bil objavljen v Ur. l., je zmotno. Pravilnik velja, članice pa so se po njem dolžne ravnati, kakor to piše v Pravilih /glej 5. člen/.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #35

    Privzeto

    Tista pripomba o prehitrem odraščanju mladih zagnanih reformistov :
    vse prevečkrat smo priča temu, da so v svoji trmoglavosti po par letih še hujši kot stari "voli".
    Ni tešitve v menjavi LD. Rešitev je v delu in ne obkladanju solovcev z neprimernimi izrazi. Za razne funkcije ni problem. Vsi se jih otepajo. Mladi morajo prevzeti delo in ga bodo tudi uspešno opravljali, če bodo do vseh članov enako pošteni. Danes je največja napaka, da se najde skupina, ki nasprotuje vsem in vsakemu. Tu se zgublja energija in ustvarja slabo ozračje.

  6. #36
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ja Alojz1 se popolnomastrinjam in sem mogoče pozabil omeniti,da je tudi pri mladih ko prevzamejo delo in funkcije velikokrat potem slišati,da bodo pa sedaj tastari že videli svojega boga. No zato sem tudi zapisal,da naj se obnašajo lovcu ki spoštuje etični kodeks primerno in zadeva mora držati vodo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #37
    Sršen Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tista pripomba o prehitrem odraščanju mladih zagnanih reformistov :
    ...
    Kaj pa kakšna pripomba o starih reformistih? Nisem namreč ravno med mladimi ne po stažu, ne po letih.

  8. #38
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa kakšna pripomba o starih reformistih? Nisem namreč ravno med mladimi ne po stažu, ne po letih.
    Najtežja kategorija.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •