Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 94

Tema: Sako municija

  1. #31
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    rws in main, hvala, najverjetneje bo to to! No, pa sem že bliže ;)
    Je pa to prastara kombinirka, drilingerca, in je v družini že od pra-pradeda, zato mi je pa tudi tako prirasla k srcu...Zame je neprecenljive vrednosti.

    Zakaj se pa to zgodi? Znucanost?
    Sem šel pogledat stare tulce, in so vsi enaki. Zgleda, da je bila puška s to hibo kar redno v uporabi, preden sem jo sam dobil.

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Hmmm... kaj pa vem, mogoče so bile nekoč netilke slabše kvalitete pa so rabile daljše igle,nevem.
    Po moje bo za tvoje potomce najceneje, če jo pelješ do puškarja, da ti bo zadevo popravil.

  3. #33
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Bolj kot za potomce bi jo rabil zase ;)
    Hvala za nasvet...
    Pa upam, da je tudi dolgin prišel do kakega pametnega nasveta ;)

  4. #34

    Privzeto

    Pinkfloyd, najprej je potrebno preveriti vzmet na udarni igli in šele nato iglo. Ampak pozor, seveda iz prave strani!!!

  5. #35
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Jaz se na to ne spoznam, pomoje bo puškar najbolje vedel.
    A obstaja kak preprost način za to preveriti (brez kakršnegakoli razdiranja)?
    Hvala, fantje.

  6. #36

    Privzeto

    Pinkfloyd, ja je preprost način. Pri tem, da ugotoviš oz. preveriš še par stvari okoli samega udarnega mehanizma. Če te zanima kaj več, lahko izključno na ZS.

  7. #37

    Privzeto

    Pri meni ni problem v ležišču naboja ali igli. Na tulcu ni nobenih sledi,na netilki pa tudi samo ta,ki jo pusti igla ob udarcu. Ko streljam z drugo municijo se puška lepo odpira...

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Ali kdo od vas uporablja Sako municijo na prelamači? Sam imam namreč problem; naboj sede v ležišče in puška se tudi lepo zapre, ko pa je naboj izstreljen,pa puško komaj odprem; netilka pa je za slab milimeter NAD nivojem dna tulca - na tulcu in netilki ni nobenih sledi igle.....
    Z drugo municijo se mi to ne dogaja, ne bi pa jo rad menjal,ker nese odlično,pa še dela super.....

    lp
    dolgin zelo verjetno gre za prekoračen pritisk oz. premočno polnitev, kar dokazuje sploščena netilka in pa težko odpiranje.
    Last edited by miš93; 11. January 2010 at 11:57.

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    P.S. Predvsem poglej če ti sled udarne igle naredi "krater" (material netilke se ob luknji igle dvigne) - zaradi prevelikega pritiska se material netilke umika v prostor ob igli:


  10. #40

    Privzeto

    Ja,tkole nekako to zgleda,ko bo prilka bom poslikal in prilepil slikco....,torej,če je to,kaj pol? Zamenjat municijo? Katera municija pa ima manjšo polnitev? Bo treba po matrico....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •