Stran 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 94

Tema: Sako municija

  1. #11
    ZR7 Guest

    Privzeto

    O omenjeni štacuni bomo nehali, ker tudi slaba reklama je reklama.
    S kakšnim mahanjem na gobec pa tudi prosim prenehajte.
    Naprej zgolj o Sako municiji kot taki!

    admin


    xxxxxx v zgornjih postih so moje delo.

  2. #12
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Ali kdo uporablja omenjeno municijo v kalibru 9,3x62 oziroma 30-06 in kakšne so izkušnje?
    Trotovšek

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Trotovšek Tomaž je objavil: Pokaži objave
    Ali kdo uporablja omenjeno municijo v kalibru 9,3x62 oziroma 30-06 in kakšne so izkušnje?
    Uporabljam Hammerhead v 30-06.
    Dovolj natančna municija s katero sem do sedaj uplenil le gamsa. Ni naredil niti koraka, čemur je pripomoglo tudi mesto zadetka.
    Za oceno bo potrebno še nekaj uplenitev.

  4. #14

    Privzeto

    Preizkusil powehead na tarči, nisem zadovoljen. Grupa 35mm.

  5. #15

    Privzeto Sako strelivo

    Preizkušeno v kal. 308 win. s strelivom Super hammerhead 11,7 g. Strelivo se je izkazalo za odlično tako po preciznosti kot po majhnih poškodbah na uplenjeni divjadi. Velika težava se pojavlja z uvozom omenjenega streliva.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tut js sem eno leto streljal sako super hammerhead 9.7 in 11.7g, oboje mi je delalo grupo okrog 1.5cm, sprobal sem še 13g hammerhead, grupa okrog 5cm, krogla pa dobesedno kosi pred sabo:icon_smile:
    Imam pri fanzoju že od zime naročeni še 2 škatli 11.7g, pa še ni blo nič, bo zgleda treba it čez mejo.

    Powerhead pa tako ali tako ni nevem kako precizna krogla.

  7. #17
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    V tej temi sem zasledil dva prispevka, ki govorita o krogli Super Hammerhead.

    Je morda še kdo, ki uporablja to kroglo? In kako se obnese?
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  8. #18

    Privzeto sako hh 220 grs 30-06

    ovo su moja iskustva. nisam bas nesto previse impresioniran sa HH 220grs. idemo redom.

    svinja oko 50 kg, pogodak iza plecke na 70m - pad u vatri.

    ista takva svinja (iz istog copora par dana kasnije) pogodak u prednji dio plecke, izlaz na plecki - bjezi 20m, a sve polupano (bez podljeva kao kod vulkana, ali bas strgano).

    svinja od oko 80 kg u zobi po danu sa ceke. pogodak klasicni iza plecke (4 prsta iza plecke) po sred visine (mogao sam i puknuti u glavu, ali sam htio provjeriti). naravno zrno se tehnicki ponasa normalno ljepo se otvara, zadrzava masu, radi izlaze, ali nema ono nesto ubitacno sto ima vulkan. e, ova svinja je takav pogodak odnesla jedno 120m vjerovali ili ne. krvavi trag se dao cjelim putem ljepo pratiti. kladim se da to sa vulkanom ne ide dalje od 10m.

    bio je jos pogodak jednog vepra od oko 110 kg od prednje strane, ulazak u vrat i zrno zavrsilo u slabinama. to je ono zrno na forumu. tak pogodjen bi pao od bilo cega u vatri.

    u zobi svinja od oko 70 kg pogodak u vrat.

    i negje zimus vepar preko 200 kg (sluzbena ocjena 117,5 tocaka) je poslje prvog pogodka vulkanom krenuo na mene. bio mi je na recimo 110m i dobio iznad kicme u visini slabina. kicma cijela, ali zadnji kraj mu nije bas dobro radio (to je sok od vulkana), poslje susa se okrenuo i pravo na mene. njega sam na 50m zveknuo sa tim HH u plecku onaj zglob ispod lopatice gdje se noga spaja sa lopaticom. tu se po mom misljenu HH razletio jer nisam nasao nista osim krhotina kosuljice. to ga je samo zaljuljalo i malo je usporio, ali je isao. ali ipak to je neman. dovrsen je sa fail safe u vrat.

    jedna krmača preko 100 kg išla ravno na mene. pogo?ena u gornju vilicu, razneslo donju vilicu, ušlo kroz vrat izme?u lopatice i ple?ke. nije izišlo van, a nistmo mogli prona?i ostatke zrna unutra. palo na mjestu, nakon par trenutaka se digla i krenula. dovrsio ju kolega sa sako HH 16,5g iz 338 wm u glavu.

    krmača od oko 120 kg pogodak u vrat i izišlo na drugu stranu iza ple?ke, ali rebra nije probilo nekako koso prošlo vrat pa izmešu rebara i lopatice i onda van. pala u vatri.

    to sve sa jednom kutijom, imam još 8 kom od te kutije metaka.

  9. #19
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Po napisanem sodeč Hammerhead ni ravno najboljša krogla, ki bi si je človek želel.

    Hvala proof za izčrpen odgovor.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  10. #20

    Privzeto

    Danes zvečer sem "preizkusil" še v živo (ne samo na tarčo) Sako Gamehead v kalibru 222rem. Srnji mladič je po strel dobro nakazal,padel pa po dobrih 20 metrih. Pokškodbe minimalne,oziroma "luknja not in luknja ven",kolikšne so pa podplutbe pa čez kak dan,ko se meso malo uleže....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •