Stran 10 od 10 PrvaPrva ... 678910
Rezultati 91 do 94 od 94

Tema: Sako municija

  1. #91
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Glej pod Barnes TTSX, to je ta krogla. Pri nas doma jo uporabljamo v kal 223, 308win., 7 mm. rem mag, 9,3 x 62 in 9,3 x 74R. Zdaj zaradi firbca testiram v 308 še fox kroglo, ki jo imam sicer bolj navito, pa vseeno ne vem, če ne bom z vidika ohranjanja mesa šel nazaj na ttsx, ki je res dobra krogla.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #92

    Privzeto sako

    Vzpodbudna informacija, komaj čakam da testiram. saj sem se za nakup odločil tudi zaradi ohranjanja mesa, saj vse kar odstrelim tudi odkupim:)

  3. #93

    Privzeto

    Sam imam sako hammerhead v cal 30 06. Letos sem z njim ustrelil 2 ozimca, prvi je dobil za pleče,naredil še 10m in obležal. Krvi je bilo od nastrela naprej ogromno. Drugi je dobil skozi plečeti, padel na mestu, ogromno krvi. Košuta streljana skozi grmovje na cca 25-30m, prebilo obe plečeti, srce, ogromno krvi, padec v ognju. Prepričala me je tudi izjemna natančnost in minimalne podpludbe, kljub zadetkom skozi plečeta. Izjema je bil samo jelen , ki je dobil na cca 40m strel za pleče, od nastrela je pretekel še 30m in obležal. Na nastrelu pa ni bilo niti kaplje krvi. (vsaj ne da bi jo videl). Toliko z moje strani, upam da pomaga

  4. #94

    Privzeto

    Jst sam polnim v 7x65R 120 grain verzijo, se pravi 7,8 gr. Zelo zadovoljen, poškodbe na mesu so res minimalne. Krogla vedno prebije, našel sem jo edino v jelenu, ki sem ga streljal od spredaj v špico, zadet pred pleče, krogla je šla po diagonali jelena in se ustavila na nasprotni strani pod kožo, tam kjer so jetra.

    Je pa res da divjad precej redko pade v ognju, ponavadi še zbeži kakih 30m. Sej ni problema, edino včasih zvečer je pa tečno iskat če steče nazaj v gozd.

Stran 10 od 10 PrvaPrva ... 678910

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •