Stran 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 94

Tema: Sako municija

  1. #71

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Drugi strel pa pod uho, to pa vsi vemo kako izgleda, ne glede na kroglo (če ni ravno FMJ).
    Res vemo. Saj ranjeno divjad vsi pokončamo z strelom v glavo. Tudi tisti, ki so zaradi načelnih ali humanih ali etičnih razlogov vedno proti tem strelom.
    Tudi ti vse naštete argumente takoj pozabijo, če vedo, da bodo zadeli. Torej ni problem v samem strelu, ampak je pri nekaterih problem zadeti.
    Spomnite se argumentov proti streljanju v glavo (razbita čeljust, grdo za pogledat...).

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    [QUOTE=alojz1;96284]Res vemo. Saj ranjeno divjad vsi pokončamo z strelom v glavo. Tudi tisti, ki so zaradi načelnih ali humanih ali etičnih razlogov vedno proti tem strelom.

    No ja. Sicer sem pri vsej lovski praksi le enkrat popravljal, pa mi tud na misel ni prišlo, da bi streljal v glavo. Šlo pa se je za muflona-ovna.

  3. #73

    Privzeto

    Tega argumenta pa ni nihče navedel.
    Pisali smo o mulasti divjadi in prašičih.

  4. #74
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat lunj je objavil: Pokaži objave
    No ja. Sicer sem pri vsej lovski praksi le enkrat popravljal, pa mi tud na misel ni prišlo, da bi streljal v glavo. Šlo pa se je za muflona-ovna.
    No ja ali si izreden strelec, ali pa tvoja lovska praksa ni ravno dolga.
    Poznam lovca, ki je zatrdil, da je vedno dobro zadel, če pa je le zgrešil, pa je popolnoma, tako da ni bilo potrebno iskati.

  5. #75

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Poznam lovca, ki je zatrdil, da je vedno dobro zadel, če pa je le zgrešil, pa je popolnoma, tako da ni bilo potrebno iskati.
    Ooo takih je pa veliko. Ko sem šel takemu, ki je zgrešil na skupnem lovu preveriti nastrel, sem kos dobil. Potem sem mu dolgo iskal vsak drugi kos. Dokler nisva prišla navzkriž.
    Sedaj pa spet vse zadene.

  6. #76
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    No ja ali si izreden strelec, ali pa tvoja lovska praksa ni ravno dolga.
    Poznam lovca, ki je zatrdil, da je vedno dobro zadel, če pa je le zgrešil, pa je popolnoma, tako da ni bilo potrebno iskati.
    Verjetno daljša kot tvoja, ne ukrivim pa prsta ob vsakem migljaju v grmovju. Moje mišljenje je, da ti vsak nov dan da novo priložnost.

  7. #77
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Samo, da si zadovoljen.
    Tine, objavi še slike zadetkov ostalih 19 krogel iz škatle.
    Na žalost so se me prašički od takrat naprej izogibali... Naslednje zadetke je SSH delal le na papirju, ker sem pač neučakan in rad "treniram". Tega nisem slikal, ker sem že 1x pokazal kako "nosi" (je pa res, da je to najboljša grupa - je bil ta prav dan in vse ostalo, ostale pa daleč od slabih - zamašek od Fruca najslabše). Zato čakam kaj bo naslednja škatla iste municije pokazala
    Je pa prav čudno, glede na to kar sem bil navajen - ni vsak patron za vsako cev - še nisem dobil municije, da ne bi nosila lepo in blizu, pa so mi že "šenkali" patrone in dela z vsemi lepe grupe (vsaj 10 vrst municije). Bo že nekaj na tem, da 308 dela
    Maaa kdaj bo 1.5., da se spravim na gumbarje in 15.5. na lepotca hehee
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #78

    Privzeto Sako

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    Jst sem pa kupil dve škatli Powerheada,to so tisti z Barnesovo TSX kroglo.Bomo vidl kako se bo obneslo na d.prašiče in na kakšno srno.
    Nič nisi poročal. Ali sem morda spregledal?
    Sem zadnjič kupil eno škatlo Sako barnes za 308. V tarčo odlično. Prvi uplen gumbar, 90 m, šolski strel, padel v ognju, niti koraka. Izstopna rana zadovoljiva, podpludba pa tako-tako, pričakoval sem manj. Ampak, cev pa veliko manj zapacana v primerjavi z RWS (EVO) ali Norma (Fmj). To me je seveda pozitivno presenetilo. Kakšne so tvoje izkušnje? Jaz bom zaenkrat ostal pri tej izbiri.

  9. #79

    Privzeto

    Gumbar (7kg) uplenjen z Sako Hammerhad 11g v kalibru 7x65R. Razdalja cca 30 metrov iz preže strmo navzdol.

  10. #80
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat Lojzes je objavil: Pokaži objave
    Nič nisi poročal. Ali sem morda spregledal?
    vse sem porabil na strelišču

    sem pa tud nehal z lovom

    lp

Stran 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •