Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 94

Tema: Sako municija

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Prilagam slike mladice,ki sem jo uplenil danes s Sako Superhamerhead 9,7g v kalibru 308. Strel malenkost višji kot sem nameraval, malo sem precenil razdaljo, ki je bila 170m.Prestreljeni obe pljučni krili, pa je zanimvo, da je mladica po strelu, ki ga je lepo nakazala, tekla kakih 20m in se ustavila, nato vlegla, pa spet vstala in se vlegla nazaj, čez pol minute spet vstala in šla 5m naprej, nato se je vlegla in ni več vstala. Pri takih strelih se mi to še ni zgodilo, da bi žival še karkoli vstajala. Sem skoraj šel popravljat. Kar se pa delovanja krogle tiče, v smislu poškodb, pa se mi zdi zelo vredu. Bomo videli še potem, ko jo oderem.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #82
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Gumbar (7kg) uplenjen z Sako Hammerhad 11g v kalibru 7x65R. Razdalja cca 30 metrov iz preže strmo navzdol.
    Lepo dela tudi v 7x65r. Se pravi bom tudi na kombinirki prešel na Sako a še ne tako kmalu, ker je še veliko zaloge. Hvala za slike.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #83
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ker ste se toliko hvalili, sem tudi sam preizkusil Sako Superhamerhead 9,7g (308) še na srnjadi. Diana mi je poklonila mladico. Strel visoko v prsni koš, izstrel lep, počakala na mestu. Podplutb vsaj dokler je še v koži kaže da ne bo. Bom jutri dodal še slikovni material.
    S to kroglo sem uplenil tudi srnjaka. Ker pa je bil streljan v vrat, ni kaj povedati o krogli. Kot kaže bo OK.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #84
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Prilagam slike mladice,ki sem jo uplenil danes s Sako Superhamerhead 9,7g v kalibru 308. Strel malenkost višji kot sem nameraval, malo sem precenil razdaljo, ki je bila 170m.Prestreljeni obe pljučni krili, pa je zanimvo, da je mladica po strelu, ki ga je lepo nakazala, tekla kakih 20m in se ustavila, nato vlegla, pa spet vstala in se vlegla nazaj, čez pol minute spet vstala in šla 5m naprej, nato se je vlegla in ni več vstala. Pri takih strelih se mi to še ni zgodilo, da bi žival še karkoli vstajala. Sem skoraj šel popravljat. Kar se pa delovanja krogle tiče, v smislu poškodb, pa se mi zdi zelo vredu. Bomo videli še potem, ko jo oderem.
    Da nista bile slučajno dve mladici, ker sem imel danes priliko streljati dve. Po strelu je druga tekala in se obnašala kot opisano. Pa to ni bilo prvič.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #85

    Privzeto

    Gumbar streljan z Sako hamerhead 11g v 7x65R, na cca 80 metrov.

  6. #86

    Privzeto

    Pozdravljeni.
    S katero težo krogle ste pa bolj zadovoljni,
    9,7g ali 11,7g super hamerhead v kalibru 308win?

  7. #87
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Streljal le 9,7g. Ko ne streljam domače proizvodnje imam to strelivo v omari. Zadovoljen.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #88
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tudi jaz sem streljal le 9,7g. Zadovoljen, nese točno, na divjadi deluje pričakovano. Eno kroglo sem dobil v jelenu pod kožo, lepo ostane skupaj, naredi lepo gobico. Ker ne maram svinca in ker monoliti še manj razbijajo, sem prešel na monolite. Če jih nebi bilo, bi zelo verjetno še naprej streljal to kroglo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #89
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Js sm bil zelo zadovoljen z obema težama, tako zadovoljen, da me včasih prime, čeprav že nekaj let streljam monolitke, da bi spet šel po škatlo ali 2

  10. #90

    Privzeto sako powerhead

    Ima kdo izkušnje z powerhead II, sem nabavil 2 škatli sicer v kalibru 7x64, 9,7g.
    Mislim da je že čas da preizkusim tudi monolitke:)

Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •