Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789
Rezultati 81 do 90 od 90

Tema: Sanitarni odstrel divjadi

  1. #81
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri meni velja za vso divjad, tudi zajca...... Pohabljeno divjad mučijo psi na zimskih lovih ali jo celo ulovijo. Vodečo srno ne, sept. pa čimprej z mladičem .

  2. #82
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kaj pa pravite na tole? Meni se postavlja dilema ali jo pustiti, da vzgoji teleta, (če ga sploh ima) ali jo odrešiti. Če je se kdo spozna na veterino, naj pove kako resna se mu zdi rana. Ali je rana tako resna, da je odstrel upravičen kljub lovopustu? So bili na delu volkovi?

  3. #83

    Privzeto

    počakaj še en teden

  4. #84

    Privzeto Poškodba pri košuti

    Tudi jaz ti svetujem, da počakaj in ob enem spremljaj kakšno je stanje košute. Imaš morda še posnetek z druge strani noge? Lp

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Če jo bodo muhe dobile je konec z njo .
    Pa tudi sicer ne izgleda lepo. Ima pa svoje šanse za preživet.
    Če je ne boš s svincem zastrupil.
    LP
    Služimo narodu !

  6. #86

    Privzeto

    Po moje je ta že rahlo načeta, glede na videz je kot gredljasta krava, se mi zdi da ni vitalna. Rana pa je videti kar grda, mogoče že malo od muh (obroba se mi vidi "gnila"). Po moje niso volki, če bi bili, je ne bi spustili. Septembra bo morda lahko še užitna (pisana pod redni odstrel), v avgustu pa v nobenem primeru ne bo.

  7. #87
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri nas bi jo takoj odrešili. Košuta je že mršava in še bolj bo!

  8. #88
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    81

    Privzeto

    Se mi zdi, da je to ista "anoreksična" košuta, ki si jo slikal in dal v prispevek Avtomatske kamere.
    Jaz bi počakal še en teden. Saj veš predsednik zda bit t... . Vidim pa, da ti hodijo zelo pozno med 1 in 3 zjutraj.

  9. #89
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Košuta z rano je še pri močeh in nič ne kaže, da bi se odpravljala v tri krasne...

  10. #90

    Privzeto Muflonka

    Danes sva z očetom šla na muflone. Kakšnega pravega ovna ni bilo na spregled, sem pa slučajno uspel malo posneti tale tropič kjer je kot se vidi na posnetku zadnja ovca precej zaostala ker je šla po treh. Na videz manjša kot oni dve pred njo vendar ne jagnje, verjetno enoletna. Seveda oče ni streljal ker bi bilo možno da je precej šibka 2+ katera pa sedaj ni v lovni dobi. Januarja ločiti med 1+ in 2+ je skoraj nemogoče sploh zato ker sta obe že breje. Seveda se pa postavlja vprašanje če bo omenjena ovčka preživela zimo. Če pade še kake pol metra novega snega zelo težko, pa tudi za potepuške pse je idealen plen.

    http://www.shrani.si/?26/Jt/3FN1JIKd/dscf2293.avi

    lp

Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •