Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 90

Tema: Sanitarni odstrel divjadi

  1. #61
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    ...
    Zaradi faušije rata vprašanje pri tistih, ki imajo "dodeljenega" srnjaka, ali še lahko lovijo enega (zdravega).
    in ta fousija se deli ponavadi izza kavca dnevne sobe ali gostilniskega sanka. tja namrec ne pripeketa nobena zival, ne zdrava niti potrebna sanitarca!

  2. #62

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    večje število sanitarnih odstrelov pri trofejni divjadi se pripisuje zaradi podrobnejšega ogleda divjadi ki ima trofejo kot pa tistega brez(mulasto).
    Kaj pri "mulasti" divjadi se pa nič podrobno ne pogleda, samo pali?!

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    Kaj pri "mulasti" divjadi se pa nič podrobno ne pogleda, samo pali?!
    ne pravim tega pravim samo da se pri mulasti divjadi na splošno ocenjuje telesna razvitost,pri trofejni divjadi pa se jo pase in ogleduje iz vseh kotičkov potem pa pride do opaženj raznih pokškodb ali bolezni...

  4. #64

    Privzeto

    Večkrat se odstreli sanitarca pri trofeji zaradi trofeje, kot zaradi sanitarca.

    Jaz sem napisal zanalašč, da odstreliš sanitarnih kolikor jih vidiš, saj je sanitarni odstrel zaradi poškodbe, zajedalcev ... torej vzrok je odstrel tako ali drugače "nezdrave" divjadi. Zaradi rogovja te pa potem po zobeh vlačijo.

    Bi pa nekaj izpostavil, v premislek.

    15. april, lep večer, izstopi srnjak. Po podrobnem ogledu starejši, lepo očiščeno rogovje, močno grbičavo in glej ga zlomka, šepa na prvo levo nogo. Kolenski sklep je zadebeljen, trd, noga nekam čudno štrli.

    Odstrel ali ne?


    10. avgust, lep večer, izstopi srna. Po podrobnem ogledu vodeča, mladič ji sledi na kratki razdalji in glej ga zlomka, šepa na prvo levo nogo. Kolenski sklep je zadebeljen, trd, noga nekam čudno štrli.

    Odstrel ali ne?


    Mislim da bo ogromno različnih odgovorov o upravičenosti odstrela, čeprav je vzrok isti.

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Zaradi zadebeljenega kolenskega sklepa bo srnjad en mesec še preživela.
    V lovni dobi pa odstreliš vse tri.
    Kva boste pa s trofejo čarali, je pa interna zadeva.
    In to je to .
    En LP
    Služimo narodu !

  6. #66

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Bi pa nekaj izpostavil, v premislek.

    15. april, lep večer, izstopi srnjak. Po podrobnem ogledu starejši, lepo očiščeno rogovje, močno grbičavo in glej ga zlomka, šepa na prvo levo nogo. Kolenski sklep je zadebeljen, trd, noga nekam čudno štrli.

    Odstrel ali ne?


    10. avgust, lep večer, izstopi srna. Po podrobnem ogledu vodeča, mladič ji sledi na kratki razdalji in glej ga zlomka, šepa na prvo levo nogo. Kolenski sklep je zadebeljen, trd, noga nekam čudno štrli.

    Odstrel ali ne?


    Mislim da bo ogromno različnih odgovorov o upravičenosti odstrela, čeprav je vzrok isti.
    Glede na pisne usmeritve lovskega inšpektorja, v nobenem primeru ne gre za upravičen izreden poseg v populacijo oz. sanitarni odstrel.
    Za Ld je lovski inšp. izdal usmeritve kaj je izredni poseg v populacijo in po tistih usmeritvah ne bi smel odstreliti ne srnjaka, kakor tudi ne srne (stare poškodba).
    Potrebno je počakati na lovopust. Takrat pa!

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Potrebno je počakati na lovopust. Takrat pa!
    Verjeten misliš lovno dobo .
    LP
    Služimo narodu !

  8. #68

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Verjeten misliš lovno dobo .
    LP
    Tako!

  9. #69
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri nas bi bilo srnjak DA, srna pa septembra zaradi kica in nihče ne bi rekel nič.

  10. #70

    Privzeto šepavi srnjjak

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Kot sem že nekoč napisal dva osmeraka, enega z polomljeno nogo, drugega udriskanega sem spustil zato ker sem imel to leto uplenjenega srnjaka. Vsaj pri nas.
    Prav zanimivo. Tole kar citiram ko sem spustil srnjaka z polomljeno nogo, se je fajn izšlo. Srnjaka je nekaj dni nazaj namreč uplenil lisjakov oče. Ni bil več osmerak, ker so mu leta opešala trofejo. Ko sem srnjaka prevzemal sem takoj poglledal prednjo nogo, ko mi je povedal kje ga je uplenil. In res parkelj zadebeljen in nekam čudno otekel, stara poškodba. Mogoče je Lisjak slikal in bo prilepil sliko. No kljub temu je srnjak mirno živel še štiri leta in bil gospodar tega območja. Starost pa je najmanj 8 let. Še lani sem ga slikal pa nisem bil siguren če je isti saj je bil precej švohnejši kot poprej. No hočem povedat da bi ga gladko usral če bi ga takrat uplenil čeprav je vidno šepal.

    Lp

Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •