Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Predelava pušk z Mauser sistemom

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Predelava pušk z Mauser sistemom

    Ker se nima smisla pregovarjati o znamkah pušk, ker vsak berač svojo malho hvali, dajmo tu debatirat o predelavah preizkušenega Mauser sistema.
    Torej od starih vojaških M48, K92 in neštetih variacij pa do Zastav ipd.
    Kaj so razlike od originalov, kaj se da še postoriti, kaj bi želeli in kaj ste zanimivega v smislu te teme kje videli.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Za pokušuino ena sličica. Predelana Češka Zbrojevka:

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Šefe, a je tvoja? sicer pa se zdel obeta postopek predelave mosin nagant sam ne sod v to temo predvidevam?
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  4. #4
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    No pa še moja medvojna Mannliherica v prenovljeni obliki.Povezava 3082

    Povezava 3083
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #5

    Privzeto

    Živjo, Veper!

    Puškica izgleda super. A mi lahko zaupaš na kolko si skrajšal cev?

    Lp

  6. #6

    Privzeto

    Veper, kako se pa kaj obnese tako kopito pri zalazu ... (zatikanje vej ipd.) ali imaš to samo za na štant?

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    pomoje se tako kopito ne obnese nič slabše kot navadno, saj je itak pred kopitom še daljnogled, se pravi se prej kaka veja zatakne za daljnogled kot za kopito

  8. #8

    Privzeto

    Bi pa še js pripomno nekaj, da dobro kopito je tisto ki na lovu zadane. Sam imam na zastavi podobno izvedbo.
    Je pa ena stvar ki je pri lovu zelo pomembna pa je na forumu nikjer še nisem zasledo. To je višina montaže strelnega daljnogleda.
    Vem, da vas bo večina menila, da nima nobene veze z natančnostjo orožja. S tem bi rad samo opozoril na strelno krivuljo oziroma lok ali kako naj se izrazim, "let krogle", ki je pri nižji montaži bistveno drugačen kot pri visoki. Pri mauzer in podobnih zaklepih je ta višina s samim zaklepom omejena in nižje od zaklepa ne moremo. Mislim da se najnižje da zmontirati daljnogled na prelamačah. Let samega projektila je najbolj viden pri loku.
    Drugače povedano za mene pri lovu ni pomembno da puška nosi strele tako rekoč v eno luknjo /100m, na 10m pa bom prašiča ali kar koli že, s preže zgrešil za 1 mm. Čeprav je zelo pomembno vedeti, kašen je raztros. Zato je natančnost lovske puške "po mojem" daleč od njenega raztrosa.
    Natančnost pušk leži v zavesti strelca njegove izkušenosti, prepričanosti v lovsko pravičen strel in odstrel živali ter kakšna je lega zadetka na vsaki razdalji, do nekje 170-200m odvisno od streliva in kalibra. Poznam odlične strelce na tarčo v naravi pa se "poserjejo", in kljub odličnemu orožju naredijo veliko luknjo v naravo. Kakšna je ta luknja si pa sami predstavljate.

  9. #9
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Prskač cev sem skrajšal na 50,8 cm kaliber pa je 7x64 (menjana cev). Kopito pa sem moral dvigniti zaradi ekstremno visoko dvignjenega daljnogleda( višina ročice zaklepa) vendar me ne ovira med jago in tudi točnost je zelo dobra glede na to da sem do sedaj preizkušal samo Igman in mi dela iz moje roke 3cm grupo.
    Priznam pa ,da mi streljanje z križem 1 ne gre najbolj v štibeljc sem bol navajen 321 lov light ali pa cros hare križev.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave
    Šefe, a je tvoja? sicer pa se zdel obeta postopek predelave mosin nagant sam ne sod v to temo predvidevam?
    Za Nagantko si obljubil celovit članek.
    Ne pozabi narediti fotk v originalnem stanju! Pa tist video, ki sva ga posnela, je čisto zanič. Ponovi doma na primernem ozadju.

    LP

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •