Stran 5 od 47 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 467

Tema: Prosti komentarji

  1. #41

    Privzeto

    [QUOTE=ZR7;37432]V javnem razpisu MKGP je tudi seznam lovišč, za katere se je možno prijaviti.
    V Ptujsko-Ormoškem LUO sta navedeni tako lovišče Juršinci kot tudi Vitomarci, če se omejimo na ta primer. Torej gre dokazano za dve lovišči.

    O razmišljanju, da je neka LD od ustanovitve lovišč naprej dejansko upravljalo z določenim področjem pa le to, da je to prazno obdobje značilno za celo Slovenijo in dejansko nateg takratne vodilne politične garniture. V kolikem času bi morale biti razpisane koncesije, je jasno napisano v zakonu. Sprenevedajoč odgovor vodstva LZS na pismo takratnemu prime ministru Janši pa v Lovcu.
    Torej gre le za obdobje od sprejetja zakona do dejanske podelitve koncesij, ki je nenavadno dolgo in odsev Slovenske politične zrelosti in "pravne države".
    Kot tako to ne more biti argument za kršitev pravic do prijave na koncesijski razpis.

    In ta "nateg" še vedno traje. Pa nekaj točk za razmislek:
    - Zakon sprejet pred petimi leti, sprejete spremembe zakona, po sprejetju minilo ogromno časa do razpisa koncesij, koncesije razpisane v decembru 2008 komisija zaseda do aprila a vseeno ne podeli koncesij za vsa lovišča temveč se pod raznoraznimi vplivi odloči za razna dodatna preverjanja. Nekaterim LD katere se dodatno preverjajo se da rok 8 dni za dostavo dokumentov, drugim pa se omogoči da te dokumente zbirajo 30 dni. Lahko takoj pomislimo na "enakopravnost" med LD.

  2. #42

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Pri razmerju LD - država, oz. pri podeljevanju koncesije je članstvo v LZS popolnoma nepomembno!
    LZS je lovsko družino, ki dobi koncesijo dolžna sprejeti v članstvo in ne obratno!
    Se strinjam in to je dejstvo. Tisto kar sem zapisal, da nista članici sem napisal zgolj zaradi tega, ker se je v enem ali kar nekaj prejšnjih postih pojavilo kako se LZS obnaša do svojih članic. In zato sem napisal, da nista članici in ju tako tudi LZS ni dolžna zastopati. Kaj pa so razlogi, da ju ni sprejela v članstvo pa je druga zgodba, ki je ne poznam najbolje. Če dobita koncesiji pa tako ali tako avtomatsko postaneta članici kot pravi ZR7.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #43

    Privzeto

    Zakaj ti dve LD nista članici LZS, preberite v zapisniku občnega zbora LZS, od 30.9.2008 in drugi odstavek 4. člena Pravil LZS. Oboje je objavljeno na spletni strani LZS.

  4. #44

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Zakaj ti dve LD nista članici LZS, preberite v zapisniku občnega zbora LZS, od 30.9.2008 in drugi odstavek 4. člena Pravil LZS. Oboje je objavljeno na spletni strani LZS.
    36. člen Pravil LZS govori o tem da LZS informira javnost.....
    Do sedaj nikjer v javnosti nisem zasledil zakaj ti dve LD nista bili sprejeti, kakšno je potem to informiranje. Mislim tudi da je etično, da se o nesprejetju (ali sprejetju) prosilka obvesti ter se ji objasnijo razlogi nesprejetja. Tukaj imam občutek kod da se je nekaj "mučkalo".
    Tudi zapisnik občnega zbora ni dosegljiv vsem, ampak samo tistim kateri so člani LZS. Kako pa naj ta zapisnik prečitajo lovci teh dveh družin, ko pa nimajo vstopa na spletno stran LZS?

  5. #45
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Zakaj ti dve LD nista članici LZS, preberite v zapisniku občnega zbora LZS, od 30.9.2008 in drugi odstavek 4. člena Pravil LZS. Oboje je objavljeno na spletni strani LZS.
    Res je. In ob branju teh zapisnikov, ko se opisuje reakcije nekaterih veleumov, mi gredo kocine pokonci!
    Prav ti zapisniki me vedno znova utrjujejo v prepričanju, da naše LD samozvano zastopajo grobarji Slovenskega lovstva.
    To velja seveda za tiste dele naše organizacije, ki zapisnike objavljajo. Kako je šele tam, v tistih komisijah, ki jim plačniki cirkusa še toliko nismo vredni, da bi zapisnike objavili.

  6. #46
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ... In zato sem napisal, da nista članici in ju tako tudi LZS ni dolžna zastopati. ...
    Povsem drži. A tudi nima pravice do njiih nastopati diskriminatorno, kot se je v teh primerih zgodilo. OZ LZS je tako dokazal svoj elitizem in korumpiranost!

  7. #47

    Privzeto razlika v statusu in LZS

    Vsi imajo v imenu "Lovska družina", ampak po mojem je razlika v statusu med tistimi LD, ki upravljajo z loviščem (Juršinci, Bresnica-Podgorci), in tistimi, ki ne upravljajo z loviščem (Vitomarci, Dornava-Polenšak).

    Sicer pa jaz ne bi preveč kar vsevprek napadal predstavnikov ali pa organov LZS, ker menim da je naša krovna organizacija v tem primeru zavzela lovsko-strokovno in zakonsko edino pravilno stališče. Politika pa ubira svoje poti, in mene skrbi predvsem to, da ne upošteva mnenj in pripomb LZS, ker se s tem če resorno ministrstvo dela mimo LZS lovstvu slabo piše.

  8. #48

    Privzeto

    [QUOTE=schnef;37788]Vsi imajo v imenu "Lovska družina", ampak po mojem je razlika v statusu med tistimi LD, ki upravljajo z loviščem (Juršinci, Bresnica-Podgorci), in tistimi, ki ne upravljajo z loviščem (Vitomarci, Dornava-Polenšak).

    Res je da eni "upravljajo" z loviščem, drugi pa ne, samo v 4. členu Pravil LZS nikjer ne piše o "upravljalcih", temveč pise o društvu katera se ukvarja z skrbjo za divjad, kar ti dve družini sigurno delata (lahko se vprašamo kako se gospodari v lovišču Vitomarci in Dornava-Polenšak od strani starih upravljalcev, ko pa se samo lovi, predvsem srnjad vse ostalo pa se ni delalo že več let) pa nista sprejeti, ker so tako zapovedali večni funkcionarji, sprejeti pa sta bili društvi "ljubiteljev lova" iz sosednjih držav. Kaj ti društvi delata več v naši državi za dobrobit divjadi kod družini kateri delujeta v naši državi, njihovi člani pa tukaj tudi živijo?
    Sedaj pa še nekaj za tiste kateri na tem forumu podpirajo stare upravljalce lovišča Vitomarci. Dopuščam možnost da niso informirani (lahko se informirajo prek članka v reviji LOVEC), vendar se mi bolj zdi, da se podpira nekaj kar bi se moralo že zdavnaj spremeniti. Mislim da LD Juršinci niso za povezovanje ter prijateljske odnose saj njihovo vodstvo (s tem pa tudi članstvo) NIKOLI ni bilo za dogovor, celo več, prišlo je do izključitev lovcev iz Vitomarcev, saj so danes v LD Juršinci včlanjenih samo trije iz celotne površine lovišča Vitomarci. (lovcev z lovskim izpitom v Lovišču Vitomarci je trenutno 27 kateri na tem področju živijo in imajo lastno zemljo), potem pa se lahko vprašamo kakšen je bil in je odnos do teh ljudi in problematike. Vsi ti lovci imajo željo da enkrat delajo in se družijo v LD Vitomarci.
    Bilo bi dobro, da se ti "neverni Tomaži", kateri mislijo, da bo propadel svet če ne bo ostalo po starem, oglasijo v tej družini, marsikaj jih bo prijetno presenetilo. Eno od teh je tudi nov lovski dom zgrajen v 4 letih. (brez sredstev iz lovišča, lovskega turizma....)

  9. #49

    Privzeto a kdo tu briše komentarje?

    Kje pa je nadaljevanje debate? kolko se spomnim sem še nekaj kometiral po 11.6., zdaj pa teh komentarjev ni več nikjer?!

  10. #50
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat schnef je objavil: Pokaži objave
    Kje pa je nadaljevanje debate? kolko se spomnim sem še nekaj kometiral po 11.6., zdaj pa teh komentarjev ni več nikjer?!
    Ne bi rekel. Vsaj z moje strani zagotovo ne. Tudi ne verjamem, da bi to naredil kdo drug. In tudi spomnim se ne, da bi bilo še kaj več. Si mogoče komentiral v kakšni drugi temi?

    Dodano ob 11:29
    Pravkar preverjene log datoteke, ki izkazujejo, da v tej temi ni nihče nič brisal v omenjenem času.

    admin
    Last edited by ZR7; 19. June 2009 at 12:30.

Stran 5 od 47 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •