Stran 47 od 47 PrvaPrva ... 374344454647
Rezultati 461 do 467 od 467

Tema: Prosti komentarji

  1. #461

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    ... Preberite si uvodnik oktobrske številke revije Lovec, v katerem predsednik poroča o dosedanjem delu. ...
    Uvodnik je čisto norčevanje iz slovenskih lovcev in urednika pomilujem, ko mora na ekskluzivni strani revije Lovec objavljati take zmazke.
    Še posebej gre meni v nos zadnji odstavek.
    Pravi "Vedeti je treba, da je LZS zveza društev, ki mora poslušati in uresničevati pobude svojih članic. Pa četudi je za neko pobudo članov zgolj toliko, kot je prstov na obeh rokah. itd. itn. ..."

    Ko se je večina predstavnikov lovskih družin odločila pred leti, da je treba uskladiti Pravila z društveno zakonodajo, pa je se je LZS preko svojih plačanih pravniških slug na vse kriplje potrudila, da je to legitimno zahtevo po zakonistosti obšla z nekakšnim delegatskim sistemom.
    Stavek "Pri tem pač ni treba vedno spraševati vseh članic (razen zadev, ki so določene v Pravilih LZS)" , pa le pokaže način delovanja klike, s tem da je zapisano v oklepaju navadno sprenevedanje, saj dobro vemo kako so se letos sprejemale spremembe Pravil. Pa četudi za nazaj vse pozabimo, še posebej pa na zakon, ki za pomembne zadeve na skupčščini zahteva prisotnost vseh članic.

    Pri vsej tej raboti vodilnih se sprašujem kje imajo čast!
    Očitno je pomembno samo to, da je klobuk iz zajčje dlake.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #462

    Privzeto

    Tako omenjeni uvodnik kot splošno delovanje LZS z javnostmi je očitno namenjeno samo prepričevanju samega sebe in že prepričanih in iskanju krivcev izven sebe.
    Kaj dejansko misli o nas javnost in kako smo kot organizacija nesposobni popraviti svoj ugled skozi prave dejavnosti pa povedo zapisi v drugih medijih. Redno lovsko dejavnost spremlja tudi zelo objektivna novinarka Dragica Jaksetič, ki je v Delu pred časom zapisala nekako tako, kot povzema tudi zadnji Lovec:
    Click image for larger version. 

Name:	DeloOLZS.jpg 
Views:	190 
Size:	164.0 KB 
ID:	14661
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #463

    Privzeto

    Že leta sodelujem na tem postu in kritiziram organiziranost in delovanje LZS od dneva, ko sem prebral osnutek sedaj veljavnih Pravil LZS. Veliko je mojih mnenj in menim da argumentiranih. Žal nikoli v tem času ni bilo odziva in soočenja s strani pristojnih na LZS. Sem razočaran, ker vem da redno vstopajo in berejo naše poste. Mogoče se bo sedaj kdo vključil v razpravo in popestril te strani. Vsaj kakšen njihov zagovornik!

  4. #464

    Privzeto

    Zdaj se pripravljajo Spremebe in dopolnitve P R A V I L N I K A
    o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom. Dobro bi bilo, da bi na tem forumu morda pripravili predloge za njegove spremebe in dopolnitve ter tako poskušali v njem odpraviti ali izboljšati tiste njegove določbe, ki so slabe ali nedorečene. Pravilnik se spreminja predvsem zaradi uvrstitve šakala(canis aureus L.)med lovno divjad, ko je za lov na njega treba določi moč nabojev (premer krogle, težo krogle in energijo krogle na 100 m) ter odškodnino zanj,če bi bil pridobljen s protipravnim lovov.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #465

    Privzeto

    MilanK lahko navedeš pot do materialov?

    Potrebno bo razmisliti tudi o monolitnih kroglah, katerih teže igrajo drugačno vlogo kot tiste s svincem!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #466

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    MilanK lahko navedeš pot do materialov?

    Potrebno bo razmisliti tudi o monolitnih kroglah, katerih teže igrajo drugačno vlogo kot tiste s svincem!
    Obstoječ Pravilnik lahko najdeš na spletni strani LZS - zakonodaja. Sicer pa območne lovske zveze pozivajo LD, da naj dajo pripombe na Pravilnik, OLZ Maribor do 12/12-2014.
    Lp
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #467

    Privzeto

    Letos bodo volitve organov LZS! Me prav zanima ali bodo postopki demokratični in bo potekala odprta kampanja za predsednika ali bo zopet prevladala kuhinja kjer bo po tihem in pod mizo že vse v naprej določeno. Pravila LZS z institutom "delni Občni zbor" to omogočajo!! Zato je moj dvom utemeljen.

Stran 47 od 47 PrvaPrva ... 374344454647

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •