Stran 37 od 47 PrvaPrva ... 27333435363738394041 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 361 do 370 od 467

Tema: Prosti komentarji

  1. #361
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    CVI5K poglej na spodnjo povezavo.
    Debato o anketi na sejmu v GR sem premaknil na spodnjo povezavo. ADMIN


    Last edited by Krpan; 5. May 2011 at 16:57.

  2. #362

    Privzeto

    S spletne strani LZS:

    - Za triintridesetčlanski Upravni odbor Lovske zveze Slovenije kandidira 37 kandidatov.
    - Za petčlanski Nadzorni odbor Lovske zveze Slovenije kandidira 10 kandidatov.
    - Za devetčlansko Razsodišče Lovske zveze Slovenije kandidira 9 kandidatov.
    - Za devetčlanski Nadzornega odbor Lovske zveze Slovenije kandidira 9 kandidatov.
    ________

    Mi prosim pomagate iz zagate? Koliko Nadzornih odborov je na LZS in kateri od zgoraj navedenih je pravi oziroma za kaj je pristojen prvi ( 5 članov ) in za kaj drugi ( 9 članov )? Bodo to uganko vsaj delegati na občnem zboru v soboto vedeli razrešiti?

  3. #363

    Privzeto

    Sraka,, tudi nadzorni odbor ima delegatski sistem.
    Najprej zaseda devetčlanski in pošlje delegate v petčlanskega. Tam se seveda odločajo po svoji vesti, ki pa je po vzoru visokega funkcionarja LZS nedolgo nazaj lahko drugačna, če sedi enkrat na koncu mize, drugič pa na sredi.
    In potem ta nadzorni odbor sprejme novo odločitev, ki ni nujno enaka seštevku odločitev prejšnjega.

    Kaj se še nisi naučil, kako naša članarinopožiralka funkcionira?

  4. #364

    Privzeto

    Napaka ali lapsus, nanaša se na odbor Etičnega kodeksa, ki šteje 9 članov. Na spletni strani je že urejen popravek.

  5. #365

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Napaka ali lapsus, nanaša se na odbor Etičnega kodeksa, ki šteje 9 članov. Na spletni strani je že urejen popravek.
    No, pa je padla v vodo moja teorija

  6. #366

    Privzeto

    Tega pa vam res ne bi bilo treba:

    http://www.slovenskenovice.si/novice...o-preteklostjo

    In bojim se, da je to le začetek snežne kepe, ki bi se lahko začela kotaliti. Mogoče je sreča edino le še v tem, da imajo tisti, ki sedaj zgodbo začenjajo na precej nečeden način, sami še veliko več masla na glavi.

    Če se bo začelo rušuti, tega ne boste več mogli ustaviti. Začnite torej že končno v lastnih vrstah delati red in vzpostavite legalno in legitimnon stanje na vseh nivojih ter vseh področjih od LD-jev do LZS.

  7. #367

    Privzeto

    Nekje na straneh je že bila napisana namera o objavi takega članka in tudi že odgovor LZS novinarju, ki je pozval k odgovoru na obtožbe.

    V tem primeru se mi zdi bolj žalostno stanje duha slovenskega novinarstva, predvsem časopisja tipa Slovenske novice, ki objavijo vse možno, da le zveni šokantno. Je pa to najbolj bran (in rumen) slovenski dnevnik, kar spet kaže kako lahko je ljudi pritegnit s trači, šokantnimi naslovi, udarnimi slikami... Vsebina je drugotnega ali še manj pomena.

    Praktično nobena obtožba v članku ni nekaj novega in je le pogrevanje premletega. Stari in sedanji predsednik je za očitano napako že odgovarjal in je bilo o njej že veliko pisanega, tudi napake ostalih so bojda že bile premlete.

    Ne vem navijaši katerega kandidata so pobudniki članka, ampak vsak med njimi ima kako črno piko. In ob izvolitvi vsakega bi se lahko našla skupina lovcev, ki bi z blatenjem izpodbijala odločitev tistih, ki so vodilnega volili. Če bi se šlo za neke nove, skrivne afere, tajne, dejanja bi še nekako razumel, s pogrevanjem starih 100x premletih zadev pa delamo medvedjo uslugo nasprotnikom lova, ko v javnosti peremo svoje perilo.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #368

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Nekje na straneh je že bila napisana namera o objavi takega članka in tudi že odgovor LZS novinarju, ki je pozval k odgovoru na obtožbe.

    V tem primeru se mi zdi bolj žalostno stanje duha slovenskega novinarstva, predvsem časopisja tipa Slovenske novice, ki objavijo vse možno, da le zveni šokantno. Je pa to najbolj bran (in rumen) slovenski dnevnik, kar spet kaže kako lahko je ljudi pritegnit s trači, šokantnimi naslovi, udarnimi slikami... Vsebina je drugotnega ali še manj pomena.

    Praktično nobena obtožba v članku ni nekaj novega in je le pogrevanje premletega. Stari in sedanji predsednik je za očitano napako že odgovarjal in je bilo o njej že veliko pisanega, tudi napake ostalih so bojda že bile premlete.

    Ne vem navijaši katerega kandidata so pobudniki članka, ampak vsak med njimi ima kako črno piko. In ob izvolitvi vsakega bi se lahko našla skupina lovcev, ki bi z blatenjem izpodbijala odločitev tistih, ki so vodilnega volili. Če bi se šlo za neke nove, skrivne afere, tajne, dejanja bi še nekako razumel, s pogrevanjem starih 100x premletih zadev pa delamo medvedjo uslugo nasprotnikom lova, ko v javnosti peremo svoje perilo.

    lp
    Spoštovani Ganges, ne vem če je žalostno stanje duha v slovenskem novinarstvu. Novinarji poročajo glede na "resnost" medija, za katerega pišejo. Slovenske novice so medij, ki o temah piše senzaciozno in naredi iz dogodka senzacijo oz. problem tudi, če dogodek ni seznzacija. Žal tako je, saj vendar gre za prodajo in stil uredniške politike. Mene ne skrbi stanje duha slovenskih novinarjev, bolj zaskrbljujoče je stanje duha v slovenskem lovstvu, na kar kaže tudi ta članek.

    Premagani se ne morejo sprijazniti z rezultati volitev, nekaj podobnega, kot je v naši državi (družbi) že stalnica. Sedaj, ker nisem bil izvoljen oz. ni bil za mene ali za našo skupino izvoljen pravi kandidat, pa z vsemi sredstvi na "zmagovalca/e" volitev. To je namreč tudi nezaupnica vsem nam lovcev, saj za "nezadovoljneže" nismo znali izbrati ta "prave" lovce iz svojega okolja za pomembne funkcije, prav tako pa nismo podprli "ta pravega (poštenega)" kandidata z predsednika. Kdo pa je "ta pravi" ali "ta pošten" kandidat. Sam ne vem, ker sem za vse kandidate slišal različne verzije "poštenosti" oz. "nepoštenosti" in iz teh govoric "baba čula - baba rekla" je izhajalo, da ima najmanj "lovskega masla" (nepravilnosti v lovstvu) na glavi izvoljeni kandidat, da bo najbolje zastopal "naše lovske interese", pa je ostalim nezadovoljnežem všeč ali pa ne. Predvidevam, da ga je iz tega razloga velika večina podprla, manjšina pa se mora sprijazniti z rezultatom. In zopet se postavlja vprašanje o etiki v slovenskem lovstvu. Kaj je že to?

  9. #369

    Privzeto

    Povzeto:
    Ganges: Ubijte kurirja, ki je prinesel slabe novice!

    Pranger: Vrnite nam etiko v slovensko lovstvo in vse bo prav!
    _________
    Vprašanje: In kje leži odgovor na premnoga vprašanja, ki se porajajo ob tej nesrečni zgodbi?
    Odgovor: V premnogih komentarjih na tem forumu!

    Moralo in etiko si lahko povrnete le sami. Najprej tako, da se v organizaciji prične striktno spoštovati pravni red te države od LD-jev do LZS tako, da se onemogočijo vse bližnjice, manipulacije in nezakonitosti na notranjem statusno pravnem, organizacijskem in finančnem področju funkcioniranja organizacije kot celote. Demokratizirajte organizacijo od znotraj navzven in od spodaj navzgor, spremenite volilni sistem v celotni organizaciji, legalizirajte vsa vodstva LD-jev, vzpostavite učinkovite notranje nadzore v celotni organizaciji, posodobite celoten informacijski sitem v organizaciji in še kaj. Ker pa si tega že leta in leta ne želite, boste se pač še nadalje srečevali s takšnimi in podobnimi notranje strukturnimi težavami in to vse tako dolgo dokler ne bo prišlo do zunanje intervencije. In prišlo bo, ker se teren za to že pripravlja.

  10. #370

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Spoštovani Ganges, ne vem če je žalostno stanje duha v slovenskem novinarstvu. Novinarji poročajo glede na "resnost" medija, za katerega pišejo. Slovenske novice so medij, ki o temah piše senzaciozno in naredi iz dogodka senzacijo oz. problem tudi, če dogodek ni seznzacija. Žal tako je, saj vendar gre za prodajo in stil uredniške politike. Mene ne skrbi stanje duha slovenskih novinarjev, bolj zaskrbljujoče je stanje duha v slovenskem lovstvu, na kar kaže tudi ta članek.
    No saj sem tudi sam mislil tako in to tudi zapisal, itak da to ne velja za čisto vse novinarje. V nadaljevanju sem tudi pisal o temah in senzacionalnosti, ki se naredi tudi, če je v resnici ni točno v tem mediju. Strinjam pa se v celoti s tvojim zapisom, saj je v politiki enako po volitvah.


    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Povzeto:
    Ganges: Ubijte kurirja, ki je prinesel slabe novice!
    Napaka. Nikogar ni treba ubit. Pač počnejo in pišejo po svoji vesti in glede na naravo medija za katerega poročajo in so vezani na uredniško politiko tega medija. So ogromne razlike med mediji. Tudi z drugim delom se ne strinjam, jaz bi zapisal: ki je pogrel stare zgodbe. Saj novica bi naj bila nekaj novega, kar že ime pove.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 37 od 47 PrvaPrva ... 27333435363738394041 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •