Stran 9 od 47 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 467

Tema: Prosti komentarji

  1. #81

    Privzeto

    Krpan, tisto o medu ne drži, cena CD-ja je le 0,50€.

  2. #82
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    Se strinjam z srako.Lepa gesta LZS

  3. #83

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Krpan, tisto o medu ne drži, cena CD-ja je le 0,50€.
    Saj ni bistvo v tem, bistveno je, da je vsako odločitev potrebno pogledati po slabi plati in v njej najti nekaj slabega. Najbolje bi bilo, ko bi CD-je prepekli kar na LZS pa pač ne bi bili poslikani.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #84
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Zjezilo me je, ker se nam založniki na sceni rugajo v glavo, češ tako naivne stranke pa še ne. Saj mogoče 0,5€ za nepoznavalca res ni velika cena.
    Last edited by Krpan; 6. February 2010 at 10:08.

  5. #85

    Privzeto

    Kolegi priznam, da pa takšnih komentarjev res nisem pričakoval. Sam sicer veljam za nepopravljivega kritika nekaterih odločitev LZS in tudi nekaterih organov pri LZS vendar, ko je nekaj dobro, pa je to vendarle treba tudi priznati.
    Zgoščenka s katero smo bili obdarovani vsi člani slovenske lovske organizacije je čudovito darilo, pravi glasbeni biser z odličnimi izvajalci in vsak ljubitelj slovenskega kulturnega izročila je lahko le vesel, če ima kaj takšnega v svoji zbirki.
    Danes sem to zgoščenko predstavil znancu, ki me je obiskal in je bil neizmerno navdušen ter ni odšel dokler se zgoščenka ni zavrtela do konca. Vprašal me je tudi, če mu jo lahko "zrihtam", ker si jo resnično želi imeti in kdaj pa kdaj tudi poslušati. Če komu zgoščenka nič ne pomeni, se toplo priporočam, da jo odkupim in podarim zancu. Javi mi na ZS in odkupil jo bom po povzetju.

  6. #86
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Dvomim, da je kdo obogatel na račun tele serije zgoščenk in se mi zdi čisto simpatična gesta.

  7. #87

    Privzeto

    Vsaj nekaj od tega imamo tudi mi-CD z lepo lovsko glasbeno tematiko!

  8. #88

    Privzeto LOVEC št.3/2010; Mladi pišejo

    Na strani 156 sta objavljena dva prispevka o obiskih lovcev v Vzgojno varstvenih zavodih in oba kratka prispevka sta obogatena tudi s fotografijama. Lepo in vzpodbudno ter tudi zelo koristno je, da lovci obiskujejo malčke v otroških vrtcih in jim predstavijo vlogo in pomen lovca, njegove naloge in poslanstvo na področju varovanja naravnega prostora in predvsem skrb za prosto živeče živali. In zelo pohvalno je, da lovcem vodstva in vzgojiteljice v VVZ omogočijo te obiske in pred tem seveda malčke tudi ustrezno pripravijo na obisk lovca.

    Pri tem pa se mi postavlja resno vprašanje ali na lovski strani storimo res vse, da takšne obiske tudi kvalitetno izvedemo in v VVZ pošljemo na tak pogovor z malčki tudi ustrezno usposobljene lovske kolege ali kolegice. V to pa nisem ravno najbolj prepričan.

    Sodi puška v VVZ ?? Ne ! In še enkrat ne!Je potrebno malčkom govoriti o streljanju in opravilih v zvezi z odvzemi iz lovišča? Tudi tokrat odločen ne!

    Res pa je, da lovci nimajo prav nobenega strokovnega pisnega pripomočka, ki bi jim služil kot vodnik za pogovore in predstavitvi lovca ter njegovega pomena, vloge in poslanstva pri obiskih malčkov v VVZ in osnovnih šolah.

    Menim, da bi morala Komisija za odnose z javnostjo in lovsko kulturo ter Odbor etičnega kodeksa pri LZS skupaj izdelati primerna navodila in napotila o čem in na kak način se naj tovrstni pogovori in predstavitve opravljajo. Ter pri tem upoštevati pedagoške in druge standarde glede na starost in možnost dojemanja malčkov v VVZ in otrok v osnovnih šolah. LD, ki na takšne pogovore pošiljajo svoje člane, pa bi morale biti pri tem zelo skrbne in pošiljati lovce, ki imajo določene pedagoške kvalitete, dosežen in izpričan dovolj visok kulturni ter etično moralni nivo in sposobnost komuniciranja s to nadvse zahtevno publiko.

    Da nekdo v svoji sredini velja za starega in dobrega lovca še ni prav nobena kvalifikacija za pogovore o lovstvu s publiko teh starostnih skupin.
    Vsekakor bi kazalo na LZS temeljito razmisliti tudi o tem. Z neprimernimi kadri lahko naredimo več škode kot koristi.

    P.S. Uredništvo Lovca pa bi moralo fotografijo lovke s puško pred malčki VVZ zavrniti in je ne objaviti. Če primerjam to fotografijo z drugo, ki predstavlja starejšega lovskega tovariša med gručo radovednih malčkov in jo je z velikim veseljem za pogledati, deluje ta s puško res žalostno.

  9. #89

    Privzeto

    Zgornji prispevek je eden najboljših in bi ga morali prebrati na vseh občnih zborih LD.
    Tudi jaz sem pedagog in v šoli (naravoslovni in tehnični dnevi) večkrat govorim o pomenu lovstva in divjadi. To je za otroke zelo zanimivo področje.
    Nikoli pa ne smemo v ospredje postavljati streljanja, kazanja pušk in trofej. Tako predavanje lahko popestrimo z slikami divjadi (vsaka šola ima računalnik in projektor). Če pa ima lovec tudi primernega psa pa je lahko njegova prisotnost tud predstavitev njegove uporabnosti.

  10. #90

    Privzeto

    Sraka se potpišem pot tvoj prispevek. Mislim, da je skrajni čas, da se napišejo neka pravila, usposobijo določeni kadri, ki potem enotno predstavijo lov in lovca po vseh vrtcih in šolah. Po mojem bi to nalogo lahko prevzeli predavatelji, ki izobražujejo lovske pripravnike.
    lp.

Stran 9 od 47 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •