Stran 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
Rezultati 71 do 76 od 76

Tema: strelni dalnogledi

  1. #71
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Ja da se dobiti podlago in sicer v tem prispevku. Celoten prispevek je objavljen na naših spletnih straneh pod "BORS" in Rainguard
    zbrezrainguard.jpg

    Bushnell in Carl Zeiss sta podpisala sporazum o hidrofobnih lečah.

    bushnell6500a.jpgBushnell Outdoor Products, Inc, je odobril Carl Zeissu ne ekskluzivno licenco za U.S. patente številk: 6,906,862, 6,816,310, 6,542,302, poznanimi pod imenom »RainGuard«. Carl Zeiss, svetovni vodja v optični industriji, je tudi neodvisno razvil poglobljeno znanje in inovativno moč na področju tehnologije in fizike hidrofobnih prevlek.


    Carl Zeiss je vodilna mednarodna skupina podjetij razprostranjenih širom sveta, ki deluje na področju optične in opto-elektronske industrije. Sedež matičnega podjetja Carl Zeiss AG je Oberkochen, Nemčija. Njegove poslovne skupine oskrbujejo strateške trge z medicinskimi in raziskovalnimi rešitvami, industrijskimi rešitvami in izdelki za vsakodnevno uporabo. Nudijo proizvode in storitve za bio-medicinske raziskave in medicinske tehnologije, kot tudi sistemske rešitve na področju industrije polprevodnikov, avtomatike ter mehanskega inženiringa.

    Bushnell Outdoor Products trži izdelke po celem svetu pod tržnimi znamkami Bushnell, Tasco, Serengeti, Bolle, Uncle Mike's, Uncle Mike's Law Enforcement, Stoney Point, Hoppe's, Butler Creek, Kolpin, Final Approach, Simmons in Millett.


    Rodeo Team d.o.o.
    Kolikor je meni znano gre v tem primeru le za strelne daljnoglede Zeiss Conquest, ki niso na voljo na evropskem tržišču in bodo dobili Rainguard namestu LotuTec premaza za odboj kapljic. LotuTec pa najdemo na evropskih produktih od Zeissa že vrsto let in je prav tako namenjen tvorjenju kapljic in preprečevanju rose na zunanjih površinah leč.

    Je pa treba dodat, da tako Rainguard kot LotuTec nimata nobene druge funkcije kot le to, da se na zunanjih površinah leč ne ustvarja film iz vode (rosa ob dihanju na lečo) in v nobenem drugem pogledu ne prispevata k optičnim lastnostim.

    Pa prosim ne razumet mojega posta narobe, saj tudi sam uporabljam Bushnelle in jih niti slučajno ne dajem v nič ali kaj podobnega. V mnogih primerih celo nasprotno trdim, da so izjemen nakup za svoj denar. Vseeno pa želim, da se v debatah držimo argumentov in ne posplošujemo zadev.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  2. #72

    Privzeto

    Mikal me je mal kaj izbrat ali Z4i ali victory variopoint.

  3. #73
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat Optik-trade.si je objavil: Pokaži objave
    Kolikor je meni znano gre v tem primeru le za strelne daljnoglede Zeiss Conquest, ki niso na voljo na evropskem tržišču in bodo dobili Rainguard namestu LotuTec premaza za odboj kapljic. LotuTec pa najdemo na evropskih produktih od Zeissa že vrsto let in je prav tako namenjen tvorjenju kapljic in preprečevanju rose na zunanjih površinah leč.

    Je pa treba dodat, da tako Rainguard kot LotuTec nimata nobene druge funkcije kot le to, da se na zunanjih površinah leč ne ustvarja film iz vode (rosa ob dihanju na lečo) in v nobenem drugem pogledu ne prispevata k optičnim lastnostim.

    Pa prosim ne razumet mojega posta narobe, saj tudi sam uporabljam Bushnelle in jih niti slučajno ne dajem v nič ali kaj podobnega. V mnogih primerih celo nasprotno trdim, da so izjemen nakup za svoj denar. Vseeno pa želim, da se v debatah držimo argumentov in ne posplošujemo zadev.
    Kolega sam nisem strokovnjak ampak sem ti samo postregel z željenim in to je članek v katerem zastpnik "rodeo team za Bushnell " sporoča javnosti novico o sodelovanju z Zeeisom in to je za mene merodajno. Če pa trditev nebi držala je zanjo odgovoren Rodeo team kajne??
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #74
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Trditev zagotovo drži! Gre samo za to, za kaj se v tem sporazumu gre.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #75
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Optik trade, ti si "majstr". Dej mi prosim povej kaj več o mil-dotu, kako npr. lahko določimo razdaljo prek mil dota pač malo splošnih stvari me zanima.
    Hvala!
    KLIK NA ČLANKE

    Članek je sicer zelo površinski in če te še kaj bolj podrobnega zanima me le vprašaj.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  6. #76
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Wauu.... Najlepša hvala za tale obsežen članek !!
    Zelo dobro napisano, prav tako nazorno predstavljeno s slikovnim gradivom!
    Sigurno mi bo prišlo prav.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 8 od 8 PrvaPrva ... 45678

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •