Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 58 od 58

Tema: Ustrelil psico, ... Prispevek k ugledu slovenskih lovcev

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kos, raje solzilec kot metek, mislim za pse .

  2. #52

    Privzeto

    Citat Sagitarius je objavil: Pokaži objave
    V bistvu se strinjam, le tisto o zakopavanju je vzeto iz konteksta, ker ni mišljeno na splošno.
    A ta tema ne obstaja zaradi naju.
    Res je, tema ne obstaja za naju. Je na javnem forumu in ravno zato je potrebno v debati tudi nekaj odgovornosti. Forum ima dosti članov in še več bralcev. Morda pa kdo med njimi vzame tvoje besede za napotek, kako kršiti zakon in moralno-etične norme. Če se najde le en tak, je preveč.

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    ...solzilec, ki je v tekoči obliki, še kako deluje na pse. ...Pes si samo pokrije glavo z tacami in se drgne ob tla, pa čeprav 70 Kg rotvajler.
    Drži. Tudi sama sem že videla, kako se začne ogromna mrcina vozit po glavi v trenutku, ko ga popršiš s solzilcem.

  3. #53
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Krško
    Prispevki
    101

    Privzeto

    Če se pes zažene vate. Kaj pa če preganja žival. Tečt za njim? :icon_smile:
    Bi ga sam pok puške splašil, odvrnil?

  4. #54

    Privzeto

    No pravniki, solzilec je kaj? Če ni dovoljen, je tudi to kršitev zakonov, kot odstrel in spuščanje psov ... Kaj pa taisti zakon o živalih pravi o mučenju živali, če je pes ves od solzilca, kaj je to ... verjetno veselje, saj ko mine je zeloooo vesel.

    No pa smo spet tam, kjer ni treba.

  5. #55

    Privzeto

    Jereb...prosim za člen zakona, ki prepoveduje solzilec kot obrambo pred psi, da bomo vedeli o čem govoriš. Da ne bo kar na pamet. Rekla - kazala ... pa podpihovanje na eni in drugi strani. Dajmo raje konkretno! Me resnično zanima, kje to piše, ker še nisem zasledila. In če je to res uzakonjeno, se bomo tega vsekakor držali.

    Za nestreljanje psov npr. ti lahko zelo natančno povem, kje piše...

    Sagitarius - za nelovca si hudo krvoločen! Da nisi slučajno reinkarnacija kakega zagrizenega raubšica?!

  6. #56
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Krško
    Prispevki
    101

    Privzeto

    A kar krvoločen da sem? Napiši, kaj je tipičen nelovec, da se vem kam dat. :icon_smile:
    Lahko pa da ste vsi ostali bli raubšici, pa js edini ne. :icon_razz:

  7. #57
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    rakičan
    Prispevki
    35

    Post

    Da dodam samo, svoj komentar temo vsemo. Imamo lovske čuvaje, njihova naloga je, da opozarjajo in prijavijo organom pregona vse ki svoje cucke brez brižno spuščajo kjer se jim zahoče in kdaj se jim zahoče. Mi ostali lovci pa smo tudi primorani da o tem problemu opozarjamo in razpravljamo.
    Zdaj mi pa naj negdo omeni kolikokrat je kateri lastnik, že plačal globo, če sploh kateri.

  8. #58

    Privzeto

    Kolegi ne tako na pamet. Podatke o tem koliko lastnikov psov je bilo kaznovanih ima pravosodno ministrstvo in tudi policija. In ni jih bilo tako malo. Res pa je, da veliko premalo. Za večino tistih, ki pa so bili kaznovani pa gre zaluga predvsem policiji in zelo malo veterinarski in lovski inšpekciji, ki sta po zakonu prav tako zadolženi za spoštovanje določil zakona. Skoraj nič pa na tem področju ne storijo lokalne skupnosti in se le bebavo izgovarjajo na napristojnost, kar pa ne drži. Le volje ni.

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •