Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Lovne obore

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Lovne obore

    Po dikciji zakona so lovne obore posebna enota v lovišču s posebnim namenom ter se upravljanje z divjadjo v njih načrtuje ločeno.

    Tole meni ni čisto nič všeč. A mogoče me prepričate v potrebnost teh koncentracijskih taborišč z gotovim izidom, likvidacijo brez možnosti drugačne rešitve.

    In prosim, ne mešajte sem obor za vzrejo z nameni izpuščanja v prosto naravo!
    Kot vidim, zakon ti dve vrsti obor ločuje. Je tudi v resnici tako?

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na Primorskem ni nobene obore, ki bi bila namenjena izpuščanju divjadi v naravo, razen fazanerij. Kako je drugje ne vem. Sem pa proti lovu v oborah a o tem smo se že razpisali .

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Eno tako ima protokolarni kompleks Brdo pri Kranju. Kako in kaj delajo ne vem.

  4. #4

    Privzeto

    Na brdu ni več komercjalnega lova!

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Na brdu ni več komercjalnega lova!
    Kako pa sedaj potem izgleda to na Brdu?
    Kaj in kako počno s tistimi živalmi?

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Lahko si ogledaš lanski načrt: http://www.zgs.gov.si/fileadmin/zgs/..._leto_2009.pdf
    -od strani 96 dalje.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Iz načrta ni moč videti za kakšne vrste odstrela gre. Komercialni, protokolarni ali kakšen že?

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    To pa ne vem, s kakšnim motivom in kdo pritiska na petelina.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #9
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Na brdu ni več komercjalnega lova!
    nč nevem o temu pa ni dolgo nazaj ko sm bil tam

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •