Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 58

Tema: Ustrelil psico, ... Prispevek k ugledu slovenskih lovcev

  1. #1

    Privzeto Ustrelil psico, ... Prispevek k ugledu slovenskih lovcev

    VEČER:

    Ustrelil psico, nato grozil še lastniku

    Neznanec v lovski uniformi z lovsko puško pokončal psičko, potem pa s smrtjo še zagrozil njenemu lastniku

    Mirni družinski večer, ki ga je Srečko Turk iz Spodnjega Gasteraja pri Lenartu v soboto s partnerico in njunim desetletnim sinom preživljal na domačem dvorišču, je okoli 20.30 prekinil močan pok. "Ko sem zaslišal pasje cviljenje, sem takoj pomislil, da je krogla, ki jo je nekdo izstrelil proti hiši, zadela našo psičko," se sobotnega večera spominja Turk. Da bi bil preveril, kaj se je v resnici zgodilo, je stekel v smer, od koder je odjeknil strel. Slutnja, da je bila njihova psička ustreljena, se je uresničila, ko je v neposredni bližini dvorišča na tleh najprej zagledal krvav madež, kmalu zatem pa še neznanca, oblečenega v lovsko uniformo in s puško v roki. Ker strelec njegovih klicev, da naj se ustavi, ni upošteval, mu je sledil, a ko se mu je približal na deset metrov, ga je neznanec šokiral. Obrnil se je proti njemu, naperil puško vanj in se zadrl: "Stoj! Ubil te bom, p.... ti materina." Ko je ugotovil, da mu je v iskanju strelca sledil tudi sin, se je Turk zbal, da bo morilec psa vzel življenje tudi njemu. Dogodek je prijavil policiji, a lovca na begu niso našli niti policijski psi. "Vso noč sem upal, da se bo naša psička, ki je nedavno skotila pet mladičkov, vrnila. A to se ni zgodilo. Zjutraj, ko sem sam nadaljeval iskanje, sem jo našel mrtvo," je povedal lastnik tri leta in pol stare tibetanske mastifke. Kot je še dodal, je lovec psičko ustrelil v prsni koš, naboj pa ji je prebil trup, saj je bilo v predelu reber na psički opaziti izstopno strelno rano.


    Poleg tega, da je Turk dejanje prijavil policiji, je o njem obvestil tudi lovskega inšpektorja in obe lovski družini, ki delujeta na tem območju. "Po zakonu o zaščiti živali je streljanje psa prepovedano. Za takšen prekršek je zagrožena globa v višini 420 evrov, če bo policija storilca našla, mu bom globo zagotovo izrekel. Če pa bo policija ugotovila tudi, da je domnevni lovec storil kaznivo dejanje, ker kolikor vem, je oškodovancu grozil, da ga bo ubil, bo kazen zanj mnogo hujša," je za Večer izjavil lovski inšpektor Bojan Kotnik. S primerom se ukvarjata tudi obe lovski družini, ki delujeta na tem območju. Ali se strelec skriva prav v njihovih lovskih vrstah, nobena od družin do včeraj še ni odkrila. Policisti pa za zdaj o dejanju ne dajejo izjav.
    _____________________

    In takšnih bahatih nadutežev ter neodgovornežev, ki delajo nepopravljivo škodo ugledu slovenskega lovstva, je v naših vrstah še ogromno. Skrajni čas bi že bil, da se začne organizacija s temi pojavi resneje ukvarjati in da preneha ščitite ter skrivati takšne svoje člane. Vsak tepec, ki tlači zemljo, pa res ni nujno, da je član slovenske lovske organizacije.

  2. #2

    Angry

    Prima.
    Pa smo spet usi skupaj u zosu.
    Pa kaj je človeku a mu pride ko psa ustreli??

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Prima.
    Pa smo spet usi skupaj u zosu.

    Ja žalostno,ker tako dejanje kazi ogled vseh lovcev.Upam,da ni lovec...
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #4
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Za njegovo dejanje ni opravičila pa čeprav je mogoče streljal v samoobrambi vendar usmeriti puško v človeka je neopravičljivo. Doživel sem namreč podobno situacijo ko me je v gozdu napadel večji mešanec in sem streljal v tla poleg njega na vsega 3-4 metre se je dogajalo. No pes se je ustrašil in pobegnil prišel pa je lastnik z pohodno palico v rokah in mlatil po zraku proti meni . Seveda si ni pustil dopovedati niti tega da naj me posluša in hvala bogu sem bil tudi ko sem odložil puško zanj prevelik zalogaj. No v mojem primeru sem glasno predlagal da pokličeva policijo in bodo oni spor razrešili vendar ne vem česa se je ustarašil mogoče tega ,da bi moral imeti psa privezanega ali pa še celo cepljenega ?? Kakor koli že ko sem omenil policijo se je človek obrnil in izginil kot kafra in tudi pes je odšel z njim.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #5

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    In takšnih bahatih nadutežev ter neodgovornežev, ki delajo nepopravljivo škodo ugledu slovenskega lovstva, je v naših vrstah še ogromno. Skrajni čas bi že bil, da se začne organizacija s temi pojavi resneje ukvarjati in da preneha ščitite ter skrivati takšne svoje člane. Vsak tepec, ki tlači zemljo, pa res ni nujno, da je član slovenske lovske organizacije.
    Podpišem z obema rokama!

  6. #6

    Privzeto

    Vsako tako dejanje je obsojanja vredno,posebno grožnja z orožjem,je pa dejstvo, da bi moral inšpektorat kaj več naredil na tem ,da ne bi psi prosto letali po hosti.

  7. #7

    Cool

    Če je to res kar piše časopis, je vsega obsojanja vredno. Na srečo lovcev pa zmiraj ni tako kod pišejo časopisi. Upam da bomo izvedeli kaj in kako se je dogajalo tudi iz uradnih virov. Lovcem, kateri ne morejo brzdati svojih strasti in nagonov, ni prostora med nami.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Slišati je treba oba zvona. Novinarjem ne verjamem veliko

  9. #9

    Privzeto

    Vsaj nekaj je dejstvo,namreč to,da je bila psička ustreljena! Če je to naredil član ZLD je res sramotno in vsega obsojanja vredno! Kar pa se je dogajalo po strelu,pa bo pokazala preiskava,če bo sploh uspešna,nemalokrat se namreč zgodi,da se človeka skrije,ker je pač taprav.....
    Groza,eni še zmer mislijo da so kavbojci......
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #10
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    jah pustimu casu cas,brezveze nekaj komentirati ce pa ne poznamo dejtev.Mogoce je pa pes napadel "lovca" mogoce je pa tudi lastnik napadel "lovca" z kako palico in se je branil z pusko(ce je sploh meril z pusko)ker ponavadi se jezni lastniki zmislujejo marsikaj,in na koncu usaka krogla in sibre letijo okoli njegove glave.Nedopustno je edin to da je streljal v blizini hise "in spet zakaj mogoce v samoobrambi ali pa ker je............"

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •