VEČER:

Ustrelil psico, nato grozil še lastniku

Neznanec v lovski uniformi z lovsko puško pokončal psičko, potem pa s smrtjo še zagrozil njenemu lastniku

Mirni družinski večer, ki ga je Srečko Turk iz Spodnjega Gasteraja pri Lenartu v soboto s partnerico in njunim desetletnim sinom preživljal na domačem dvorišču, je okoli 20.30 prekinil močan pok. "Ko sem zaslišal pasje cviljenje, sem takoj pomislil, da je krogla, ki jo je nekdo izstrelil proti hiši, zadela našo psičko," se sobotnega večera spominja Turk. Da bi bil preveril, kaj se je v resnici zgodilo, je stekel v smer, od koder je odjeknil strel. Slutnja, da je bila njihova psička ustreljena, se je uresničila, ko je v neposredni bližini dvorišča na tleh najprej zagledal krvav madež, kmalu zatem pa še neznanca, oblečenega v lovsko uniformo in s puško v roki. Ker strelec njegovih klicev, da naj se ustavi, ni upošteval, mu je sledil, a ko se mu je približal na deset metrov, ga je neznanec šokiral. Obrnil se je proti njemu, naperil puško vanj in se zadrl: "Stoj! Ubil te bom, p.... ti materina." Ko je ugotovil, da mu je v iskanju strelca sledil tudi sin, se je Turk zbal, da bo morilec psa vzel življenje tudi njemu. Dogodek je prijavil policiji, a lovca na begu niso našli niti policijski psi. "Vso noč sem upal, da se bo naša psička, ki je nedavno skotila pet mladičkov, vrnila. A to se ni zgodilo. Zjutraj, ko sem sam nadaljeval iskanje, sem jo našel mrtvo," je povedal lastnik tri leta in pol stare tibetanske mastifke. Kot je še dodal, je lovec psičko ustrelil v prsni koš, naboj pa ji je prebil trup, saj je bilo v predelu reber na psički opaziti izstopno strelno rano.


Poleg tega, da je Turk dejanje prijavil policiji, je o njem obvestil tudi lovskega inšpektorja in obe lovski družini, ki delujeta na tem območju. "Po zakonu o zaščiti živali je streljanje psa prepovedano. Za takšen prekršek je zagrožena globa v višini 420 evrov, če bo policija storilca našla, mu bom globo zagotovo izrekel. Če pa bo policija ugotovila tudi, da je domnevni lovec storil kaznivo dejanje, ker kolikor vem, je oškodovancu grozil, da ga bo ubil, bo kazen zanj mnogo hujša," je za Večer izjavil lovski inšpektor Bojan Kotnik. S primerom se ukvarjata tudi obe lovski družini, ki delujeta na tem območju. Ali se strelec skriva prav v njihovih lovskih vrstah, nobena od družin do včeraj še ni odkrila. Policisti pa za zdaj o dejanju ne dajejo izjav.
_____________________

In takšnih bahatih nadutežev ter neodgovornežev, ki delajo nepopravljivo škodo ugledu slovenskega lovstva, je v naših vrstah še ogromno. Skrajni čas bi že bil, da se začne organizacija s temi pojavi resneje ukvarjati in da preneha ščitite ter skrivati takšne svoje člane. Vsak tepec, ki tlači zemljo, pa res ni nujno, da je član slovenske lovske organizacije.