Stran 9 od 17 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 163

Tema: Posnetki ostalih prostoživečih živali

  1. #81
    Član od
    Apr 2009
    Lokacija
    Zgornja Gorenjska
    Prispevki
    28

    Privzeto Modras

    No tej se pa "rog"vidi malo bolje,ima pa modras rdeč konec repa

  2. #82
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Dragonar si to vedu zakaj je rdeč? Zato da imitira hrano plena npr. kakega črviča.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #83
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down strupenjače

    pred dnevi sem nekje prebral,da je v Prekmurju neka strupenjača usekala žensko in,da je v kritičnem stanju.Čudi me,ker sem tudi bral trditve,da za naše strupenjače sploh ni več potreben anti serum.Ali morda kdo ve za kakšno kačo je šlo v navedenem primeru?

  4. #84
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat zoran26 je objavil: Pokaži objave
    pred dnevi sem nekje prebral,da je v Prekmurju neka strupenjača usekala žensko in,da je v kritičnem stanju.Čudi me,ker sem tudi bral trditve,da za naše strupenjače sploh ni več potreben anti serum.Ali morda kdo ve za kakšno kačo je šlo v navedenem primeru?
    Menda je bil gad, ker modrasov tam ni.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #85
    Član od
    Apr 2009
    Lokacija
    Zgornja Gorenjska
    Prispevki
    28

    Privzeto Modras

    Hunterxxx,ne nisem čeprav se mi zdi,da sem to že nekje slišal,hvala za info no končno je pa to namen foruma.da se kej naučimo.Drugače pa sem jest hodil
    okrog nje v natikačih torej to sploh ni neki bav bav, živi v vrtu pa ne sama.
    Lp

  6. #86
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down kače strupenjače

    Bil je jesenji večer,ko sem se vračal iz čakanja na preži po senožeti proti avtu.naenkrat mi je nekaj opletlo pod nogami.da vidiš skok,vse štiri so bile v trenutku v zraku.Takega odskoka še v življenju nisem naredil.Bila je sicer samo črnica,ki je verjetno zaradi hladu že otrpnila in se ni pravočasno odplazila.
    Saj,če ne stopiš nanjo te verjetno ne bo usekala,čeprav vem za primer v hr.Istri,ko je modras(pravijo mu poskok) ždel na drevesni veji in usekal mimoidočega,ko je ta odmikal vejo na stezi.
    Da bi jo pa imel na vrtu raje ne.

  7. #87

    Privzeto

    Vse naše strupenjače [B]načeloma[B] niso življensko nevarne odraslemu človeku. Je pa res, da izčrpanost, dehidracija, nizka telesna teža, težave s srcem ... morda alergija lahko povzročijo tudi hude zaplete ali celo smrt.

    Mugo, ne bi dal roke v ogenj, da je bil gad, ker je modras konkurenčnejši od gada in ga izpodriva, tako da gada že težko srečaš, modrasa bistveno prej.
    Od kod ti podatek, da v Prekmurju ni modrasov? Tako me zanima za splošno znanje, ne da te napadam.

  8. #88

    Privzeto Kače

    Precej let nazaj je bil primer ravno iz naše vasi ko je piku modrasa podlegel odrasel človek. Naj bi ga poležal ko je pasel ovce, ugriznil pa naj bi ga v vrat.
    Ravno pri tem ki sem ga fotografiral sem z palico nalahno pritisnil ob njegovo telo pa je obrnil glavo in usekal. Če bi ga pohodil bi verjetno tudi mene še ker sem imel le nizke čevlje. Bilo pa je nenormalno vroče in zaradi tega sklepam na njegovo dokaj hitro gibanje.

    Lp

  9. #89

    Privzeto

    Citat gosjak je objavil: Pokaži objave
    Velerilec
    Je pravi izziv za fotografa saj je njegov čas srkanja zelo kratek pa tudi premika se zelo hitro.
    Sem poizkusil včeraj pa mi ni šlo najbolje
    Povezava 7707

    Povezava 7708

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Mugo, ne bi dal roke v ogenj, da je bil gad, ker je modras konkurenčnejši od gada in ga izpodriva, tako da gada že težko srečaš, modrasa bistveno prej.
    Od kod ti podatek, da v Prekmurju ni modrasov? Tako me zanima za splošno znanje, ne da te napadam.
    Kateri je konkurenčnejši je verjetno odvisno od habitata, sam sem videl do zdaj v naših koncih več gadov kot modrasov.
    Da v Prekmurju ni modrasov sem pa slišal v poročilih o ravno tem dogodku, katerega obravnavamo. Tam so rekli, da pičena ženska kače ni videla, da pa je bil verjetno gad, ker kot so rekli tam modrasa še niso videli.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 9 od 17 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •