Stran 13 od 13 PrvaPrva ... 3910111213
Rezultati 121 do 127 od 127

Tema: Evidenca psov in njen vpliv na lovsko kinološko prakso

  1. #121

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Pa

    Dobrega krvosledca si lahko predstavljam le če je zelo premožen in iz veselja opravlja to dejavnost, ali pa zelo neumen in s to dejavnostjo škodi sebi, psu in ne nazadnje lastni družini, ženi in otrokom.

    Nakar mu veleumi na LZS sprejemajo pravilnik po katerem nima pravice niti do povračila stroškov.

    Kar tako naprej dokler je še kaj norih pravih kinologov, ki bodo popisani do številke gat zastonj le te s svojimi psi trgali po robidah.
    Drugih kot norih pa itak ne bo smelo biti.
    Spadam pod zelo neumne, priznam!
    Ali obstaja nov pravilnik, glede povračila stroškov?

  2. #122
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Če ne bi obstajali Pravilniki, kjer piše s preizkušenim. Način oz. kaj preizkušnja obsega pa je zopet nekje določeno.

    Baje se je Pravilnik za UP spremenil in bodo te preizkušnje še bolj zahtevne?
    Se strinjam, da tudi krokodila peljem na preizkušnjo. in dokažem njegovo sposobnost, ki vodilne kinologe tako skrbi.
    Ne strinjam pa se s tem, da ga, katerega sem lastnoročno in lastnodenarno pripeljal iz Afrike, zabeležijo kot zadnjega kriminalca in mu merijo spolno kost (ali jo crocy ima?), kot da bi z njo vohal.
    Povrhu vsega pa še to vprašanje:
    Če je moj pes slab, najsi bo poštempljan ali ne, ali me bodo strelci še klicali?
    Ali ni klic "zaradi lepšega" problem LD in bi se to videlo in grajalo z obvezno uporabo krvosledne knjižice za vse ki iščejo? Tako mlade pse, kot preizkušene in nepreizkušene?
    Ali ni taka knjižica s podpisi desetine ali celo stotine lovcev najboljši dokaz o ne/uspešnosti dotičnega psa?
    Rešitev celotne delovne zgodbe vidim zgolj v krogu Lovec strelec-krvosledec- LD- država. Ne potrebujemo LKD jev in kinološke komisije pri LZS da nam diktira in zaračunava. Potrebujemo jo zato da nas pomaga izobraziti in da nam daje čim več možnosti v praksi se učiti in dokazati.

    Sem lahko zapisal še kaj bolj bogokletnega?!

  3. #123
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Black je objavil: Pokaži objave
    Spadam pod zelo neumne, priznam!
    Ali obstaja nov pravilnik, glede povračila stroškov?
    Se moram opravičiti. ne gre za noben pravilnik.
    Mislil sem na osnutek "Pogodbe o iskanju po krvnem sledu", ki je objavljen na spletu LZS. Sedaj, kot vidim, ima za razliko od prvotnega zapisano, da ima krvosled pravico do povračila dejanskih stroškov. Ok, to je že bolje, čeprav sem še vedno prepričan, da imajo LD vso pravico to urejati po svoji presoji.
    Last edited by ZR7; 10. July 2009 at 13:21.

  4. #124

    Privzeto

    Kaj pomenijo ti stroški?Če pelješ psa na šivanje ali da pride do najhujšega, da pes podleže poškodbam, kdo je odgovoren za škodo, oziroma stroške veterinarskih uslug?

  5. #125
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Black je objavil: Pokaži objave
    Kaj pomenijo ti stroški?Če pelješ psa na šivanje ali da pride do najhujšega, da pes podleže poškodbam, kdo je odgovoren za škodo, oziroma stroške veterinarskih uslug?
    He, he, sedaj pa smo tam.
    Bravo, pravilno vprašanje!

    Na koncu bomo morda le prišli do spoznanja, da bi bilo najceneje plačati uslugo iskanja po krvni sledi. A to pač našim funkcionarjem še zdaleč ne diši.

  6. #126

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    He, he, sedaj pa smo tam.
    Bravo, pravilno vprašanje!

    Na koncu bomo morda le prišli do spoznanja, da bi bilo najceneje plačati uslugo iskanja po krvni sledi. A to pač našim funkcionarjem še zdaleč ne diši.
    ____________
    Saj veliki večini niti lovska kinologija "ne diši" in jim tako "ne diši" niti to, da bi na področju iskanj naredili red. Lovska kinologija je v Sloveniji "na smrtni postelji" in sedaj po tolikem času moram javno priznati, da je imel Hubertus prav in se mu opravičujem za vsa ugovarjanja njegovim ugotovitvam in predlogom.

    S sklonjeno glavo in skesan vas vse lepo pozdravljam!

  7. #127
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Sraka jaz hubertusu nikoli nisem nasprotoval
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 13 od 13 PrvaPrva ... 3910111213

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •