Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Sač - ispod peke

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Čas dopustov največkrat sovpada z pikniki, pa še lov na pujse se začne. Tako mi ni ostalo drugega kot da poiščem dobri stari sač in ga po daljšem premoru zopet malo zakurim.
    Seveda je treba najprej poskrbeti za surovine - krompir, korenje, čebula , koromač in seveda meso . Rebra divjega pujsa- lanščaka so ravno pravšnja Za tiste ,ki ne jejo divjačine pa en prsni kos kondorja ( tako pravi moj prijatelj domačemu piščancu )
    Ker nisem ljubitelj prekomerne uprabe začimb meso samo solim in rahlo popram.
    Sač namažem z svinjsko mastjo , dodam krompir in ostalo zelenjavo , nanjo položim meso in hajd pod žerjavico.
    Takole izgleda zadeva po 45 minutah

    Povezava 11067

    Piščanca vzamem ven , svinjino pa obrnem , dodam en na polovico prerezan koromač in pečem še 15 minut. Meso narežem, popečem še 5-10 minut in to je to

    Povezava 11067
    errare humanum est - motiti se je človeško

  2. #2
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Navijam za litoželezni sač, predvsem zato, ker ko ga enkrat zasuješ z žerjavico, greš lepo mirno za 4 ure na plažo ali pa na jago, ko se vrneš, je vse tako kot je treba. Prvo uro se segreva, drugo uro sač drži temperaturo, ki jo počasi izgublja v tretji četrtini tekme, no v finalu pa žerjavica čisto pogori, v zadnjih sekundah napada le še pihneš po posodi in odkriješ še ravno prav vročo jed.
    Pri bosanskemu - kovanemu pa moraš žerjavico dodajat počasi, odkrivat pokrov, premešati sestavine, skratka ne moreš zapustiti tekme...
    Imajo pa 3x cenejše sače v livarni v Sveti nedelji pri Samoboru. Lahko pošljem cenike, če koga zanima

    Brez podpeke mi živeti ni, tako želodec moj veli !!!
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  3. #3

    Privzeto veprček iz pod peke

    slika pove več kot 1000 besed
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	DSC_0840.JPG‎ 
Views:	341 
Size:	496.1 KB 
ID:	15677  

  4. #4

    Privzeto

    Eni res trpite

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •