Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 55

Tema: Spektivi

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Spektivi

    V renomirani xxxxxx trgovini sem imel ravnokar v rokah spektiv nemške firme luger. Model XA 15-45 X 60. Na otip in pogled soliden izdelek. Natančno izdelan in lepo mehko zeleno gumiran.
    Pogled na zračnik vrh bližnje stolpnice je bil v sončnem vremenu filigranski. Sedaj pa ne vem kaj naj si mislim o tem, saj je cena le dobra dva stotaka in pol evronov.

    Je pa Luger sestavni del optične hiše http://www.wilgor.de/.
    Last edited by ZR7; 10. April 2009 at 13:39.

  2. #2

    Privzeto

    Kako filigranski, a to pomeni super al kaj? Tudi sam se zanimam za nakup spektiva, pa nimam nobenih iskušenj z njimi. Upam da bom v gornji radgoni dobil kaj pametnega po kaki sejemski ceni. Kaki so kaj teli tascoti, pa bushneli. Rad bi nekaj do 200€, torej ne predrago, pa da bo solidno. Rabil bi ga pa za na strelišče, pa za na prežo za opazovanje-ocenitev divjadi.
    Mi lahko svetujete kaj naj vzamem in ali naj bo 45, al kar 60x povečava?
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  3. #3

    Privzeto

    Kaj pa ta okular, je bolše da je naravnost ali pod kotom?
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Igoman je objavil: Pokaži objave
    Kako filigranski, a to pomeni super al kaj?
    Ja, zdel se mi je lično in čvrsto izdelan. Ne tako kot kakšne cenene plastične kitajske zadeve. Res izgleda kvaliteten izdelek tako za pogledat, potežkat kot tudi pri uporabi.
    Verjetno bi se dalo razpravljati oziroma bi bilo potrebno preizkusiti ali je primeren tudi za digiskopsko uporabo, kar bi nedvomno potrdilo kvaliteto.
    Sigurno pa pomeni za to ceno dober nakup za običajno uporabo in ne prevelik stres v primeru uničenja zaradi padca ipd.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    točno tak spektiv ima oče, ga je kupu od kolega pred par leti, glede na to, da ga uporabljama samo za ocenjevanje gamsov, se vse to seveda dogaja pri vredu svetlobi, vidi se kar dobro za ta denar, je pa v primerjavi s kolegovim novim Optolytom nedvomno slabši, saj bi blo res čudno če nebi bil, glede na razliko v ceni.
    Pri tem spektivu me moti relativno majhna sprednja leča, in majhno vidno polje(pri 15x povečavi je dokaj veliko)
    Gamse sem gledal s tem spektivom tudi na večje daljave, 400-500m(izmerjeno z daljinomerom), pa lahk rečem da se tudi tako daleč kar dobro vidi.

  6. #6

    Privzeto

    Kaj pa ta okular, je bolše da je naravnost ali pod kotom?
    Gledal sem tega- http://www.celestron.com/c3/product....=85&ProdID=201 ,saj ga na forumih za dioskopijo kar precej hvalijo in naj bi bil celo nekako primerljiv z zaisi in swarowskimi do povečave 45x kar se dioskopije tiče samo ne vem ali mi bo to povzročalo probleme v preži ali ne ker ta okular ni naravnost, ampak je pod kotom 45 stopinj. Mel bi ga tudi za streljanje na tarčo (da ne bom mel fitnesa kr morem hodit gor in dol zdaj) in pa pač za opazovanje divjadi.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  7. #7

    Privzeto

    No pa skrbi me tudi, da bi bil malo preštorast za lovsko uporabo(predolg).
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  8. #8

    Privzeto

    Zanima me, ?e ima kdo izkušnje s spektivom Sanju 15-45x60 WP, ki jih prodaja in tako hvali xxxxxxx? Hvala za morebitni odgovor.
    Last edited by ZR7; 12. April 2009 at 22:49.

  9. #9

    Privzeto

    A mogoče kdo uporabla yukonov spektiv in kako se kaj vidi z njim?!
    http://www.yukonopticsusa.com/index.php?good=75#begin

  10. #10

    Privzeto

    Glih tega sem gledal na sejmu v Gornji Radgoni. Primerjal sem ga z Hawkom(http://www.hawkeoptics.com/spottings...nature.php)-ta na levi strani(kompaktnejši motsumov sistem). Z Hawkom se je dost bolš videlo in tud ta razdalja med očesom in okularjem je večja-lahko bolj stran držiš oko. Tko da sem kr tega Hawka kupil. Vidi se dobro, malo slabše je pri največji povečavi. Ta yukon je stal 70€, Hawka pa sem s popustom dobil za 165€. Mogoče objavim še kako sliko. Yukona ti ne svetujem.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •