Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 55

Tema: Spektivi

  1. #21
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Gora
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Zdravo,

    Preteklo je že več kot eno leto odkar ste nazadnje pisali v tej temi pa me zanima če je kdo kupil spektiv YUKON scout 30x50 in kako se obnese?

    LP,
    Gorski

  2. #22

    Privzeto

    Imam yukon scot 20x50, po dnevi in v jutrih se še nekaj vidi skozi njega ob mraku je pa popolna tema, ko še z navadnim bresserjevim dvogledom 10 x 50 iz lidla normalno vidim je v njem že tema.

  3. #23

    Privzeto

    Za podnevi Ok, ob slabših svetlobnih pogojih pa ga težko izostrim. Za ceno 35 evrov ne moreš pričakovati kaj več.

  4. #24

    Question ravni ali kotni!?

    zanima me, kateri spektiv je boljši za opazovanje, ravni ali pod kotom.

    najprej sem imel v mislih samo kotnega, ker je potreben nižji stativ (če sploh je potreben), ter je glava v bolj naravnem položaju, vrat ne boli...
    ampak sedaj pa razmišljam, da če bom gledal sede iz preže, bom bolj težko uporabil kotnega (razen če se obrne in gledam ravno-poševno čez njega), in mi bo bolj prav prišel raven. in če ga bom imel nekje na klancu, ne bom rabil zelo dol gledati kot pri kotnem.

    kaj pravijo vaše izkušnje?

  5. #25

    Privzeto Spektiv Vortex Nomad

    Pozdravljeni, zanima me ketere spektive uporabljate, kako se vam zdijo, na kaj je treba biti pozoren pri nakupu. Potrebujemo pa nov spektiv za pristrel lovskega orožja. Posebej me zanima če imate kaj izkušenj z omenjenim spektivom. Nekako se v družini nagibamo k sanyu spektivom.

    Lovski zdravo.

  6. #26
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Za opazovat zadetke na 100m čez dan bo definitivno odličen...

  7. #27

    Privzeto

    Pri kotnem spektivu nastane problem takrat ko gledaš strmo navzdol, čeprav se ga da obrnit ampak ni to to. Zato predlagam ravnega. Sam mam swarovski sts 80 hd pa je zakon stvaraca.

    L.P.

  8. #28
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Zanimam se za nakup spektiva v rangu do 400eur. Zanimame, katere firme se splača gledat, da ni vse "pofl"? Vem pa, da za tak denar ne morem ravno pričakovat ekstremne kvalitete in slike.

    Uporabljal bi ga pa v večini za gamsovo jago in kakšno opazovanje srnjadi, ko so razdalje malo večje.

  9. #29

    Privzeto

    jst sem naročil (še ne dobil) nikona fieldscopa ed50. ker ga v zda zelo hvalijo glede na kvaliteto za majhno velikost. pri meni je prav slednje pretehtalo, ker sem se bal da bi kakšne velike zverine ne vlačil sabo po terenu...

  10. #30
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    jst sem naročil (še ne dobil) nikona fieldscopa ed50. ker ga v zda zelo hvalijo glede na kvaliteto za majhno velikost. pri meni je prav slednje pretehtalo, ker sem se bal da bi kakšne velike zverine ne vlačil sabo po terenu...
    Kaj pa bushnell sentry ultra kompakt. Si tega tudi kaj gledal, ker dimenzijsko je kar tam tam z nikonom?

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •