Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 55

Tema: Spektivi

  1. #41

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni

    zanimam se za spektiv, z ravnim okularjem v nizkem cenovnem razredu. Potreboval bi ga za ocenjevanje srnjadi(gumbar) na daljše razdalje. Ker je izbire ogromno in sam nimam nekih izkušenj s spektivi, vas prosim za kakšen nasvet.
    Če slučajno kdo pozna to zadevo, kako se obnese?!
    https://www.optics-trade.eu/si/spekt...-50x50-wa.html

    hvala
    Nizki cenovni razred pa daljše razdalje - sploh pa ocenjevanje srnjadi, ki se ponavadi pokaže šele, ko sonca ni več - ponavadi ne gre dobro skupaj.
    Za konkretnega yukona osebno nimam izkušenj, ampak prvi nasvet je, da ga sam primi v roke pa testiraj pred nakupom. In to v realnih pogojih po možnosti.
    Imel sem spektive za 60, 200 in 400 EUR, vsi s povečavami 40x oz. 60x. S tistim za 60eur, se na 100m ni videlo lukenj od MK v tarči, pa si se še tako trudil. Preprosto je bila optika premalo kvalitetena; Pri večini poceni optike je na najnižji povečavi slika še kolikor toliko, čim greš proti max, se slabša slika v vseh parametrih, ostrina, svetlost, barve,....
    Ko pa sonce zaide, se pa ob slabi optiki z vsako povečavo slika temni do onemoglosti, z zelo kvalitetno pa sicer občutno manj, ampak tudi.
    Na koncu sem ob srečni dražbi prišel do Zeissovega Diascope 85L. Seveda to ni spektiv za nošnjo okoli v ruzaku, ampak se pa vidi registrsko avtomobila na 1 km. :)
    Pomemben faktor se mi zdi, če želiš imeti spektiv za v ruzak in za na teren (potem so tisti stari zložljivi swarovci še vedno zakon, po moje), če pa za na strelišča ali v avto (prežo), pa je lahko malo večji, ampak se po moje začne uporabna kvaliteta pri 300-400 eur.

  2. #42

    Privzeto

    Hvala za izčrpno informacijo. Sem predvideval isto. Nekoč smo kupovali ruske za gledanje na tarče. So bili poceni in dobri. Tudi z strelnim 3-18 vidim zadetek na 550m če je v belem. Bom kar tega uporabljal še naprej.

  3. #43

    Privzeto

    Hvala za odgovor.

  4. #44

    Privzeto

    Se strinjam z ravnohribom. Tudi sam sem kot mulec najprej kupil neki poceni BSA spektiv. Ki je bil na 20x povečavi in v solidni svetlobi še uporaben, pole je blo pa konec. Videl sem na strelišču spektiv za 120 EUR, premer objektiva je bil 50mm, ostalo se pa ne spomnim. In smo zvečer imeli težave videt zadetke na 100m. Če kupujete spektiv tukaj še posebej velja: raje enkrat več kot pa 3x po malo. Izrabil ga ne boš :) Premer objektiva naj bo min 60 mm, vse ostalo je za gledanje tarč opoldne. Naj vas ne zavede velika končna povečava, saj je le ta pri manj kakovostnih spektivih zgolj številka in v praksi neuporabna.

    Sam imam Zeiss 20-60 x 85. Res je težak za ruzak, 1,7 kg, ampak si jage brez njega sploh ne znam predstavljat. Kdor je ocenjeval gamse na razdalje 200 m+, potem ve da ni nikoli preveč dober. Z 20x povečavo pa tudi v mraku pokosi dvogled in strelni daljnogled. Spomnim se, da sem pri luni brez snega opazoval jelena na 150m in mu videl parožke.

    Včasih vidim pod oglasi da kdo prodaja svarovskega zložljivega, 30x fix povečava, tak kot ga je omenil ravnohrib, sigurno najboljša opcija za denar/kakovost.

    Alojz1, verjetno imaš kakovosten streljni dalnogled in sigurno prekaša tak spektiv, samo proč mečeš denar in še eno šaro boš imel za sabo v ruzaku.

  5. #45

    Privzeto

    Slika jelena na 850m skozi spektiv z telefonom.


    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20161020_012622 (1).jpg 
Views:	18 
Size:	239.1 KB 
ID:	16622

  6. #46

    Privzeto

    [QUOTE=Bokarca;122853]Slika jelena na 850m skozi spektiv z telefonom.

    QUOTE]
    Izredno lepa fotka, sploh te korenine.

  7. #47

    Privzeto

    Kaj pa recimo tale?
    https://www.optics-trade.eu/si/spekt...ing-scope.html

    tale je nekje v tme cenovnem rangu 400eur.

    Ko jagam samo srnjad nimam težav, saj imam na 223 zeissa z max povečavo 20x. Za ostali del leta bi pa želel imeti spektiv, ki ga lahko dam tudi v ruzak. Kaj priporočate, če je budget nekje 500EUR?
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  8. #48
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto Nikon Prostaff 3 16-48x60

    Zdravo. Me že dalj časa ima, da bi nabavil spektiv. Me zanima, če kdo uporablja tole: https://www.optics-trade.eu/si/nikon...-16-48x60.html in bi imel kaj za povedati. Uporaba bi bila zgollj za gamsjo jago, podnevi.
    Hvala.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #49

    Privzeto

    Sicer nisem uporabljal omenjenega, bi pa rekel sledeče.
    Povečava je za spektiv dokaj majhna (max 48x), 16x pri 60 leči je celo uporabno za jago v gozdu ... za gamse na dolgih razdaljah pa osebno spektiva pod 60x povečavo ne bi jemal. Če je že spektiv naj bo močna povečava (naslon in svetlobo rabita tako 30x kot 80x povečava)da bo dober rezultat.

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Ali kdo mogo?e uporablja kaj takega za gamsjo jago. Povečave je dovolj, pa 10 let garancije.
    https://www.optics-trade.eu/si/spekt...-24-72x70.html

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •